Paint młodszym bratem Photoshopa? Microsoft ulepsza popularny program graficzny

Paint młodszym bratem Photoshopa? Microsoft ulepsza popularny program graficzny

Paint to jeden z najprostszych programów graficznych, który przez lata rozkochał w sobie masę ludzi na całym świecie. W związku z tym, Microsoft postanowił go dodatkowo ulepszyć, aby z jego możliwości mogło się cieszyć jeszcze więcej użytkowników!

Paint to darmowy program graficzny, który przydaje się przy wykonywaniu najprostszych czynności związanych z grafiką komputerową.

W ostatnim czasie Microsoft coraz bardziej go dopieszcza, dodając chociażby obsługę przezroczystych obrazów PNG czy funkcję tworzenia warstw.

Reklama

Paint – od śmierci, do rozwoju

Samego Painta nie trzeba oczywiście nikomu przedstawiać, bo ten prosty program graficzny to jeden z elementów, który połączył wiele „komputerowych pokoleń”. Ciężko się temu jakkolwiek dziwić, bowiem pierwsze wydanie dzieła Microsoftu zadebiutowało na rynku już w listopadzie 1985 roku, czyli… 38 lat temu!

Paint - ciemny motyw
źródło: Windows Latest

Jeszcze kilka lat temu długa historia mogła zostać zamknięta raz na zawsze, podobnie jak w 2022 roku miało to miejsce w przypadku Internet Explorera. To właśnie w 2017 roku program Microsoftu trafił na listę projektów, które nie miały być już rozwijane, a w przyszłych wersjach Windowsa mógł zostać usunięty na zawsze.  

Tak się na szczęście nie stało, a Microsoft, nie dość, że zrezygnował z uśmiercenia Painta, to jeszcze zdecydował o dalszym rozwijaniu swojego programu graficznego. Co więc dodano w ostatnich aktualizacjach i jakie funkcje już niedługo trafią do użytkowników Windowsa?

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Internet Explorer – ostateczne pożegnanie…

15 czerwca 2022 roku przejdzie do historii, bowiem to właśnie dzisiaj Microsoft ostatecznie zakończył żywot przeglądarki Internet Explorer. IE w trakcie swojej długiej kariery był bohaterem wielu memów, ale wszystko co dobre – kiedyś się kończy.

Czytaj artykuł

Co Microsoft dodał w ostatnim czasie?

Paint, który od lat był tylko prostym programem graficznym, nie stanie się nagle drugim Photoshopem od Adobe, ale Microsoft chce, aby był bardziej przydatny. Od początku września ich program obsługuje funkcję usuwania tła jednym kliknięciem, która działa naprawdę sprawnie.

Paint - nowe funkcje programu graficznego
źródło: Blog Windows

Najnowsza wersja programu została wzbogacona o panel „Warstwy”, za pomocą którego – jak właśnie w Photoshopie – możemy wyświetlać, ukrywać, czy nawet duplikować i układać warstwy w odpowiedniej kolejności.

Dzieło Microsoftu od jakiegoś czasu oferuje również tryb ciemny czy lepsze opcje zoomowania – teraz obsługuje także przezroczystość. Dzięki temu możemy na przykład otworzyć pliki PNG, usunąć z nich tło, a następnie wymazać pojedyncze obiekty z konkretnych warstw!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Chatbot Google Bard z nowymi funkcjami! Co przynosi dzisiejsza aktualizacja?

Choć Google Bard nie miał zbyt dobrego startu (zwłaszcza w Europie), wszystko wskazuje na to, że już niedługo może nieźle namieszać na rynku chatbotów. Google dodało dzisiaj do niego listę przydatnych wtyczek, które zwiększą jego użyteczność.

Czytaj artykuł
Reklama

Przyszłość Painta – nowe funkcje, AI?

Na ten moment z nowych funkcji Painta mogą korzystać jedynie posiadacze „testowych” wersji systemu Windows, tj. użytkownicy kanałów „Dev” oraz „Canary”. Po zakończeniu testów, oczekuje się, że wspomniane usprawnienia trafią do oficjalnych wersji Windowsa.

źródło: PCWorld

Jak wspomniano na portalu Its Nice That, krążą plotki, że Microsoft może pracować nad wzbogaceniem Painta o… sztuczną inteligencję. Mowa między innymi o wprowadzeniu funkcji „tekst na obraz”, dostępnej chociażby w Bing Image Creator.

Korzystacie czasami z Painta, czy wybieracie bardziej rozwinięte programy? Co myślicie o nowych funkcjach i czego jeszcze brakuje Wam w Paincie?

ŹRÓDŁO: Its Nice That, Blog Windows

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!