Do
góry

Pierwszy automat AliExpress w Warszawie!

Najpopularniejszy chiński sklep internetowy, czyli AliExpress, postawił właśnie swój pierwszy automat na paczki w Polsce, a konkretniej w Warszawie!

AliExpress jest doskonale znany większości Polakom. W końcu to do naszego kraju w ciągu ostatnich kilku lat znacząco zwiększył się import towarów z Chin. Trudno się dziwić – przeróżne produkty, które można znaleźć w tym sklepie, kuszą niezwykle atrakcyjnymi cenami. Niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, że ten sam produkt w Chinach jest nawet kilkukrotnie tańszy.

Wielka ekspansja

aliexpress

Nie będzie chyba jakimś wielkim odkryciem, że AliExpress, a właściwie spółka Alibaba, widzi w Polsce ogromny potencjał. Z roku na rok oficjalna strona sklepu staje się coraz bardziej przystosowana do konsumentów z Polski. Od niedawna dostępne są nie tylko opcje 3-dniowej dostawy, ale nawet na drugi dzień, jeżeli produkt znajduje się w magazynie w Polsce. AliExpress otworzyło się także na współpracę z firmą InPost, dzięki czemu niektóre przesyłki trafiają do wybranego przez Was automatu na przesyłki.

Na tym jednak ambicje chińskiego giganta się nie kończą. Poza stworzeniem sieci takich automatów, AliExpress planuje jeszcze bardziej skrócić czas dostaw do Polski. Zgodnie z założeniami giganta liczba towarów objętych 3-dniową dostawą ulegnie powiększeniu. Właśnie w tym celu ma powstać kolejny już magazyn i centrum logistyczne. Co ciekawe w przypadku aż 70% przesyłek z Chin czas dostawy ma wynieść maksymalnie 15 dni.

Zakupy z chin
aliexpress

Zmian doczeka się także sposób, w jaki kupujemy na AliExpress, ponieważ gigant planuje wprowadzić możliwość zakupów na raty. Poprawie ma ulec także bezpośrednia komunikacja z samymi klientami. Do  1 maja w ofertach pojawią się dokładne dane o sprzedawcach. Poza tym nie zabraknie tam informacji o 14-dniowym okresie odstąpienia od umowy, czy dodatkowych kosztach jak VAT lub cło.

Automat mały, ale własny

Wracając jeszcze na chwilę do nowego urządzenia, które powstało w Warszawie. Za jego produkcję oraz instalację odpowiada logistyczny gigant należący do spółki Alibaba, czyli Cainiao. To także firma, która od pewnego czasu dostarcza przesyłki do naszego kraju. Samo urządzenie oferuje 5 większych skrytek i około 25 mniejszych, więc jest to zdecydowanie „waga piórkowa” wśród tego typu automatów. Szczególnie, jeżeli porównamy je do tych, które już teraz oferuje InPost.

aliexpress

Uwaga! To to pierwsze, ale nie ostatnie urządzenie, które AliExpress postawiło w naszym kraju. W najbliższych tygodniach w Warszawie ma pojawić się znacznie więcej automatów na przesyłki. Niestety jak na razie nie było mowy o kolejnych miastach, ale znając rozmach chińskiej spółki, jest to kwestia kilku najbliższych tygodni, ewentualnie miesięcy.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!