Produkcja Apple iPhone 12 mini wstrzymana!

Według najnowszych doniesień zatrzymano produkcję Apple iPhone 12 mini. Producent nie był zadowolony z wyników sprzedażowych. 

Sprzedażowa porażka

Kompaktowy model Apple iPhone 12 mini wyposażony w 5,4-calowy ekran okazał się porażką sprzedażową. Najwyraźniej zabrakło chętnych na zakup telefonu, z którego można korzystać jedną ręką. 

O zaprzestaniu produkcji dowiedzieliśmy się z raportu firmy TrendForce. Jego autorzy twierdzą, że wersja mini nie jest już produkowana:

Apple ma się skupić na zwiększeniu sprzedaży trzech modeli innych niż mini z serii iPhone 12. Miniaturowy wariant (który osiągnął koniec życia przed czasem w 2 kw. 21) odnotował rozczarowujące wyniki sprzedaży w porównaniu do innych modeli z rodziny iPhone 12.

Według wstępnych danych najmniejszy model z tej serii stanowi zaledwie 5 procent całej sprzedaży iPhone’a 12. Sprzęt zaprezentowano w październiku 2020 roku i jego cykl produkcji okazał się niezwykle krótki. Obecnie w sklepach znajdują się ostatnie sztuki iPhone 12 mini. Ta sytuacja stawia pod znakiem zapytania czy Apple nadal będzie inwestować w telefony z ekranem mniejszym niż 6 cali. 

Co dalej z serią Apple iPhone 12?

Pomimo słabych wyników sprzedaży 12 mini Apple wciąż zapowiada jego następcę. Najpewniej chodzi o nową serię z numerkiem 13 lub ewentualnie wersję 12S. Liczba 13 jest uznawana za pechową w niektórych krajach, więc istnieje szansa na zmianę nazewnictwa nadchodzącej serii.

Póki co nie mamy potwierdzenia tego, czego możemy się spodziewać. Najpewniej w nowej serii nie zabraknie ekranów z odświeżaniem na poziomie 120 Hz w wersji Pro oraz czytnika linii papilarnych. Możliwe, że dojdzie do małej rewolucji w kwestii pojemności urządzeń. Pogłoski mówią o tym, że jeden z modeli ma być wyposażony w pamięć wewnętrzną o pojemności 1 TB.

Kupiliście iPhone 12 mini?

Źródła: XDA #1, #2, MacRumors

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji