PGA 2019 | To już jutro! Najważniejsze informacje!

Tegoroczna edycja Poznań Game Arena odbędzie już w najbliższy weekend. Z tej okazji postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu najważniejsze atrakcje, jakie czekają na wszystkich, którzy odwiedzą Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Tegoroczna edycja Poznań Game Arena odbędzie już w najbliższy weekend. Z tej okazji postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu najważniejsze atrakcje, jakie czekają na wszystkich, którzy odwiedzą Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Gry przede wszystkim 

Od samego początku wizytówką Poznań Game Arena są przedpremierowe
i premierowe pokazy gier. Czołowi producenci prezentują swoje najnowsze produkcje, a uczestnicy mogą na własnej skórze przetestować i ocenić liczne gry dostępne u poszczególnych wystawców w trakcie trwania targów. Nie inaczej będzie i tym razem. Gracze będą mieli do dyspozycji aż 1500 stanowisk, na których każdy miłośnik wirtualnej rozgrywki znajdzie coś dla siebie. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę na PGA 2019? 

Pierwszy pokaz polskiej wersji Cyberpunk 2077

Produkcja studia CD-Projekt RED to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych gier, jakie ukażą się w 2020 roku. Już teraz skradła secra milionom graczy, a nic nie zapowiada by popularność tej produkcji miała spaść. Wszyscy odwiedzający tegoroczną edycję PGA będą mogli zobaczyć w akcji najnowszą produkcję CD PROJEKT RED, po raz pierwszy prezentowaną w polskiej wersji językowej. Pokazy będą prowadzone na żywo przez deweloperów gry na stoisku ​Cyberpunk 2077 (hala 7A, pawilon 3). Pokazy będą prowadzone podczas całych targów, a jedną prezentację będzie w stanie obejrzeć
od 70 do 80 osób. 

Watch Dogs Legion po raz pierwszy w Polsce 

Podczas poznańskich targów nie zabraknie czołowych graczy światowego rynku gier. Wśród nich jest m. in. Ubisoft – znany na całym świecie producent, który na swoim koncie ma takie tytuły jak chociażby Assassin’s Creed czy seria Watch Dogs. Do premiery najnowszej odsłony, czyli Watch Dogs Legion zaplanowanej na 6 marca 2020 roku pozostało jeszcze mnóstwo czasu. Dla wszystkich wyczekujących nowej produkcji Ubisoftu mamy świetną wiadomość.  Po raz pierwszy w Polsce zwiedzający będą mogli zobaczyć wersję demostracyjną najnowszej odsłony serii. Prezentacja gry będzie miała formę pokazów kinowych odbywających się we wszystkie dni targów. 

 Sprawdźcie naszą relację z zeszłego roku

 Tanie peryferia komputerowe

Laptopy MSI w Niskich Cenach!

To jednak nie wszystko. Wśród tytułów, jakie znajdziecie w strefie Ubisoftu pojawią się: Ghost Recon Breakpoint, The Division 2, Anno 1800, Just Dance, Rainbow Six Siege. 

Nintendo kolejny raz na Poznań Game Arena. 

Wyjątkowy świat Nintendo, dziesiątki niespodzianek, a to wszystko na 90 konsolach gotowych do przetestowania najgorętszych produkcji. Wśród nich Ring Fit Adventure, która zyska specjalną strefę, a w niej będziecie mogli spełnić swoje pragnienie stania się lub pozostania fit. Nie zabraknie też produkcji autorstwa twórców niezależnych jak i przedpremierowych tytułów. Przekrój dostępnych gier będzie wyjątkowo szeroki jak nigdy wcześniej w historii. 

Nie tylko Cyberpunk 

Premierowe tytuły do ogrania, Giermasz z bogatą ofertą gier i gadżetów kolekcjonerskich, oficjalny turniej Farming Simulator League – to tylko niektóre
z atrakcji, które w tym roku dystrybutor gier wideo CDP zapewni uczestnikom targów Poznań Game Arena 2019.

To będzie największe wydarzenie w całej historii obecności CDP na PGA. Na łącznie blisko 1200 m2 uczestnicy poznańskiego święta gamingu i nowych technologii będą mogli przetestować najgorętsze tegoroczne premiery CDP, zaopatrzyć się w gry
i gadżety w wyjątkowych cenach na Giermaszu. Na dokładkę odbędzie się turniej Farming Simulator League, na którym będziecie mogli przeżyć nietuzinkowe esportowe przygody. 

Inauguracja Polskiej Ligi Esportowej 

E-sport od zawsze był ważną częścią Poznań Game Arena. Nie inaczej jest w tym roku. Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas PGA będziecie mogli oglądać zmagania najlepszych drużyn. 

WarmUP PGA –  taką nazwę będzie nosić główna scena gamingowa, na której najlepsze polskie zespoły rozpoczną swoje zmagania w ramach jesiennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. 

Całe rozgrywki otrzymają ogromne doładowanie w postaci nowych tytułów – oprócz istniejących już dywizji CS:GO oraz League of Legends planowana są nowe dywizje min. w grę FIFA oraz Simracing.

Podczas 14. już edycji PGA, która odbędzie się w dniach 18-20 października nastąpi oficjalne rozpoczęcie sezonu Jesień 2019 Polskiej Ligi Esportowej, a wraz z nim start Dywizji Mistrzowskiej w Counter Strike. Najlepsze drużyny w kraju będą miały okazję zaprezentować esport w obecności 80 000 entuzjastów rozrywki.

