Hulajnoga elektryczna – jaką wybrać? Ranking 2023

Hulajnogi elektryczne tego lata biją rekordy swojej popularności i nic w tym dziwnego – aktualnie są jednym z najoptymalniejszych środków transportu.

Hulajnogi elektryczne za stosunkowo niewielkie pieniądze oferują ogromną mobilność i niewielkie koszty utrzymania, co czyni je jednym z najlepszych środków transportu – szczególnie w mieście. Stały się alternatywą dla tłocznej komunikacji miejskiej, drogich samochodów stojących godzinami w korkach, jak i męczących rowerów.

Nasz ranking pomoże wybrać najlepszą dla Was hulajnogę elektryczną, dzięki której będziecie mogli z uśmiechem na twarzy omijać spoconych rowerzystów i kierowców stojących w korkach. 

W razie wątpliwości zapraszamy na nasz serwer Discord, gdzie nasza zaufana moderacja i użytkownicy bezpośrednio pomogą Wam w wyborze najlepszej hulajnogi elektrycznej, jak i innych urządzeń 🙂


do 2000 zł

Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

  • Prędkość maksymalna
    20 km/h
  • Rozmiar kół
    8,5″
  • Masa
    12 kg
  • Bateria
    5200 mAh

Legendarnej marki jaką jest Xiaomi oczywiście nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Najbardziej podstawowym modelem w ofercie tego producenta jest Mi Electric Scooter Essential, który za niewielkie pieniądze oferuje wszystko to, co powinna mieć hulajnoga elektryczna. Silnik o mocy 250 W został zamontowany w przednim kole 8.5-cala. Natomiast akumulator znalazł się klasycznie w podeście.

Ten pozwoli Wam na nieprzerwaną jazdę przez maksymalnie 20 kilometrów. Z akumulatora zasilane jest także oświetlenie przednie i tylne. Frontowy reflektor to zupełnie nowa konstrukcja o mocy 2 W. Z jego pomocą bez problemu możecie jeździć nawet w nocy. Podobnie jak inne hulajnogi, Xiaomi w tym modelu również oferuje składaną kierownicę, by łatwo było ją przechowywać i transportować.

Na szczycie kolumny kierownicy znalazł się wyświetlacz, na którym poza prędkością czy stanem baterii możecie znaleźć jeszcze dodatkowe informacje. Ponadto z jego poziomu możecie połączyć hulajnogę ze smartfonem za pośrednictwem łączności Bluetooth. W uniwersalnej aplikacji od Xiaomi możecie monitorować nie tylko podstawowe informacje, ale i całkowity przebieg czy nawet dokładne trasy tworzone na podstawie GPS w smartfonie.

hulajnoga elektryczna xiaomi
  • Prędkość maksymalna
    20 km/h
  • Rozmiar kół
    8,5″
  • Masa
    13,2 kg
  • Bateria
    7650 mAh

Jest to kolejna propozycja od Xiaomi, ale tym razem z silnikiem o mocy 300W i baterią o nieco większej pojemności 7650 mAh. Kombinacja takich paramterów przy włączonym trybie ekonomicznymu pozwala na przejechanie 30 km przy 15 km/h. Natomiast maksymalną prędkość 20 km/h szybko zredukujemy, dzieki tylemu hamulcowi tarczowemu, który uległ znacznej modernizacji, w stosunku do poprzedniej generacji.

Zdecydowanie jest to jedna z najlżejszych hulajnóg w naszym zestawieniu, gdyż waży zaledwie 13,2 kg. Ponadto oferuje ona jeszcze składaną kierownicę z dodatkowym punktem zaczepu, co umożliwia wygodne przenoszenie jej w rękach. 

Poza dość przyzwoitymi parametrami oferuje jeszcze kilka miłych dodatków. Mowa tu chociażby o trybie pieszego ograniczającym prędkość do 5 km/h, błotniku nad przednim kołem, czy też certyfikacie IP54. Xiaomi również nie zapomniało do zestawu dołączyć zapasowej opony, co jest godne pochwały. 

