Prezent na mikołajki, Apple pozwoli Wam naprawić iPhone w domu!

Dziś Apple ogłosiło, iż w ośmiu różnych krajach, również w Polsce, możliwa staje się samodzielna naprawa ich telefonów! Wszystko za pośrednictwem portalu, na którym zakupimy nie tylko oryginalne części, lecz także instrukcje montażu każdej części.

DIY, czyli zrób to sam!

Portal Self service repair umożliwi zakup ponad 200 części i narzędzi oraz instrukcji przydatnych przy naprawie urządzenia. Tym samym każdy zainteresowany konsument znający się na naprawie sprzętu może ją przeprowadzić samodzielnie w domowym zaciszu i to w pełni legalnie. Co więcej, udostępniane tam narzędzia i części są identyczne do tych, które mają do dyspozycji pracownicy Apple Store i autoryzowane przez Apple serwisy. 

Wierzymy, że najlepszą technologią dla naszych klientów i planety jest technologia, która trwa. To dlatego projektujemy nasze produkty tak, aby były trwałe i rzadko wymagały konserwacji lub naprawy. Kiedy naprawa jest konieczna chcemy, aby klienci mieli wiele opcji przeprowadzenia jej w bezpieczny i niezawodny sposób. Dlatego cieszymy się, że możemy wprowadzić usługę samodzielnej naprawy w Europie, dającą naszym klientom bezpośredni dostęp do oryginalnych części, narzędzi i instrukcji Apple.

Jeff Williams, Dyrektor Operacyjny Apple.

Ceny jak to Apple, ale w serwisie byłoby drożej

Firma twierdzi, iż wszystkie elementy udostępnione w serwisie samodzielnej naprawy są w tej samej cenie, którą opłacają ich serwisy. To nie oznacza, że te będą niskie, lecz wciąż pozwala to zaoszczędzić. Ponadto, jeśli zdecydujemy się na zwrot starych części do Apple, możemy otrzymać zniżkę na kupno nowego produktu.  

Dla użytkowników, którzy nie chcą kupować narzędzi do pojedynczej naprawyApple oferuje możliwość ich wypożyczenia za 49 dolarów. Wysyłka samych zestawów będzie darmowa. Narzędzia oferowane w ramach samoobsługowej naprawy obejmują klucze dynamometryczne, tace naprawcze, prasy do wyświetlaczy i akumulatorów oraz wiele innych.

Rozszerzanie działalności serwisu jest planem Apple, by poprawić możliwości naprawy ich produktów. W przeciągu ostatnich trzech lat amerykański gigant podwoił liczbę punktów wyposażonych w części i instruktaże od Apple. Plany firmy objęły ponad 4000 niezależnych serwisów, by łącznie dać ponad 5000 serwisów autoryzowanych przez Apple. Te wysiłki sprawiły, że ośmiu na dziesięciu klientów firmy w Europie znajduje się w promieniu 30 minut drogi do najbliższego serwisu.

Źródło: Apple

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!