Oprogramowanie Motoroli i jego rozbudowane funkcje

Oprogramowanie Motoroli i jego rozbudowane funkcje

Co jak co, ale możliwości personalizacji telefonów od Motoroli robi wrażenie. Oprogramowanie pozwala na więcej, niż w klasycznym Androidzie.

Oprogramowanie Motoroli 

Reklama

Aby zmaksymalizować możliwości personalizacji, marka nawiązała ścisłą współpracę z zespołem twórców Androida oraz tworzy integrację z aplikacjami i usługami Google. Zamiast powielać niektóre funkcje systemu Android, Motorola tworzy na jego podstawie niepowtarzalne funkcje. To właśnie dzięki nim ze smartfonów korzysta się jeszcze przyjemniej. Użytkownicy mogą zoptymalizować działanie oprogramowania Motoroli w systemie Android następującymi 5 sposobami.

1. Łatwa zmiana platformy 

MyUX
Oprogramowanie Motoroli

Google upraszcza przechodzenie z urządzeń z systemem iOS na urządzenia z Androidem. Po utworzeniu kopii zapasowej na Dysku Google, użytkownicy obu systemów mogą szybko przenosić dane do nowego urządzenia. Motorola i Google opracowały nowy sposób konfiguracji urządzenia i migracji danych do wprowadzonych niedawno na rynek modeli moto g¹⁰⁰, moto g⁵⁰, moto g³⁰ i moto g¹⁰. 

Nowe funkcje działają szybciej i są łatwiejsze w użyciu, a użytkownicy smartfonów Motoroli mogą bezpośrednio przenosić dane ze starych urządzeń przy użyciu przewodu USB. Nowe rozwiązanie umożliwia przenoszenie zawartości z urządzeń z systemami Android i iOS. Obsługuje też znacznie szerszy zakres danych niż dotychczas, co oznacza, że klienci mogą zmieniać urządzenia szybko i pewnie, wiedząc, że zachowają cenną zawartość.

2. Personalizacja 

Oprogramowanie Google i Motoroli umożliwia łatwą personalizację działania smartfona. Urządzenie z Androidem nabiera bardziej osobistego charakteru: od zmiany tapet i tworzenia widgetów, po dostosowywanie powiadomień. Oferując My UX, Motorola umożliwia synchronizowanie oprogramowania tak, by działało w sposób jeszcze bardziej intuicyjny i osobisty — dokładnie tak, jak chce tego użytkownik.

Oprogramowanie Motoroli

Na komfort obsługi urządzeń Motoroli składają się akcje gestów Moto. Wśród nich są takie jak włączanie latarki gestem potrząsania czy włączanie aparatu przez pokręcenie nadgarstkiem. Dotyczy to także wprowadzonego niedawno Centrum tapet interaktywnych, które umożliwia tworzenie własnych tapet na różne sposoby.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Motorola Moto G50 już w sprzedaży!

Na polski rynek trafiła niedawno zapowiedziana Motorola Moto G50, która w rekordowo niskiej cenie oferuje między innymi łączność z siecią 5G!

Czytaj artykuł

3. Asystent głosowy

Asystenta Google można poprosić samym głosem o pomoc w różnych sprawach, takich jak dzwonienie do znajomego czy otwieranie ulubionych aplikacji. W wybranych urządzeniach Motoroli jest specjalny przycisk umożliwiający aktywację Asystenta Google w dowolnej chwili.

Oprogramowanie Motoroli

4. Połączenia wideo

W tym roku wiele osób korzystało z aplikacji do połączeń wideo Google Duo, by rozmawiać twarzą w twarz, bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Nowa platforma Ready For Motorola rozwija tę koncepcję jeszcze dalej — teraz można mieć wrażenie przebywania z rozmówcą w jednym pomieszczeniu.

Ready For umożliwia wybór głównego obiektywu o rozdzielczości 64 Mpix, dzięki któremu każda scena prezentuje się wyraźnie. Możecie też wybrać obiektyw ultraszerokokątny 16 Mpix, który umożliwia uchwycenie większej liczby osób i komfortowe prowadzenie grupowych połączeń wideo. 

Aby zawsze pozostawać w centrum rozmowy, można włączyć pierwszą w branży zaawansowaną funkcję śledzenia obiektu dostępną w Ready For. Umożliwia ona śledzenie ruchów twarzy, aby utrzymać ostrość podczas połączeń i nagrywania wideo.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Co to jest Motorola Ready For?

Motorola właśnie zaprezentowała model G100, a wraz z nim zupełną nowość w swojej ofercie, jaką jest Ready For. Jednak, co to właściwie jest?

Czytaj artykuł

5. Zabezpieczenia

Narzędzia i ustawienia prywatności Androida zapewniają użytkownikom kontrolę nad danymi lokalizacji, uprawnieniami i innymi ustawieniami. Dzięki dodaniu czytników linii papilarnych i rozpoznawania twarzy w różnych urządzeniach Motoroli z Androidem użytkownicy mogą mieć pewność, że ich informacje są lepiej chronione. 

Oprogramowanie Motoroli

Zabezpieczenia ThinkShield for Mobile w smartfonach Motoroli idą jednak o krok dalej. Bezpieczeństwo odgrywa główną rolę w naszych działaniach, a ThinkShield for Mobile oferuje użytkownikom zabezpieczenia, łatwość zarządzania, produktywność i obsługę klasy biznesowej.

Jak widać Motorola aktywnie inwestuje w swoje oprogramowanie i jego możliwości będą mogły mieć spory wpływ na wybór konsumentów. Mieliście kiedyś telefon od Motoroli? 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jak zmieniły się smartfony przez 10 generacji?

Telefony jakie nosimy teraz w kieszeniach tylko przypominają to, co jeszcze niecałe 10 lat temu było standardem. Jak zmieniły się smartfony przez ten czas?

Czytaj artykuł

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!