Kugoo Kirin S1 Pro

  • Prędkość maksymalna
    30 km/h
  • Rozmiar kół
    8″
  • Masa
    17,4 kg
  • Bateria
    7500 mAh

Kugoo Kirin S1 Pro to hulajnoga elektryczna, która czerpie garściami ze znacznie droższych modeli, a kosztuje zaledwie ok. 1000 zł. 

Zacznijmy od tego, że jest wyposażona w silnik o mocy 350 W, który zapewnia prędkość maksymalną 30 km/h i zasięg do 30 km na jednym ładowaniu. Co ciekawe, ma napęd na tył. Poza tym rama jest wykonana z solidnych płatów aluminium, dzięki czemu waży lekko ponad 17 kg, ale jest bardzo wytrzymała. Takie parametry w tej cenie są wręcz niespotykane. 

Natomiast jeśli chodzi o zawieszenie to, Kugoo Kirin S1 Pro ma 8-calowe opony pneumatyczne, które amortyzują nierówności terenu i są odporne na przebicia. Nietypowe jest to, że ten model dysponuje tylko jednym hamulcem i to elektrycznym, który jest zintegrowany z silnikiem. 

Naturalnie na jej pokładzie nie zabrakło wyświetlacza, który pokazuje szczegółowe informacje i to nawet w kolorze. Poza tym jest łatwa w składaniu i przenoszeniu, dzięki kierownicy składanej na przycisk.


do 2500 zł

RedBull Racing 10

  • Prędkość maksymalna
    20 km/h
  • Rozmiar kół
    10″
  • Masa
    16 kg
  • Bateria
    10000 mAh

Każdy dobrze wie, że RedBull ma słabość do sportów ekstremalnych, a jazda na hulajnodze elektrycznej momentami o nie zahacza. Stąd też właśnie propozycja od tego producenta, stylizowana logotypami i barwami znanymi z wyścigów Formuły 1. Jednakże ulica to nie tor wyścigowy i obowiązują na niej przepisy, które nie pozwoliły zrobić z niej elektrycznego demona szos. 

Mianowicie silnik o mocy 350 W zapewnia przepisową prędkość 20 km/h, a ogniwo o pojemności 10000 mAh maksymalnie 35 km zasięgu. Zatem jest wolniejsza, niż wygląda, ale szybsza na drodze już nie może być. Natomiast za hamowanie odpowiada przedni hamulec elektryczny i tylny tarczowy. 

W tym przedziale cenowym ciężko o koła o średnicy 10”, a te jeszcze są wyposażone w wypełnione gumowe opony. Oczywiście przez to nie są aż tak przyczepne i gorzej amortyzują nierówności, ale za to są odporne na utraty ciśnienia. Zatem jedynie wytarcie się bieżnika może zmusić nas do ich wymiany, bo przekłucia nie są zagrożeniem. 

Ducati Pro I Evo V2

  • Prędkość maksymalna
    20 km/h
  • Rozmiar kół
    8,5″
  • Masa
    12 kg
  • Bateria
    7800 mAh

Tym razem do naszego zestawienia dołącza producent motocykli, który postanowił sprawdzić się w nowym segmencie. A skoro tutaj trafił, to musi się czymś wyróżniać. 

Ta hulajnoga oferuje dość standardowe osiągi, gdyż silnik o mocy 350 W pozwala rozpędzić ją do 20 km/h. Pojemność baterii również nie odstaje od konkurencji i 7800 mAh pozwala przejechać do 25 km. Hamulce również są poprawne i tak samo, jak w większości modeli z przedziału cenowego, jeden jest elektryczny, a drugi tarczowy. Klasycznie mamy też do dyspozycji 4 tryby jazdy zmieniające maksymalną prędkość i zrywność hulajnogi. 

Niemniej jednak elementem wyróżniającym ją są kierunkowskazy, które odpowiednio używane zwiększają widoczność naszych manewrów. A przez to, że są częściowo zabudowane nie powinny się rozbić w przypadku uderzenia kierownicą. Ten model również oferuje rzadko spotykany w tym przedziale cenowym tempomat. 

Miłym zaskoczeniem jest to, że waży ona rekordowe 12 kg i ma jeszcze składaną kierownicę. Czyni to ją świetną propozycją dla osób, które regularnie muszą pokonywać wysokie schody lub inne wzniesienia.