Twórcy niezależni ponownie pojawią się na PGA

W kilku słowach dla niewtajemniczonych – strefa Indie Games to miejsce, gdzie swoje cyfrowe działa prezentują twórcy niezależni. To dzięki nim każdego roku strefa Indie Games jest tak wyjątkowa. Deweloperzy prezentujący się w tym miejscu na PGA prześcigają się w pomysłach na projekty, w których to grywalność i frajda odgrywają decydujące znaczenie. Z każdą edycją rośnie także poziom prezentowanych produkcji. Wraz z poziomem zwiększa się zainteresowanie samą strefą. Niesłabnąca popularność sprawia, że pawilon, w którym prezentowane są dzieła twórców niezależnych jest po brzegi wypełniony zwiedzającymi.

 Sprawdźcie naszą relację z zeszłego roku

 Tanie peryferia komputerowe

Laptopy MSI w Niskich Cenach!

Dla samych deweloperów to oczywiście świetna okazja nie tylko do zaprezentowania się światu, ale również do uzyskania bezcennego feedbacku ze strony zwiedzających. Wszystkie uwagi, sugestie są skrupulatnie zapisywane. Wszystko po to, aby obecne i przyszłe produkcje mogły jeszcze lepiej spełnić oczekiwania graczy. Przykładowe tytuły, jakie pojawią się w trefie Indie:

  • Chernobylite 
  • #DRIVE
  • Fury Unleashed
  • Tohu
  • Shing! 

Game Industry Conference – największa konferencja poświęcona grom w tej części Europy

Game Industry Conference to największe wydarzenie biznesowe i profesjonalne wydarzenie poświęcone grom na wschód od Kolonii. GIC to łącznie ponad 3600 uczestników z ponad 640 firm i 46 krajów, 29 wystawców biznesowych, +130 prelekcji na różnych poziomach zaawansowania. Ponad 500 przedstawicieli branży, umawia 1100 spotkań tylko w systemie MeetToMatch. GICa i MeetToMatch poleca 97% jego uczestników,  a zawierane przez nich umowy sięgają nawet kilku milionów złotych. Game Industry Conference to Mekka dla ekspertów z branży, miejsce wymiany wiedzy branżowej, spotkania, strefa wystawiennicza B2B, ale jednocześnie wykłady, panele czy powiększona w tym roku strefa rekrutacji Geek Careers Zone dostępne dla każdego uczestnika Poznań Game Arena.

CEEGA – prestiżowe wyróżnienia dla twórców gier 

Central & Eastern European Game Awards to wspólne przedsięwzięcie organizacji branżowych z 15 krajów naszego regionu, takich jak m.in.: Litwa, Łotwa, Rumunia, Macedonia, Białoruś, Mołdawia, Bułgaria, Gruzja, Słowacja, Węgry, Słowenia, Ukraina, Czechy i Polska. W ramach projektu co roku przyznawane będą nagrody dla najlepszych gier wideo powstałych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali, w sobotę w Sala Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Epic Game Music – niezapomniane chwile z klimatyczną muzyką z gier 

EPIC GAME MUSIC to muzyczny genesis cyfrowego bytu i niezapomniany wieczór muzyki epickiej z gier. To potężne symfoniczno – rockowe show, nie tylko dla miłośników muzyki z wirtualnego świata. Tego wieczoru wyzwolone zostaną wszelkie możliwe emocje i barwy, zarówno w sferze dźwięku, jak i obszarze wrażeń wizualnych.

Na scenie pod dyrekcją Adama Domurata wystąpi 80-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra z towarzyszeniem Chóru Akademickiego UAM (przygotowanie Beata Bielska). W repertuarze koncertu nie zabraknie legendarnych i kultowych soundtracków, sąsiadujących z wykonaniami przedpremierowymi  z popularnych tytułów polskich i zagranicznych Zapraszamy na muzyczną podróż od Mario i Sonica, przez Dooma i Assasins Creed aż po Wiedźmina i God of War.

 Sprawdźcie naszą relację z zeszłego roku

 Tanie peryferia komputerowe

Laptopy MSI w Niskich Cenach!

Gdzie? Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań 

Kiedy? 18-20 października 2019 roku 

Godziny otwarcia PGA:

Piątek, 18 października 2019 – 10:00-18:00
Sobota, 19 października 2019 – 9:00-20:00
Niedziela, 20 października 2019 – 9:00-18:00

Ceny biletów w kasach MTP podczas PGA:

Rodzaj BiletuKiedyCena
Bilet jednorazowy VIP DAY18.10.2019 (piątek)160 zł
Bilet jednorazowy19.10.2019 (sobota)39 zł
Bilet jednorazowy20.10.2019 (niedziela)35 zł
Poznań Game Arena + Stars4Fans19.10.2019 (sobota)70 zł
Poznań Game Arena + Stars4Fans20.10.2019 (niedziela)60 zł
Poznań Game Arena + Stars4Fans19-20.10.2019 (sobota i niedziela)110 zł
Poznań Game Arena + Stars4Fans VIP19-20.10.2019 (sobota i niedziela)500 zł
Awatar Ziemowit Wiśniewski

Zobacz też

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.