Do
góry
pga-mini

Poznań Game Arena – podsumowanie VIP Day

12 października mieliśmy możliwość pojawić się na Targach PGA odbywających się w Poznaniu. Podczas tegorocznej edycji targów w sekcji gier górowały produkcje z segmentu Battle Royale na czele z uwielbianym przez wielu Fortnite’m, ale oczywiście nie zabrakło także innych produkcji.

Mimo ogromnej dominacji wspomnianego już Fortnita swoje miejsce znalazły także inne tytuły zarówno te, które swoją premierę mają już za sobą jak i całkowicie nowe tytuły.

Wśród gier, których premiera zaplanowana jest na następne miesiące znalazł się między innymi World War 3, czyli zupełnie nowa marka polskiego studia Farm 51. Uczestnicy targów mają okazję zmierzyć się między sobą w meczu 14 vs 14 graczy na jednym polu bitwy. Sama gra będzie opierać się o wizję współczesnego pola walki, w którym deweloper dokładał wszelkich starań by zachować odpowiedni realizm rozgrywki.

Tanie peryferia komputerowe: https://technostrefa.com/peryferia
Laptopy MSI w Niskich Cenach! https://technostrefa.com/laptopy_msi

Niedaleko bo w pawilonie obok można było zagrać w Call of Duty Black Ops IIII, w dzień jej światowej premiery. Bardzo enigmatyczny namiot skrywający około 12 miejsc rozgrywki. Samej marki nie trzeba nikomu przedstawiać, lecz ta odsłona przynosi znaczną zmianę w rozgrywce bowiem twórcy zrezygnowali z trybu dla pojedynczego gracza w zamian dostajemy obecny trend w branży gier czyli Battle Royale, które wykonane zostało bardzo dobrze i sprawdza się w przedstawionej formule doskonale.

Wystawione były także stoiska gier i dodatków, których premiera już się odbyła, można znaleźć między innymi American Truck Simulator z dodatkiem Oregon, Kingdom come Deliverance, dwie odsłony Forzy czy naszym zdaniem coś co zasługuje na szczególną uwagę. Mowa tu o stanowisku Nintendo gdzie każdy zwiedzający może sprawdzić jak naprawdę działa Nintendo Labo, i że to naprawdę dobra zabawa czy to dla najmniejszych czy też ich rodziców.

Sprzęt

Całe wyposażenie z dopiskiem „dla graczy” przechodzi bardzo owocny okres, a rynek graczy daje wyraźne sygnały, że wciąż oczekujemy czegoś nowego. Nie zabrakło zatem stoisk ze sprzętem gamingowym. Jednym z nich był OMEN by Hp, który zaprosił nas także na prezentację swoich nowych sprzętów. Wśród nich znalazła się najnowsza wersja Omen 15, która poprawia wiele względem nowego poprzednika jednocześnie zamykając wsztskie komponenty w jeszcze mniejszą obudowę. Znacznie więcej poruszenia wnoszą słuchawki wyposażone w aktywne chłodzenie uszu. Nie są to jednak wiatraki, które będą nam szumieć nad uchem, szczegółów jednak Omen nam nie powiedział.

Wśród wystawców znaleźli się także między innymi HyperX, Genesis, Logitech, Bloody czy inni. Należy także wspomnieć o dwóch większych graczach rynkowych, którzy to odwiedzili targi ze sprzętem mobilnym kierowanym w całości dla graczy. Razer przedstawił swoje stanowisko wyposażone w najnowsze modele Razer Phone 2. W porównaniu do pierwszej wersji zastosowano tutaj szklane plecki z podświetlanym logo. Największą zmianą jest prawdopodobnie sposób chłodzenia podzespołów telefonu. Według producenta jest to specjalna komora “Vapor Chamber”, któa o dziwo z powodzeniem jest w stanie bardzo efektywnie schłodzić telefon. Rozgrywka trwająca blisko 30 min w grze typu MOBA nie zrobiła na nim wielkiego wrażenia, stał się jedynie ciepły. Drugie stoisko po części kierowane dla graczy mobilnych miał Asus wraz ze swoim ROG Phone. O którym więcej mówiliśmy w tym materiale KILK.

Tanie peryferia komputerowe: https://technostrefa.com/peryferia
Laptopy MSI w Niskich Cenach! https://technostrefa.com/laptopy_msi

Usługi

Na samych targach PGA segment dość nowy, ale w tym roku zaprezentowano dwie ciekawe pozycje z segmentu usług dla graczy. Pierwszą z nich pokazała INEA, a jest to projekt zakładający doprowadzenie do każdego gospodarstwa domowego symetrycznego łącza światłowodowego o przepustowości do 10 Gb/s. Korzystać ma z technologii FTTH (Fiber-To-The-Home), z podobnej technologii obecnie korzystać mogą jedynie mieszkańcy Szwajcarii, USA, Japonii czy Singapuru. Jednakże i tam nie jest to standard. Najważniejsze jest tu stwierdzenie “symetryczne łącze”, mówi ono wprost internet dostarczany do naszego domu będzie miał takie same możliwości pobierania jak i wysyłania, czyli 10 Gb/s download oraz 10 Gb/s upload.

Drugą ciekawą usługą jest HP Omen Game Stream, omówiona zaraz obok nowych akcesoriów dla graczy ma to być technologia umożliwiająca streamowanie rozgrywki z naszego komputera prosto na ekran mniej wydajnego laptopa bądź smartfon z systemem Android. Biorąc pod uwagę obecne możliwości smartfonów jeżeli chodzi o przesył ogromnych ilości danych przez protokoły bezprzewodowe, domowy handheld umożliwiający rozgrywkę na kanapie to zdecydowanie ciekawa możliwość.

I to już wszystkie najciekawsze propozycje jakie mieliśmy okazję zobaczyć w piątek na PGA. Tymczasem zapraszam do zobaczenia galerii z piątku na targach.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!