Do
góry

Premiera Google Pixel 3, Pixel Slate oraz Google Home Hub!

Konferencja Made by Google już za nami, zaprezentowane zostały 3 nowe urządzenia z Rodziny Google. Podczas całej konferencji podkreśle było jak ważne dla Google jest intuicyjne korzystanie z urządzeń. Nie obyło się także bez porównań do najnowszych urządzeń spod znaku nadgryzionego Jabłka oraz flagowych urządzeń Xs oraz Xs Max.

Całość rozpoczęła się pewną satyrą wypowiedzi ludzi w social-media na temat przecieków najnowszego flagowca Pixel 3 XL, na wstępnym wideo zaprezentowano także możliwości już znane z aplikacji Google’a.

Według prezentacji, największym wyzwaniem było zrozumienie prawdziwego znaczenia słów, które wpisujemy czy wypowiadamy na nasze urządzenia. Dzięki temu możliwe stało się między innymi łatwiejsze korzystanie z tłumacza czy asystenta w wielu różnych sytuacjach. Osiągane jest to dzięki unikalnym połączeniu Sztucznej Inteligencji, Software’u oraz Hardware’u.

Gdzie oglądać konferencje Made by Google? Premiera Pixel 3!

W przeciwieństwie do konferencji Apple, Google zaprezentowało trzy urządzenia na raz, przedstawiając je pokrótce. Światło dzienne właściwie w jednej chwili ujrzał Pixel 3 najnowszy flagowiec ze stajni giganta z Mountain View. Drugi na liście był Pixel Slate, tablet wyposażony w klawiaturę, który na myśl przywodzi bardzo podobne urządzenie Surface Go. Wyposażony został oczywiście w system operacyjny ChromeOS. Ostatni był Google Home Hub, ma on służyć okiełznaniu wszystkich urządzeń, w tym urządzeń smart, które znajdują się w naszym domu, a wszystko to przy pomocy dużego ekranu dotykowego zintegrowanego z głośnikiem Google Home.

Pixel 2 64 GB Cena: https://technostrefa.com/pixel_2_64
Pixel 2 XL 128 GB Cena: https://technostrefa.com/pixel_2_xl_128

Google Home Hub

Jest to tak naprawdę kolejna wersja Google Home, z tą różnicą iż została wyposażona w ekran dotykowy. Całe UI zostało przebudowane w taki sposób by wciąż służyć jako asystent głosowy wraz z pomocą wizualną. Takie aplikacje jak Mapy, Kalendarz czy Pogoda poza wsparciem głosowym oferować będą także pomoce wizualne np. pokazanie drogi z domu do pracy na mapie.

Google bardzo zachwala sobie możliwość personalizacji głosowej, funkcja ta zapewnia dostosowanie konkretnych informacji do danego użytkownika, dzięki temu na początku dnia gdy spytamy czy jest coś dzisiaj w naszym kalendarzu otrzymamy informację na temat naszego kalendarza a nie naszej partnerki lub partnera.

4.jpg

HomeView to bardzo ciekawy dodatek, który pozwala na sterowanie urządzeniami smart (blisko 200 milionów różnych urządzeń)  w naszym domu nawet jeżeli pochodzą od ponad 1000 różnych producentów, a do ich obsługi potrzeba różnych aplikacji. Zapewnia on integrację ich wszystkich oraz umożliwia bardzo wygodną kontrolę nad nimi. Oczywiście Home Hub uzyskał także bardzo dobrą integrację z urządzeniami Nest.

Google Home Hub dostępny jest już jako preorder dla użytkowników w USA w cenie 149$, od 22 października także dla użytkowników w Australii oraz Kanadzie.

Pixel Slate

Został on zaprojektowany jako zbalansowana mieszanka tabletu, telefonu oraz laptopa by czerpać z nich najlepsze cechy. Został w nim zastosowany specjalny ekran o rozdzielczości 12.7” 293 ppi, oraz technologii, która rzekomo ma pozwolić na zwiększenie ilości pikseli na ekranie. Nad ekranem zamontowana została kamera z szerokokątną matrycą o rozdzielczości 8Mpix, z tyłu także umieszczono obiektyw o tej samej rozdzielczości. Włącznik zastosowany w Pixel Slate pełni dwojaką funkcję, ponieważ jest jednocześnie pełni funkcję bezpieczeństwa będąc w pełni funkcjonalnym czytnikiem linii papilarnych.

5.jpg

Zestaw można uzupełnić także o klawiaturę z trackpadem, która po złożeniu przekształca się w etui na nasz tablet. Posiada ona także dedykowany przycisk dla asystenta Google. Regulacja odbywa się na zasadzie zakładki, którą przyczepiamy do naszego tabletu za pomocą magnesów i bez przeszkód możemy dostosować pod jakim kątem chcemy korzystać z Pixel Slate’a.

Pixel Slate wyceniony został na 599$, klawiatura kosztować ma 199$ natomiast Pixel Pen, o którym nie dowiedzieliśmy się wiele podczas konferencji wyceniono na 99$.

Pixel 3

Najnowszy flagowiec przeszedł przez dużo nowych zabiegów inżynieryjnych by jego bryła była jeszcze bardziej zwarta a jednocześnie by trzymało się go wygodnie. Matryce jakie zastosowano w najnowszych Pixel’ach to elastyczne OLED’y.

7

Aparat

Aparat, wokół którego narosło wiele mitów oraz kontrowersji reklamowany jest jako najbardziej inteligentny w historii, będąc jednocześnie porównywanym z możliwościami aparatów DSLR. Najnowsza kamera jest owocem połączenia Sztucznej Inteligencji, Software’u oraz Hardware’u. Wspomniany został także Visual Core jest to specjalnie zaprojektowany układ, którego zadaniem jest łączenie kilku obrazów w jeden aby uzyskać jak najlepszy kontrast oraz kolory. Kolejną nową technologią jest Top Shot, ma on rozwiązać problem nieudanych ujęć, które chwyciliśmy za późno lub za szybko o niewielką chwilę.

1.jpg

Google Lens

W przypadku Pixel’a 3 Google zdecydowało się na integrację funkcjonalności Google Lens bezpośrednio z kamerą w najnowszych flagowcach. Umożliwia ona nie tylko odnajdywanie przedmiotów które są na zdjęciach ale także edycję zdjęć np. wycinanie koloru z tła lub zmiana ogniskowej już zrobionego zdjęcia. Poza ciekawymi możliwościami jakie daje Google Lens zapewniono także nieograniczone miejsce na nasze zdjęcia umieszczone w Chmurze Google Photos.

Pixel Stand

Najbardziej zaawansowana ładowarka bezprzewodowa przeznaczona specjalnie dla najnowszych flagowców. Poprzez umieszczenie telefonu w ładowarce znacznie zmienia sposób korzystania z naszego telefonu. Gdy Pixel 3 jest podłączony zmienia się w Asystenta, który cały czas nasłuchuje by nam pomóc.

3.jpg

Google Pixel 3 będzie dostępny w cenie 799$ natomiast Pixel Stand 79$. Google zapowiedziało wejście na 12 nowych rynków spoza Stanów Zjednoczonych, jednakże zabrakło tam Polski.

Pixel 2 64 GB Cena: https://technostrefa.com/pixel_2_64
Pixel 2 XL 128 GB Cena: https://technostrefa.com/pixel_2_xl_128

Źródło: Google

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!