Problem przy kontroli biletów? Kamera kontrolera zarejestruje zdarzenie

Praca kontrolera nie należy do najłatwiejszych, w końcu mało kto lubi wystawiać komuś karę za złamanie zasad. Często może dojść w takich sytuacjach do nieporozumienia pomiędzy stronami. Dla ułatwienia pracy i rozstrzygania sporów, kontrolerzy zostaną wyposażeni w kamerki.

Awatar Marta Urbaniak

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie ma wprowadzić znaczącą zmianę w obszarze komunikacji miejskiej, a dokładnie jej pracowników.

Kontrolerzy zostaną wyposażeniu w akcesorium, które ma ułatwić im pracę.

Spory są często nieuniknione w niektórych sytuacjach, a bez wyraźnych dowodów ciężko dowieść winy jednej lub drugiej strony uwikłanej w zdarzenie czy konflikt. Nieprzyjemne sytuacje mogą zdarzyć się wszędzie nawet w pojazdach i to należących do miasta.

Kamera wszystko zarejestruje

W nadchodzącym czasie Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie ma zamiar wprowadzić zmianę, która mieć mieć znaczący wpływ na komunikację miejską. Uniformy pracowników ZTP zostaną wyposażone w akcesorium, które ma pomóc rozstrzygać spory za nakładanie kar za przejazdy bez ważnego biletu.

źródło grafiki Love Kraków

Mowa tutaj o małych kamerkach, które będą przypięte do ubrania. Mają nagrywać zdarzenia i to o wiele bardziej szczegółowo niż kamery w pojazdach miejskich. Nic dziwnego, skoro będą one skierowane wprost na osobę, z którą rozmawia kontroler. Pomogą one znacząco w analizie przebiegu zdarzeń i tym samym ułatwią rozstrzyganie sporów pomiędzy pasażerem, a pracownikiem ZTP.

Zarejestrowane dowody

To jedna kwestia, druga to bardziej groźne incydenty do których niestety dochodzi, gdy budzą się gwałtowne emocje związane z wystawianiem kary. Pasażerowie potrafią być agresywni i naruszać nietykalność cielesną kontrolerów w przypływie gniewu lub oburzenia. Wtedy kamery zapiszą materiały, które będą dokumentacją w potencjalnych rozprawach sądowych.

Na razie są to jeszcze tylko plany, urządzenia mają zostać zakupione w 2. kwartale 2024 rok. Taki krok ma pomóc sprawiedliwie rozstrzygać spory i odwołania od mandatów. Zasadnicze pytanie czy faktycznie będzie to efektywne?

Źródło: Forsal

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.