Podgrzewacze tytoniu – Przełomowa decyzja Stanów Zjednoczonych

FDA po kilku latach badań zezwala na ich sprzedaż i potwierdza, że wytwarzają “mniej szkodliwych substancji niż tradycyjne papierosy”.  To przełomowa decyzja.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

FDA po kilku latach badań zezwala na ich sprzedaż i potwierdza, że wytwarzają “mniej szkodliwych substancji niż tradycyjne papierosy”.  To przełomowa decyzja.

Znana z bardzo restrykcyjnej polityki antynikotynowej i antypapierosowej Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ogłosiła, że pozwoli koncernowi Philip Morris International na sprzedaż podgrzewaczy tytoniu na terenie USA. IQOS to pierwsze i póki co jedyne tego typu urządzenie dopuszczone do sprzedaży na terenie tego kraju.

Na całym świecie na rzecz IQOSa z papierosów zrezygnowało już 7 mln ludzi. Nie dziwi więc, że urządzenie, które jest dostępne w blisko 50 krajach zwróciło uwagę FDA. Andre Calantzopoulos, dyrektor generalny Philip Morris International, nazwał decyzję FDA kamieniem milowym:

Wszyscy w PMI jesteśmy zdeterminowani, aby zastąpić tradycyjne papierosy bezdymnymi produktami alternatywnymi, które łączą w sobie zaawansowaną technologię i rezultaty rzetelnych badań naukowych – powiedział.

Promocje na laptopy
Tanie smartfony
Więcej o IQOS

Zezwolenie, które dopuszcza sprzedaż podgrzewaczy tytoniu na terenie Stanów Zjednoczonych to wynik ponad dwuletnich badań i analiz Agencji, która ne ukrywa że przyglądała się innym, przeprowadzanym w tym czasie testom – w tym także tych, kóre miały miejsce w Polsce. Przypomnijmy, w 2017 roku badania nad IQOSem przeprowadził Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. NenckiegoPolskiej Akademii Nauk. Naukowcy potwierdzili, że substancje wytwarzane podczas podgrzewania tytoniu mają o wiele mniej destrukcyjny wpływ na komórki niż te, które wydzielają się podczas palenia klasycznych papierosów.

FDA uważa, że użytkownicy IQOSów są mniej narażeni na ryzyko uzależnienia w porównaniu do analogoweo “dymka”. Według Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków podgrzewacze tytoniu są z tego powodu “właściwe dla zdrowia publicznego”. Agencja potwierdza również, że takie urządznia, w porównaniu ze zwykłymi papierosami wytwarzają mniej szkodliwych substancji . Jednocześnie zaznacza, że produkty tego typu nie są wolne od ryzyka i że warto o tym pamiętać.

FDA wierzy również, że IQOS to ciekawa alternatywa dla nałogowych palaczy, którzy jeśli zdecydują się zrezygnować z papierosów na jego rzecz ““będą mieli zmniejszoną ekspozycję toksyczną, co prawdopodobnie doprowadzi do zmniejszenia ryzyka chorób związanych z tytoniem”.

Dzięki decyzji wprowadzenia podgrzewaczy tytoniu do sprzedaży ok. 40 mln palaczy w USAbędzie miało dostęp do innowacyjnych produktów alternatywnych dla papierosów. Podobne decyzje podjęto m. in. w Wielkiej Brytanii, gdzie Public Health Englandzaleca palaczom, którzy nie rzucają palenia, aby spróbowwali przejść na mniej szkodliwe produkty. Mowa tu o wystandaryzowanych  e-papierosach czy właśnie podgrzewaczach tytoniu.

Promocje na laptopy
Tanie smartfony
Więcej o IQOS

Pierwsze urządzenia będzie można kupić w Atlancie. FDA zdecydowało, że podgrzewacze tytoniu będą podlegały tym samym ograniczeniom dot. reklamy co tradycyjne wyroby tytoniowe.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez