Powstała mapa polskiego Internetu w Google!

Powstała mapa polskiego Internetu w Google!

Jeden mem potrafi wyrazić więcej, niż tysiąc słów, to prawda stara jak istnienie sieci. I tak powstała mapa polskiego Internetu, która zebrała wszystkie najbardziej ikoniczne memy i śmieszne filmiki, jakie powstały przez ostatnie lata.

Projekt o trudnych początkach

Reklama

Sam pomysł na istnienie takiej mapy pojawił się już około 3 lata temu. Wtedy też osoba odpowiedzialna za ten projekt podlinkowała na serwisie Wykop.pl pierwszą wersję mapy. Gdzieś po drodze pomysł trochę stracił na impecie i przestał być rozwijany. Jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni został wskrzeszony, a do specjalnej mapy dodano wszystkie najbardziej ikoniczne miejsca. Oczywiście wraz z miejscami znajdziecie także odnośniki do odpowiednich filmów, zapisów audycji live czy obrazków.

Wypady Makłowicza

mapa polskiego Internetu

Jeżeli aktywnie śledzicie najpopularniejsze trendy polskiego Internetu to na samej mapie znajdziecie całą masę ciekawych smaczków i nawiązań do popkultury. Bez wątpienia jedną z najbardziej „memicznych” osób w całym polskim Internecie jest nie kto inny, a sam Robert Makłowicz. Początkowo prowadzący programy w telewizji, a teraz właścicel kanału w serwisie YouTube, jest absolutną kopalnią żartów, satyrycznych komentarzy czy po prostu śmiesznych wpadek.

Na mapie nie zabrakło takich klasyków jak EEEEYYYY DŹWIG!, osławionego już Koperkowego Psa czy też studni, którą Robert Makłowicz ma bezpośrednio w swoim domu w Dalmacji. To jednak tylko kilka z całkiem sporej puli memów dotyczących najbardziej rozpoznawalnej osobistości kulinarnej w Polsce.

Domy znanych i zniesławionych

Rafonix
mapa polskiego Internetu

Przy okazji willi Roberta Makłowicza, warto wspomnieć też o innych lokalizacjach, które obejmują domy i mieszkania najbardziej znanych polskich internetowych twórców. Tutaj autor nie ograniczał się jedynie do Polski, bo znajdziecie tutaj między innymi miejsce gdzie mieszka lub mieszkał Testoviron. Oczywiście znajdziecie tutaj także mieszkania takich osobistości jak Daniel Magical, Rafonix czy Jabłonowski.

Legendy Legend

No i w końcu najważniejsze, czyli największe hity całego polskiego Internetu, które od samego początku cieszą się niesłabnącą popularnością. W końcu takie filmy jak Paweł Jumper, czy Ale Urwał! to najprawdziwsze perełki, które nie umrą chyba już nigdy. Z tego co wiemy, mapa cały czas jest aktualizowana przez autora. Co prawda by trafić na listę legend trzeba się postarać, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć kolejny filmik, który podbije Internet. Swoją drogą jedynym jego podpisem jest link do kanału w serwisie YouTube.

Wszystko to i jeszcze więcej znajdziecie na specjalnej mapie utworzonej przez autora, nigdzie indziej jak w Google.

Reklama

Jak tworzyć własne mapy?

Mapa Klasyków Internetu powstała najpewniej z nudów lub jako żartobliwy sposób na zebranie wszystkich najciekawszych trendów, które były obecne w sieci w naszym kraju przez ostatnie lata. Co jednak istotne, nie musicie mieć specjalnych narzędzi czy umiejętności, by samemu stworzyć taką mapę. Google już od dawna umożliwia tworzenie własnych map do najróżniejszych celów. Swego czasu z tej opcji korzystały na przykład restauracje, prezentując wszystkie swoje lokale.

mapa polskiego Internetu

Swoją własną mapę możecie zrobić w zasadzie od zaraz i w dowolnym celu. Czy wykorzystacie to narzędzie do zaznaczenia na mapie świata wszystkich podróży, czy też wykorzystacie ją do zaplanowania wszystkich ciekawych miejsc jakie chcielibyście odwiedzić, to już zależy do Was. Cały proces jest banalnie prosty, a wystarczy do tego przeglądarka Internetowa.

 • Po pierwsze musicie wejść na My Maps od Google
 • Tam, jeżeli jesteście zalogowani na swoje konto, możecie stworzyć pierwszą własną mapę
 • Z poziomu edytora zyskujecie dostęp do kilku opcji:
  • Zmiany nazwy oraz opisu nowo stworzonej mapy
  • Wyszukiwania konkretnych miejsc z bazy danych Google
  • Dodawania znaczników czy nawet całych obszarów wedle Waszego uznania
  • Planowania konkretnych tras itp.
 • Potem taką mapę możecie zapisać na Waszym koncie, by mieć do niej pełen dostęp
 • Istnieje także opcja udostępnienia jej na przykład w ramach wspólnej wycieczki

Ogromne możliwości

Google tym pojedynczym narzędziem oddaje w Wasze ręce ogromne możliwości planowania czy kreowania własnych map. To jak je wykorzystacie zależy tylko i wyłącznie od Was oraz Waszej kreatywności. Doskonale sprawdzą się do planowania wyjazdów, zapisywania najbardziej ikonicznych Waszym zdaniem miejsc na ziemi, czy po prostu stworzenia wyjątkowego albumu wraz z fotografiami lub linkami do całych albumów ze zdjęciami.

Mapa z obszarami
mapa polskiego Internetu

Google My Maps można wykorzystać także przy okazji różnych gier terenowych, które toczą się w najróżniejszych scenariuszach. Dzięki możliwości dodawania stref można z łatwością dodać granice do obszarów czy punkty orientacyjne.  

Macie własne mapy, z których korzystacie na bieżąco, albo planujecie stworzyć taką w wolnym czasie? 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!