Jej ekran wyświetla tylko podstawowe informacje jak prędkość, dystans, stan baterii czy bieg. Producent chwali się też funkcjonalną aplikacją mobilną dającą dostęp do większej liczby informacji o hulajnodze i nawet nawigacji. 

  • Prędkość maksymalna
    20 km/h
  • Rozmiar kół
    9″
  • Masa
    16,4 kg
  • Bateria
    10200 mAh

Hulajnoga elektryczna SEGWAY KickScooter E45D to idealny sposób na łatwy i wygodny dojazd do pracy na długich dystansach. Posiada wbudowany dodatkowy akumulator, dzięki czemu nie wymaga częstego ładowania. E45D rozwija prędkość maksymalną 20 km/h, a jego zasięg wynosi ok. 45 kilometrów.

Jest wyposażona w 9-calowe opony bezdętkowe (bezobsługowe), które są odporne na przebicie i zapewniają płynniejszą jazdę. Co więcej, posiada trzy niezależne hamulce: elektryczny przedni, tylni magnetyczny oraz nożny. Jest również wodoodporna zgodnie z normą IPX4. Wszystko to czyni ją niezawodną. 

Dodatkowo dysponuje trzema trybami jazdy. Tryb Eco pozwala na dłuższą żywotność baterii przy prędkości do 15 km/h i zasięgu do ok. 45 km. Tryb Standardowy ogranicza maksymalną prędkość do 20 km/h i stanowi idealny balans między prędkością, a żywotnością baterii. Zaś Tryb Sportowy pozwala na błyskawiczne ruszanie i bezproblemowe pokonywanie wzniesień o nachyleniu nawet do 20%.

 Frugal Touring 3.0

  • Prędkość maksymalna
    20 km/h
  • Rozmiar kół
    12″
  • Masa
    20 kg
  • Bateria
    10000 mAh

Frugal Touring 3.0 to wyjątkowo praktyczna elektryczna hulajnoga i już zapewne wiecie dlaczego. Producent wyposażył dodatkowo ten model w dość pojemny koszyk, w który włożycie siatkę z zakupami lub inne nieporęczne rzeczy. Poza nim znajdziemy szeroki podest, kierunkowskazy, solidne ogumienie oraz zaskakująco dobre parametry jak na tę cenę.

Drugim zaskakującym elementem tej konstrukcji są koła o średnicy aż 12”. Koła te są pompowane i charakteryzują się wysoką przyczepnością oraz odpornością na uszkodzenia. Sprawdzą się na każdym gruncie oraz bez problemu pokonają większe wzniesienia i wyboje.

Frugal Touring 3.0 ma silnik elektryczny o mocy 350W i baterię o pojemności 10000 mAh. To połączenie oferuje maksymalny zasięg na poziomie nawet 32 km na jednym ładowaniu, a maksymalna prędkość, z którą można się na niej poruszać, wynosi 20 km/h. Zatem nie odstaje od konkurencji pod żadnym względem.


do 3000

Xiaomi Mi Scooter Pro II

  • Prędkość maksymalna
    25 km/h
  • Rozmiar kół
    8,5″
  • Masa
    14,2 kg
  • Bateria
    12800 mAh

Ten model to prawdziwy długodystansowiec, dzięki baterii o pojemności 12800 mAh i wydajnym silniku o mocy 300 W. Kombinacja obu tych elementów umożliwia pokonanie dystansu nawet o długości 45 km i rozpędzenie się do 25 km/h. Na jej zasięg wpływa też system odzyskiwania energii kinetycznej, czyli automatyczne doładowywanie baterii przy zjeżdżaniu z nachyleń. 

Mimo dużej pojemności ogniwa ta hulajnoga wcale nie odbiega wagą od standardów, bo waży 14,2  kg. Oczywiście znajdą się lżejsze od niej, ale też bardzo łatwo trafić na cięższe z dużo mniejszą baterią i zasięgiem. 

