Pierwszy samochód elektryczny od Xiaomi. Jak prezentuje się Xiaomi SU7?

Pierwszy samochód elektryczny od Xiaomi. Jak prezentuje się Xiaomi SU7?

Xiaomi znane ze smart urządzeń, postanowiło wyprodukować swój pierwszy elektryczny samochód. Na pewno można spodziewać się innowacji na pokładzie od chińskiego przedsiębiorstwa. Czy Tesla będzie mieć konkurencję?

Xiaomi już rozpoczęło produkcje swoich pierwszych samochodów elektrycznych, a będą to podobno aż 3 modele.

Wszystkie z nich to prawdopodobnie sedany klasy C, gdzie jeden z modeli ma być wyposażony w czujnik LiDAR.

Pojazdy od Xiaomi będą miały być podłączone pod ten sam system, co smart urządzenia, których używacie w swoich domach.

Reklama

Xiaomi SU7

Xiaomi obrało nową ścieżką jaką jest auto i to nie byle jakie, bo elektryczne. Firma złożyła wniosek o licencję na sprzedaż swojego pierwszego elektrycznego samochodu na terenie Chin. Model to sedan klasy C, który ma nosić nazwę Xiaomi SU7 (Speed ​​Ultra 7).

Jak się okazuje będą 3 warianty tego modelu: SU7, SU7 Pro i SU7 Max. wszystkie 3 będą produkowane przez chińską firmę Beijing Automotive Industry Holding Co. Ltd (BAIC Group) z siedzibą w Pekinie. Ale są też informacje jakoby to Xiaomi miało pod dachami własnych fabryk dalej realizować produkcję.

źródło grafiki Weibo

Xiaomi SU7 ma 499,7 cm długości, 196,3 cm szerokości i 145,5 cm wysokości. Silnik tego modelu o mocy 220 kW (295 KM) z napędem na tylne koła został wyprodukowny przez UAES (United Automotive Electronic Systems). Jego prędkość maksymalna to 210 km/h, a waży 1980 kg. Akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe są dostarczone przez FinDreams należące do BYD.

Samochód został wyposażony w system, który umożliwi kierowcom automatyczne dokonanie płatności na drogach, które tego wymagają. Do wykonania czynności nie ma potrzeby zatrzymywania auta.

Xiaomi SU7 Pro i SU7 Max

źródło grafiki Weibo

Jest również wariant z napędem na cztery koła i z układem dwóch silników o mocy 275 kW (368 KM) + 220 kW od firmy Suzhou Innovance Automotive. W tym przypadku prawdopodobnie mowa o Xiaomi SU7 Pro z akumulatorem kobaltowo-niklowo-manganowy pochodzi od przedsiębiorstwa CATL. Tutaj waga pojazdu wyniosła 2205 kg, a prędkość maksymalna to nawet 265 km/h.

Reklama

Technologia jutra

źródło grafiki Weibo

Możliwe, że to Xiaomi SU7 Max będzie mieć dodatkowo na pokładzie technologię, która może okazać się przyszłością. Pojazd mozliwe, że będzie mieć wbudowane czujniki LiDAR za przednią szybą, co oznacza, że może być również zamontowany czytnik rozpoznawania twarzy, aby otworzyć samochód od Xiaomi bez kluczyków.

Kolejnym istotnym faktem jest zintegrowanie pojazdów z systemem. Chodzą pogłoski, że to HyperOS ma być tym, który ujednolici zarządzanie smart urządzeniami w domu, jak i samochodami marki Xiaomi. Wtedy mielibyście władzę nad dosłownie wszystkim co elektryczne w Waszych domach.

źródło grafiki Weibo

W Internecie krąży wiele wersji odnośnie konkretnych modeli i ich budowy. Nie ma jednoznacznej wersji, dlatego są to domysły.

Samochody elektryczne od Xiaomi mają wjechać na chińskie ulice już w pierwszym kwartale 2024 roku.

Źródło: CarNewsChina
Źródło miniaturki: Weibo

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!