Pimax Portal już niebawem zapuka do Waszych drzwi

Pimax Portal już niebawem zapuka do Waszych drzwi

Pimax Portal trafi w ręce klientów już w tym miesiącu, jednak jak to bywa z nowymi urządzeniami, mogą wystąpić pewne problemy w funkcjonowaniu. Przedstawiamy na co powinniście zwracać uwagę podczas korzystania.

Pimax Portal w końcu trafi do osób, które zamówiły wcześniej swój własny zestaw i to w tym miesiącu.

Jest to wieloelementowy zestaw, który musi spełniać wiele wymagań.

To pierwszy taki twór i również z tego względu wiele funkcji musi zostać jeszcze poprawionych, aby móc zagwarantować jak najlepsze doznania z użytkowania.

Reklama

Testy zestawu się skończyły i nadszedł czas na wysyłkę. Wyprodukowanych na ten moment zostało 569 urządzeń w różnych wersjach i konfiguracjach. Jednak masowa produkcja dopiero się rozpoczyna.

Zamówienia składane za pośrednictwem portalu Kickstarter zostaną zrealizowane i wysłane do klientów już w tym miesiącu. Przed nadaniem paczki firma upewni się, że wydajność sprzętu jest na odpowiednim poziomie, a performance jest stabilny.

W przyszłości mogą pojawiać się aktualizacje oprogramowania, aby poprawić jakość dostarczanej rozrywki. Wydajność baterii przy rozdzielczości 4K i odświeżaniu 144 Hz jest nie lada wyzwaniem, dlatego aktualizacje mogą mieć również dotyczyć jakość wyświetlanego obrazu.

Odczepiane kontrolery trzymają się korpusu konsoli, jaki i trzonu kontrolerów za sprawą magnesu. Jakość styków jest nadal poprawiana co oznacza, że mogą być przypadki, gdy nie zawsze trzymają się one odpowiednio mocno. Jednak firma ma to na względzie podczas poprawiania swojego wielofunkcyjnego produktu.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Fuzja gogli VR i switcha, czyli Pimax Portal!

Pimax jest znany z tworzenia gogli VR, które zapewniają wysoką jakość i pole widzenia większe, niż w przypadku innych marek. Kilka dni temu został zapowiedziany zestaw o którym nie pomyślelibyście, że może powstać. Mowa o Portalu – zestawie, który przekracza granice.

Czytaj artykuł

Doznania w VR

Funkcja śledzenia 6DoF w trybie VR jest co prawda w fazie końcowej, a śledzenie ruchów głowy i dłoni działa relatywnie dobrze. Niemniej zdarzały się momenty podczas testów, gdy następowało “zamrożenie” wykonywanego ruchu, co warto mieć na uwadze. Z czasem ma zostać to poprawione, sama firma deklaruje, że naprawi błąd jeszcze przed wysyłką do klienta.

Niektóre z gier nie działają tak jak powinny na goglach, przez błąd przenoszenia ich na urządzenie. Jednak trwają prace nad tym problemem, który ma zostać rozwiązany w już maju. Finalnie w trybie Portal VR dostępnych ma być ponad 20 gier VR all-in-one.

Trwają również intensywne prace wraz z zespołem VirtualDesktop nad łącznością Pimax Portal z PC-tami. Portal QLED ma łączyć się z komputerem za sprawą kabla HDMI, za to inne wersje będą się komunikować przez Wi-Fi lub złącze USB.

Możecie sami zobaczyć jak sprawuje się Pimax Portal w rzeczywistości.

A czy Wy już czekacie na swój zestaw Pimax Portal? A może pierwszy raz o nim słyszycie? Dajcie znać w komentarzu.

Źródło: Pimax
Źródło miniaturki: Pimax

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!