Ten model został wyposażony też w duże lampki LED z przodu i z tyłu, które jednocześnie zwiększają naszą widoczność i nie oślepiają innych członków ruchu. W dedykowanej aplikacji poza podstawowymi statystykami i informacjami o hulajnodze znajdziemy też bardzo przydatną opcję zdalnego blokowania jej.

  • Prędkość maksymalna
    20 km/h
  • Rozmiar kół
    12″
  • Masa
    20 kg
  • Bateria
    15000 mAh

Hulajnoga elektryczna RIDER R12 jest wyposażona w silnik o mocy 250W, który pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości 20 km/h. Natomiast jej maksymalne obciążenie wynosi 120 kg .

Ma również wyświetlacz LCD, na którym można sprawdzić poziom naładowania baterii, prędkość i przejechany dystans. I dobrze, bo maksymalny zasięg na jednym ładowaniu wynosi aż 60 km.

Rider R12 ma pełne koła o średnicy 12 cali. Przez to, że nie są pompowane minimalizują ryzyko przebicia i zapewniają łatwe pokonywanie miejskich nierówności oraz ostrych elementów. Dodatkowo gwarantują bezpieczeństwo jazdy bez względu na wysokość krawężnika.

Co więcej, jest wyposażona w oświetlenie z przodu i z tyłu, które pozwala na bezpieczną jazdę po zmroku. Oświetlenie to osiąga na tyle daleki strumień światła, abyśmy mogli widzieć dokładnie przeszkody na drodze, a pozostali uczestnicy ruchu nas dostrzegali.

Alfa Romeo Aro 2022

hulajnoga elektryczna Alfa Romeo Aro 2022
  • Prędkość maksymalna
    20 km/h
  • Rozmiar kół
    8,5″
  • Masa
    15,5 kg
  • Bateria
    10400 mAh

Alfa Romeo Aro 2022 to składana hulajnoga z silnikiem bezszczotkowym o mocy 300W. Posiada 8,5-calowe opony pneumatyczne bezdętkowe oraz tylny hamulec elektroniczny E-ABS. Ma tempomat oraz trzy tryby jazdy (6, 13, 20 km/h), które wygodnie możemy zmieniać z poziomu kierownicy .

Maksymalny zasięg 35 km możemy bardzo szybko pokonać ponownie, ponieważ ogniwo o pojemności 10400 mAh wspiera szybkie ładowanie. Mianowicie mowa tu o 3 godzinach ładowania od 0 do 100%. A gdyby tego było mało, Alfa Romeo Aro 2022 ma również system odzyskiwania energii kinetycznej (KERS), który zwiększa wydajność baterii poprzez skuteczne przetwarzanie energii podczas hamowania lub zwalniania przepustnicy podczas jazdy.

Co więcej, ma przednie, tylne i boczne światła oraz przedni bębnowy i tylny hamulec elektroniczny z systemem E-ABS, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo podczas jazdy, szczególnie w nocy. Poza tym ciężko nie wspomnieć o jej nietypowym, ale bardzo ładnym i przemyślanym wykonaniu z magenzu i tworzywa sztucznego.

hulajnoga elektryczna techlife x5
  • Prędkość maksymalna
    30 km/h
  • Rozmiar kół
    8,5″
  • Masa
    19 kg
  • Bateria
    10400 mAh

Techlife X5 to elektryczna hulajnoga miejska, która charakteryzuje się wybitnymi parametrami i wyposażeniem w na tyle rozsądnej cenie, że zasługuje na nasze wyróżnienie.

Zacznijmy od tego, że maksymalna prędkość wynosi aż 30 km/h, ale po odblokowaniu, które co ważne nie narusza gwarancji producenta. Taką szybkość osiąga dzięki silnikowi o nawet mocy 550W. Natomiast akumulator marki LG o pojemności 10400 mAh, zapewnia zasięg do 35 kilometrów i jego pełne naładowanie zajmuje zaledwie 5 godzin.

Oczywiście nie zawsze potrzebujemy być tak szybcy, więc Techlife X5 daje nam do dyspozycji jeszcze 2 wolniejsze tryby.

