Do
góry

OPPO x nendo to kolejny niesamowity koncept

Firma OPPO nie przestaje nas zaskakiwać w ostatnich miesiącach. Niedawno pokazali OPPO X 2021, a teraz przygotowali koncept we współpracy z nendo.

W trakcie czwartych Międzynarodowych Targów Wzornictwa przemysłowego w Chinach (CIIDE) OPPO podzieliło się ze światem kilkoma futurystycznymi pomysłami. Wszystkie zaprezentowane koncepty powstały we współpracy z japońskim studiem projektowym – nendo.

OPPO x nendo

OPPO x nendo

Paleta nowych projektów koncepcyjnych w portfolio obu firm oparta jest na filozofii zorientowanej na użytkownika. Twórcą jednego z najbardziej znanych studiów projektowych na świecie jest Oki Sato. Motywem przewodnim tegorocznych targów było hasło „New Designs, New Trends, New Momentum”. I to właśnie z taką ideą powstały pomysły na nowe urządzenia. Przy okazji firma OPPO zaprezentowała ekspozycję opartą na retrospektywie. Prezentującą klasyczne już, nadające w swoich czasach ton branży, wzory produktów z całej swojej historii.

Podczas tegorocznego CIIDE OPPO zaprezentowało dwa koncepcyjne projekty „slide-phone” i „music-link”. Obydwa zostały przygotowane we współpracy z japońskim studiem nendo. Pomysł na „slide-phone” powstał dzięki jednemu kluczowemu założeniu obu firm. Użytkownicy smartfonów w coraz większym stopniu polegają na swoich urządzeniach w interakcji z otaczającym ich światem.

Slide-phone

Idea z tym nietuzinkowym urządzeniem jest prosta. By dorównać ciągle rosnącemu zapotrzebowaniu na funkcjonalność, smartfony są coraz większe i większe. Nie sprzyja to jednak wzrostowi wygody czy poręczności takich telefonów. Taka tendencja w kierunku coraz większych smartfonów staje się powoli problemem dla użytkowników. To właśnie na podstawie tych obserwacji narodził się pomysł na slide-phone.

Jest to konstrukcja z pojedynczym elastycznym ekranem, który może składać się w kilku miejscach.  Wszystko to zapewnia użytkownikom dowolność w zakresie zmiany formy telefonu w zależności od potrzeb. Co więcej, w telefonie znalazło się także miejsce na rysik. Ten umieszczony został w telefonie i pozwala użytkownikom na jeszcze łatwiejsze i bardziej efektywne wykorzystanie telefonu do pracy.

Slide-phone

Byłem pod wrażeniem filozofii OPPO, która polega na wykraczaniu poza dzisiejsze schematy wykorzystanie najnowszych technologii i dąży do tworzenia projektów przede wszystkim skupionych na użytkowniku. Z niecierpliwością czekam na nowe koncepcje zespołu OPPO, jak również na to, w jaki sposób dalej udawać się im będzie osiągnąć taką równowagę między technologią i podejściem human-oriented.

Oki Sato – CEO i główny projektant Nendo

Music-link

Drugim projektem, a właściwie całą linią projektów jest zupełnie nowy ekosystem smart od OPPO. Początkowo nazewnictwo jest trochę mylące, jednak po bliższych oględzinach grafik wszystko staje się jasne. Music-link to zestaw urządzeń, w którego skład wchodzą: słuchawki TWS, smartwatch, głośnik AI, przenośna ładowarka oraz ładowarka indukcyjna. Wszystko zaprojektowane w taki sposób, by ze sobą bezpośrednio współgrać i umożliwić jak najlepsze wrażenia z użytkowania.

Wszystkie sprzęty zaprojektowano w eleganckiej i minimalistycznej formie, która odzwierciedla oczekiwania dzisiejszych użytkowników. Kiedy słuchawki TWS i przenośne etui do ładowania są umieszczone na głośniku AI, użytkownicy mogą cieszyć się płynnym przechodzeniem muzyki ze słuchawek do głośnika. Synergia wzornictwa pomiędzy tymi konstrukcjami oraz nacisk na przenośność, ale i wygodę odzwierciedla integrację technologii z filozofią projektowania użytkowego OPPO.

OPPO x nendo

Studio Nendo i jego projekt są bliskie filozofii OPPO dotyczącej orientacji na użytkowniku w procesie projektowania.  OPPO dąży do tego, aby użytkownicy mogli cieszyć się zachwycającymi doświadczeniami związanymi z najnowszą technologią i estetycznym wzornictwem. Partnerstwo to opiera się na przekonaniu, że aby stworzyć przełomowy produkt technologiczny zapewniający odpowiedni komfort użytkowania, musimy skupić się na człowieku. W przyszłości chcemy jeszcze bardziej opierać się na tym podejściu, a co za tym idzie tworzyć rozwiązania o jeszcze bardziej płynnym, przyjaznym dla użytkownika doświadczeniu.

Xiao Bo – główny projektant Industrial Design w OPPO

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!