Do
góry
fda_approved_iqos_technostrefa

Przełom na rynku tytoniowym | IQOS znacznie mniej szkodliwy potwierdza FDA!

W tym tygodniu, po trwającej blisko 4 lata analizie badań naukowych nad wpływem na zdrowie podgrzewaczy tytoniu IQOS, amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ogłosiła ostateczny werdykt.

Ich zdaniem podgrzewacze tytoniu w znacznie mniejszym stopniu narażają użytkowników na działanie szkodliwych i potencjalnie szkodliwych substancji, niż palenie papierosów. To jedyne na świecie urządzenie alternatywne dla papierosów z takim właśnie certyfikatem.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) jest częścią Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych. Organizacja słynie z bardzo rygorystycznego podejścia do wyrobów tytoniowych. Zarazem jest najlepiej wyposażoną instytucją rządową do prowadzenia badań nad produktami alternatywnymi dla papierosów na całym świecie. 

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

➡ Cena iPhone 11 Pro

Według FDA dostępne dowody naukowe na temat IQOS wskazują, że ten powinien przynieść korzyść w skali całej populacji, biorąc pod uwagę zarówno aktywnych jak i biernych palaczy. Dlatego przyznała podgrzewaczowi tytoniu koncernu Philip Morris status produktu tytoniowego o zmodyfikowanym ryzyku (MRTP) w zakresie redukcji narażenia użytkowników na substancje szkodliwe i potencjalnie szkodliwe

Decyzja amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) jest kamieniem milowym w obszarze zdrowia publicznego. Jasno pokazuje, że system podgrzewania tytoniu iQOS jest zasadniczo innym produktem niż papierosy i stanowi lepszy wybór dla tych dorosłych palaczy, którzy w przeciwnym razie kontynuowaliby palenie. Teraz pilnie potrzebny jest dialog społeczny i rozmowa o kierunkach polityki, umożliwiającej mężczyznom i kobietom, którzy w przeciwnym wypadku dalej paliliby papierosy, przejście na ugruntowane naukowo, bezdymne alternatywy dla papierosów – mówi o decyzji FDA klasyfikującej IQOS jako produkt o zmodyfikowanym ryzyku André Calantzopoulos, CEO w Philip Morris International.

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

➡ Cena iPhone 11 Pro

Warto zaznaczyć, że urządzenie o którym mowa nie spala tytoniu, a jedynie go podgrzewa. To powoduje, że użytkownik IQOS wdycha znacznie mniej substancji szkodliwych i potencjalnie szkodliwych niż w przypadku palenia papierosów. Dodatkowo po wprowadzeniu zakazu sprzedaży papierosów mentolowych i tych z kapsułką, jest jedyną legalnie dostępną w Polsce alternatywą. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!