Co więcej, jako jedna z niewielu hulajnóg elektrycznych posiada przednią sprężynową amortyzację oraz tylny podwójny amortyzator hydrauliczny. Ten drugi zapewnia bardzo komfortową jazdę nawet po nierównym terenie.

Mimo to, że jest to hulajnoga elektryczna ze sportowym charakterem, to nie zabrakło w niej elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Za widoczność na drodze odpowiada przednia lampa zintegrowana z błotnikiem. 

Jej jedynym drobnym minusem jest dość ubogi wyświetlacz, który pokazuje tylko fundamentalne statystyki hulajnogi.

  • Prędkość maksymalna
    50 km/h
  • Rozmiar kół
    10″
  • Masa
    25 kg
  • Bateria
    18000 mAh

Silnik o mocy 1000W umieszczony w tylnym kole pozwala Kugoo Kirin G3 osiągać prędkość nawet 50 km/h, co czyni ją jedną z najszybszych w tym przedziale cenowym. Z kolei bateria o pojemności 18Ah zapewnia jej zasięg do 60 km na jednym ładowaniu. 

Oczywiście jak na sprzęt z takimi możliwościami przystało, została wyposażona w solidne pełne zawieszenie, jak i hamulce tarczowe. Aczkolwiek o wygodę w trakcie jazdy dba także specjalnie zaprojektowany podnóżek i przedłużona manetka, z której można korzystać jak z tej w motorze. Poza tym, może pochwalić się szeroką kierownicą, która zapewnia wyjątkową stabilność. 

Mimo to, że w tym modelu wszystko rozchodzi się o osiągi to także nie zabrakło ciekawego dodatku, jakim jest dotykowy ekran, który wyświetla zaskakująco dużo informacji. Bowiem mowa tu o całkowitym przebiegu, a nawet bieżącej temperaturze silnika. 

Co więcej, jest naprawdę solidnie wykonana – rama, kierownica, jak i widelce są z grubych i jednolitych kawałków aluminium. W związku z tym, jeździ się na niej bardzo pewnie i waży zaledwie 25 kg. Aczkolwiek mechanizm składania kierownicy jest mocno zabezpieczony, przez co ciężko ją złożyć.


do 4000

hulajnoga elektryczna bird one
  • Prędkość maksymalna
    29 km/h
  • Rozmiar kół
    9″
  • Masa
    17,5 kg
  • Bateria
    12800 mAh

Drugą propozycją od firmy Bird jest model One, który niektórzy z Was mogą znać z większych polskich miast, kiedy te można było wypożyczyć. Dopiero od niedawna hulajnogi Bird możecie zakupić na własność, a model One to najwyższy dostępny model.

Podobnie jak model Air, tak i One będzie świetnym towarzyszem miejskich przejażdżek i to tych dłuższych. Bateria jaka znalazła się w podeście powinna wystarczyć na jednorazowe przejechanie nawet 40 km.

W odróżnieniu od modelu Air, silnik znalazł się z przodu i oferuje 350 W mocy. To przekłada się na maksymalną prędkość sięgającą 25 km/h. Ciekawostką może tutaj być nietypowy hamulec. Bird One oczywiście jak każda hulajnoga elektryczna hamuje silnikiem, ale tutaj w tylnym kole znalazł się także hamulec bębnowy. Dzięki temu cała konstrukcja jest znacznie bardziej zwarta i niezwykle solidna.

Motus Scooty 10 Plus 2022

hulajnoga elektryczna motus scooty 10 plus 2022
  • Prędkość maksymalna
    20 km/h
  • Rozmiar kół
    10″
  • Masa
    19,5 kg
  • Bateria
    15000 mAh

W nieco większej cenie możecie dostać hulajnogę od firmy Motus, która już pojawiła się na początku tego zestawienia. Model Scooty 10 Plus ma do zaoferowania bardzo podobne parametry, nie licząc maksymalnego zasięgu. W tym wypadku jest to prawdziwy rekordzista, szczególnie w tym przedziale cenowym. W tym wypadku koła mają rozmiar 10 cali, a silnik został umieszczony z tyłu i ma dokładnie identyczną moc, czyli 500 W.

