Przenośny kinowy system audio i to w 360 stopniach? Tak, to nowy produkt Sony

Sony postanowiło dodać do swojej kolekcji przenośny głośnik przestrzenny, który umożliwi Wam stworzenie realistyczny doznań podczas słuchania. Wszechobecny dźwięk pozwoli otrzymać wrażenia jak z prawdziwego kina.

Awatar Marta Urbaniak

Sony postanowiło dodać do swojej kolekcji przenośny głośnik przestrzenny, który umożliwi Wam stworzenie realistyczny doznań podczas słuchania. Wszechobecny dźwięk pozwoli otrzymać wrażenia jak z prawdziwego kina.

Sony wprowadziło do swojej oferty nowy bezprzewodowy głośnik, ale nie taki zwykły. Dokładniej jest to przenośny kinowy system audio.

Jest na tyle mobilny, że można go rozłożyć wszędzie, w pokoju lub nawet w plenerze.

Automatyczna łączność jednostek i technologia 360 Spatial Sound Mapping pozwalają w łatwy sposób stworzyć wrażenia jak z kina.

Sony wprowadziło do swojej oferty przenośny kinowy system audio o nazwie “HT‑AX7”. Ten system bezprzewodowych głośników składa się z 3 elementów, głównego głośnika mającego wewnątrz 4 przetworniki i 2 stacyjek, które mają już pełnozakresowe przetworniki.

źródło grafiki Sony

Całość prezentuje się nowocześnie i minimalistycznie, dzięki temu głośniki dopasują się do każdego wnętrza. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie przy równoczesnej trosce o środowisko. Głośniki wykonano z plastiku z recyklingu, a tkanina siatki powstała z ponownego wykorzystania butelek PET. Samo opakowanie to ekologiczny papier bez żadnych powłok i kleju.

Technologia Sony

HT-AX7 pozwala na rozmieszczenie głośników w pewnej odległości, aby skorzystać z technologii 360 Spatial Sound Mapping do stworzenia dźwięku przestrzennego. Parowanie odbywa się automatycznie bez udziału klienta. Po ponownym włączeniu głośniki łączą się automatycznie z ostatnim podłączonym urządzeniem.

źródło grafiki Sony

Do tworzenia dźwięku przestrzennego wykorzystywana jest technologia opracowana przez Sonyupmix. Ta przekształca sygnał stereo w trójwymiarowy dźwięk przestrzenny, abyście mogli cieszyć się wrażeniami jak z kina. Dokładniej odbywa się to dzięki wyodrębnianiu poszczególnych źródeł dźwięku i zmianie ich położenia, aby doznania były intensywne.

Główny element kryje w sobie 2 głośniki “X-Balanced Speaker Unit” z przodu i 2 membrany po bokach. Ich prostokątny kształt tworzy większą powierzchnię membrany, dzięki czemu bas jest bardziej dynamiczny. Nie musicie również martwić się o zniekształcenia czy mało wyraźny wokal.

źródło grafiki Sony

Łączność i ładowanie

System działa bezprzewodowo, bez zbędnych kabli, za to łączy się po Bluetooth 5.2 pomiędzy jednostkami, jak i z każdym urządzeniem, które będzie je obsługiwać, nie ważne czy to smartfon, tablet, czy laptop. 

Ułatwia to przenoszenie całego systemu czy to w inne miejsce w pokoju, czy do zupełnie innego pomieszczenia. Zatem będzie to świetny wybór na trwające wakacje, abyście mogli zapewnić sobie przestrzenny dźwięk podczas seansów na świeżym powietrzu, ale nie tylko.

źródło grafiki Sony

Jeśli chodzi o długość ich pracy, to mogą funkcjonować nawet do 30h na pełnym akumulatorze. Ładowanie odbywa się po kablu USB-C, a po 10 minutach szybkiego ładowania, możliwe jest odtwarzanie dźwięku przez około 2,5h. Czas potrzebny do naładowania głośników w pełni to około 4h. Ładowanie stacyjek odbywa się po umieszczeniu ich na głównym głośniku, same nie posiadają złącza do ładowania.

Główny głośnik ma do zaoferowania moc 45 W, a małe po 3 W. Główny głośnik waży 1,4 kg, a małe po niecałe 300 g każdy, co w sumie daje sprzęt ważący 2 kg.

Jak odbywa się obsługa? Wystarczy pobrać aplikację Sony, Home Entertainment Connect, a to pokieruje użytkownika co robić dalej, a w razie problemów pomoże je rozwiązać. Za jej sprawą możecie później zmienić ustawienia w razie potrzeby. Możecie dzięki niej z poziomu smartfona łatwo sterować tym przenośnym kinowym systemem audio.

Najnowszy produkt Sony noszący nazwę “HT‑AX7” jest dostępny do nabycia już od sierpnia tego roku.

Źródło: informacja prasowa
Źródło miniaturki: Sony

Awatar Marta Urbaniak

Zobacz też

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez