Philips Momentum z certyfikatem Designed for Xbox

Jeśli szukacie potężnego monitora, to Philips Momentum będzie idealnym wyborem. Czym jest wspomniany certyfikat?

Dane techniczne Philips Momentum

Philips Momentum 559M1RYV to nowe urządzenie z linii Momentum. Jest 55-calowym monitorem o rozdzielczości 4K, częstotliwości odświeżania 144 Hz i wspierającym standard VESA DisplayHDR 1000. Produkt wyposażono w złącza HDMI 2.1, dzięki którym możliwa jest rozgrywka z wykorzystaniem pełni możliwości konsol nowej generacji. 

Obecna generacja konsol wspiera obraz o rozdzielczości 4K przy 120 Hz lub 2560 x 1440 px przy odświeżaniu 120 Hz. Przy podłączeniu do komputera monitor będzie mógł wyświetlać obraz 4K przy 144 Hz. Dzięki wsparciu technologii Variable Refresh Rate unikniemy efektu rozrywania obrazu na PC oraz konsolach Xbox. Co więcej, monitor spełnia wymagania certyfikatu VESA Display HDR 1000, co w połączeniu z kontrastem statycznym 4000:1 i możliwością wyświetlenia 1,07 mld kolorów przekłada się na żywy i kontrastowy obraz. 

Ponadto, w przeciwieństwie do telewizorów, urządzenie zaprojektowano z myślą o najniższym input lagu (przerwą pomiędzy wykonaniem akcji na kontrolerze, a zobaczeniem jej na ekranie), co czyni rozgrywkę jeszcze płynniejszą. Całość uzupełnia technologia Ambiglow, która daje wrażenie rozszerzenia obrazu na przestrzeń za monitorem. Efekt ten jest uzyskiwany dzięki podświetleniu ściany za monitorem diodami LED znajdującymi się na zewnątrz urządzenia.

Certyfikat Designed for Xbox

Philips Momentum 559M1RYV to pierwszy na świecie monitor z certyfikatem Designed for Xbox. Zapewnia on, że rozgrywka będzie najwyższej jakości, a sprzęt został dogłębnie przetestowany przez inżynierów TPV i Microsoftu. Jak tłumaczy Matt Kesselring, Dyrektor Partnerstw Sprzętowych w Xbox: 

Jako Xbox zawsze chcemy dawać naszym fanom wybór jak, gdzie i kiedy grają w swoje ulubione gry. Dzisiaj jesteśmy dumni, mogąc ogłosić naszą współpracę z Philips, dzięki której pojawią się pierwsze monitory Designed for Xbox. Fani będą mogli korzystać z unikalnego zestawu technologii i funkcji, za których sprawą doświadczenie rozgrywki na Xboksach Series X|S będzie niepowtarzalne.

O dźwięk także nie trzeba się martwić. W urządzenie wbudowano wysokiej jakości soundbar, zaprojektowany przez brytyjską firmę Bowers & Wilkins. System 2.1 o mocy 40 W (RMS) reprodukuje dźwięk w zakresie 50 Hz – 20 KHz. Tryby Sport & Racing, RPG & Adventure, Action, Movie, Music i Personal pozwolą odpowiednio dopasować charakterystykę brzmienia do wyświetlanych na monitorze gier lub filmów. Głośnik dekoduje również dźwięk DTS.

Za jakością oraz matrycą monitora idzie także jego cena. Sprzęt dostaniemy w sugerowanej cenie 6269 złotych i do sprzedaży trafi on sierpniu tego roku.

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

  • Ja jakiś czas temu kupiłem msi optix 27″ na neonecie, dlatego, że gram na konsoli ale głównie z myszką i klawiaturą, więc telewizor już odpadał. Jestem bardzo zadowolony