Bateria także pozostała na miejscu. Umieszczone w podeście ogniwo ma pojemność aż 15000 mAh, co w rezultacie daje zasięg aż 60 km na pojedynczym ładowaniu. To oczywiście znalazło swoje odzwierciedlenie w wadze, bo Scooty 10 Plus waży dokładnie 19,5 kg. Jednak większa bateria przyniosła też pozytywne zmiany. Obok zasięgu zwiększył się rozmiar podestu, przez co znacznie bardziej komfortowo poczują się osoby z większym rozmiarem buta.

Hulajnoga rozpędza się maksymalnie do 20 km/h, dzięki czemu możecie nią jeździć zarówno po chodniku, jak i ścieżce rowerowej. Konstrukcja jest oczywiście składana, żeby ułatwić Wam jej transport czy przechowywanie. U nasady kierownicy znalazł się ekran, na którym wyświetlana jest aktualna prędkość, bieg czy stan baterii.

hulajnoga elektryczna ducati scrambler
  • Prędkość maksymalna
    25 km/h
  • Rozmiar kół
    10″
  • Masa
    26 kg
  • Bateria
    10400 mAh

Ten model to prawdziwy zawodnik wagi ciężkiej, gdyż do jej wykonania użyto stali, co zaowocowało nibagatelną wagą 26 kg. Ogniwo o pojemności 10400 mAh również dodało kilka kilogramów, ale za to umożliwia przejechanie maksymalnie 45 km. Natomiast silnik w tylnym kole o mocy 500 W w najszybszym trybie ma umożliwić osiągnięcie maksymalnie 25 km/h. 

A za hamowanie odpowiedzialne są dwa oddzielne hamulce tarczowe, umieszczone przy każdym z kół. Hulajnoga ta zamiast amortyzatorów ma grubsze pneumatyczne opony, które mają sobie radzić z nierównościami i absorbowaniem drgań. Rzekomo mają one również zwiększać przyczepność tak samo, jak charakterystyczna profilowana półka na nogi. 

Producent chwali się tym, że 3,5” wyświetlać poza podstawowymi parametrami ma funkcję „kodu błędu”, który wyświetli się po wykryciu usterki lub niepoprawnego działania hulajnogi. Aczkolwiek w sklepie z aplikacjami nie znajdziemy do niej żadnego oprogramowania. 

  • Prędkość maksymalna
    45 km/h
  • Rozmiar kół
    10″
  • Masa
    26 kg
  • Bateria
    20000 mAh

Ruptor R3 to hulajnoga, która zachwyca swoją efektywnością i trwałością. Jest idealna dla osób, które nie tolerują żadnych ograniczeń.

Dzięki 800-watowemu silnikowi, można w mgnieniu oka przyspieszyć tę elektryczną hulajnogę i pokonać na niej nawet dystans wynoszący 75 km. Ruptor R3 dysponuje również doskonałym systemem amortyzacji, który gwarantuje płynną i komfortową jazdą nawet po nierównościach. Niemniej jednak, na pokładzie znalazły się również tryb spacerowy oraz wsparcie dla aplikacji na smartfony.


Do 6000 zł

Motus PRO Sport 2021

  • Prędkość maksymalna
    20 km/h
  • Rozmiar kół
    10″
  • Masa
    29 kg
  • Bateria
    18200 mAh

Motus PRO Sport 2021 prezentuje łączną moc na niesamowitym poziomie 2000W, która pozwala jej osiągać prędkość nawet 66 km/h. „Łączną”, ponieważ ma aż 2 silniki elektryczne o mocy 1000W, po jednym w każdym kole.

Zaś ogniwo o pojemności 18200 mAh jest w stanie zapewnić jej imponujący zasięg 65 km. A dzięki pełnemu zawieszeniu można cieszyć się jazdą zarówno w obrębie miasta, jak i poza jego granicami, bez jakiejkolwiek obawy nierówności i wyczerpanie baterii. 

Warto również zwrócić uwagę, że ta hulajnoga jest solidna i wytrzymała jak czołg – jej konstrukcja jest solidna, a opony odporne. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną szybkiej i wygodnej jazdy na hulajnodze. Dzięki niej można poczuć się pewnie zarówno na ulicach miasta, jak i na mniej uczęszczanych trasach.

