Ptaszki przestaną ćwierkać, a ikoniczne logo Twittera odchodzi w zapomnienie

Ptaszki przestaną ćwierkać, a ikoniczne logo Twittera odchodzi w zapomnienie

Elon Musk chciał zmienić Twittera na lepsze, ale jak wszyscy wiedzą ze starań wyszło więcej szkód niż pożytku. Teraz miliarder chce odebrać platformie jej rozpoznawalną część, czyli logo ptaszka, na rzecz enigmatycznej nazwy.

W niedzielę Elon Musk oficjalnie umieścił post o rozpoczęciu zmiany wizerunku Twittera.

Zmiany graficzne zostały wprowadzone w ciągu zaledwie 2 dni. Gdy wejdziecie na platformę przekonacie się sami.

Przypisano również nową domenę do platformy zawierającą „𝕏” jako nazwę.

Reklama

Elon Musk w niedzielę swoją informacją zasmucił ogromną liczbę użytkowników. Zaczął wstawiać Tweety z informacją, że pożegnacie się z marką Twittera i ćwierkaczami. W kolejnym poście umieścił swoje postanowienie, że jeśli ktoś wstawi wystarczające dobre logo z literą “𝕏”, to Twitter na kolejny dzień zmieni swoje logo, a na to długo nie trzeba było czekać.

Pokrótce pojawił się Tweet z ikonicznym logiem ptaszka, ale w czarno-białej wersji na porysowanym tle. Tego dnia Elon Musk wrzucał kolejne posty nawiązujące do zmiany logo platformy. Ruchy w kierunku zmienienia wizerunku platformy wydają się przyśpieszać.

Twórca Space-X przypisał domenę X.com do Twittera. Po kliknięciu w nią, zobaczycie czarne tło z białym logiem „𝕏”, a potem otworzy się strona, którą wszyscy znacie, a przynajmniej jeszcze w aktualnym stanie. Od tego momentu były już wykonywane kolejne kroki w wykonaniu Muska.

Na profilu miliardera możecie zobaczyć 3 sekundowy filmik z nowym logiem jakie zostało ustawione zamiast ikonicznego niebieskiego ptaka. Nie tylko doszło do wielokrotnego nadszarpnięcia reputacji platformy, ale do uszkodzenia działania systemu przez fatalne decyzje byłego CEO Twittera. Teraz odebrał on resztki tego czym była platforma przez 17 lat, czyli jego symbol.

Dziś został umieszczony post ze zdjęciem siedzimy Twittera, na której wyświetlone logo “𝕏”, a sam Elon Musk zmienił również swoje zdjęcie profilowe. Teraz po wejściu na Tweetera, w górnym lewym rogu nie zobaczycie już charakterystycznego logo. Ptaki przestały ćwierkać.

Pytanie czy to, w co zamienia się Twitter, czyli “𝕏”, będzie na tyle dobrze działać, bez błędów, że ludzie nie będą chcieli porzucić całkowicie nowej odsłony na rzecz chociażby Threads.

W końcu to krok Elona Muska w postaci wprowadzenia limitów wyświetlania postów dla “zdrowia użytkowników”, przyczynił się do tak licznego przejścia ogromnej liczby osób do nowej platformy Mety.

Na pewno po tak drastycznych zmianach resztka społeczeństwa posługująca się Twitterem – teraz “𝕏”, nie czuje się zjednoczona, tak jak miało to miejsce przez lata budowania platformy. Pozostaje nam czekać na rozwój zdarzeń, zapewne kolejne zmiany Elona Muska oraz reakcje ludzi.

Źródło: Twitter

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!