Paint z warstwami? Na co komu Photoshop?!

Internetowy deweloper gier i oprogramowania Talon Zane przedstawił swoją propozycję programu Paint – z dodatkowym modem wprowadzającym do niego warstwy. Czy to jest właśnie to, na co wszyscy czekali?

Talon Zane stworzył moda wprowadzającego warstwy w programie Paint.

Jego wersję aplikacji można ściągnąć za darmo z profilu dewelopera na Itchu.

Twórca gier i moder oprogramowania o pseudonimie Talon Zane przedstawił innowacyjny pomysł dotyczący programu, który wszyscy dobrze znamy. Jest to coś, czego internauci chcą i potrzebują od lat, a Microsoft im tego nie dostarcza – a mianowicie, warstwy w tworzeniu grafiki w Paincie

Tak jest – teraz dzięki ulepszeniom Talon Zane’a można podzielić swój obraz na części, łączyć elementy w grupy i edytować je osobno, jak tylko chcemy i potrzebujemy. Wprowadzanie warstw do tworzonej grafiki jest bardzo potrzebne, gdyż dzięki nim możemy oddzielić części skończone od tych, nad którymi nadal pracujemy.

Źródło grafiki: blogs.windows.com.

Bez tej opcji pojawia się zagrożenie, iż naruszymy i zniszczymy elementy, które są już gotowe. Dzięki warstwom możemy również stworzyć szkic i to nad nim budować gotowy rysunek. Są więc one bardzo przydatne we wszelkich projektach graficznych. 

Mimo iż Talon Zane ma tylko 17 lat, udało mu się zaproponować istotny mod do 38-letniego programu. Co ciekawe, Microsoft do tej pory nie wprowadził tak ważnej aktualizacji, która mogłaby być znacząca w wyborze pomiędzy Paintem a Photoshopem. Być może mod Talon Zane’a da im teraz do myślenia.

Źródło grafiki: talon zane; Microsoft.

Jeśli jesteście zainteresowani wypróbowaniem propozycji Talon Zane, można ją ściągnąć za darmo z jego profilu na Itchu: tutaj. Jak sam podkreśla, jego wersja programu będzie nadal ulepszana, ponieważ pojawiają się w niej różne bugi. Nie zamierza jednak przestać nad nią pracować. Podaje również link do swojego Patreona i zaznacza, by dodawać hasztag #mspaintcomp do każdego posta ze stworzoną grafiką.

I można by pomyśleć, że program Paint jest tak stary, że już nas niczym nie zaskoczy, bo dominują nad nim inne, lepsze, nowsze aplikacje. Jak widać, to nie jest jeszcze ostatnie słowo weterana naszych komputerów. Warstwy to jego kolejny krok. Czekamy na więcej!

Źródło: PC Gamer

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!