Aprilia E‐SR2 Evo

Hulajnoga elektryczna Aprilia
  • Prędkość maksymalna
    20 km/h
  • Rozmiar kół
    10″
  • Masa
    18,5 kg
  • Bateria
    14400 mAh

Ten model zdecydowanie wygląda na szybki i to nie tylko ze względu na czerwone elementy. Sportowego charakteru nadają jej ostre linie, szczególnie w okolicach tylnego koła, gdzie umieszczony został silnik o mocy 500 W. Ponadto wydaje się ona być wysoko zawieszona nad ziemią za sprawą amortyzatorów znajdujących się przy obu kołach i kół o średnicy 10”.

W najszybszym z 3 biegów ma ona osiągać prędkość maksymalną wynoszącą 20 km/h, a w trybie eco przejechać 50 km. Jednocześnie w trakcie jazdy możemy wspomóc się tempomatem i dwoma hamulcami – przednim bębnowym i tylnym elektrycznym. Dłuższe hamowanie nimi pozwala zwracać energię do ogniwa dzięki systemowi KERS. 

Pomimo, że jest to bardziej sportowa hulajnoga, to ciągle umożliwia złożenie kierownicy i użycie jej jako uchwytu do noszenia. A jest co nosić, bo waży ona aż 18,5 kg nawet z przeciętnej wielkości ogniwem. 

Oczywiście dla niej też znalazła się aplikacja, ale poza wyświetlaniem podstawowych informacji i statystyk hulajnogi nie ma konkretnych funkcji. Podobnie jest z ekranem, który wyświetla tylko fundamentalne informacje. 

Lamborghini AL-EXT V2

Hulajnoga elektryczna Lamborghini
  • Prędkość maksymalna
    20 km/h
  • Rozmiar kół
    11″
  • Masa
    30,6 kg
  • Bateria
    12500 mAh

Lamborghini AL-EXT V2 to wysokiej jakości hulajnoga elektryczna, tak samo jak samochody tego producenta. Wielofunkcyjność i bateria o dużej pojemności sprawiają, że jest to idealny wybór do codziennego poruszania się po mieście, jak i czerpania przyjemności z beztroskiej jazdy.

Model ten wyposażony jest w silnik bezszczotkowy o mocy 500 W, który pozwala na jazdę z prędkością do 20 km/h. Co ważne, znajduje się w tylnym kole, a bateria umiejscowiona w podeście ma pojemność 12.5 Ah i na jednym, trwającym 7 h ładowaniu umożliwia przejechanie nawet 40 km.

Zaraz po osiągach, drugim najważniejszym aspektem tego modelu jest zawieszenie. Bowiem mowa tu o dwóch kołach z pompowanymi oponami o średnicy 11″. Nie dość, że one same dość dobrze amortyzują nierówności, to jeszcze dodatkowo z przodu i z tyłu Lamborghini AL-EXT V2 ma dwa amortyzatory z dużym skokiem. Z takim wyposażeniem radzi sobie świetnie nawet na bardzo niedogodnych miejskich nierównościach.

Poza tym standardowo dysponuje 3 trybami jazdy: eco, standard i sport. Wyświetla je na swoim ekranie, jak również wskaźnik naładowania baterii, przebyty dystans i szacowanie pozostałego przebiegu. Ponadto ma łączność Bluetooth, port USB, aplikację mobilną i ikonę wskazującą stan świateł. Aczkolwiek jej waga znacznie odstaje od konkurencji

Hulajnoga Technlife X6
  • Prędkość maksymalna
    40 km/h
  • Rozmiar kół
    8,5″
  • Masa
    19 kg
  • Bateria
    13000 mAh

W tej półce cenowej również nie mogło zabraknąć propozycji od Techlife, a mianowicie modelu X6. Ta nieco droższa wersja przede wszystkim różni się mocą i możliwościami z niej wynikającymi. 

Jej maksymalna prędkość wynosi aż 45 km/h, dzięki czemu podczas jazdy można już poczuć dreszczyk prawdziwej adrenaliny. Natomiast za szybkie i bezpieczne wytracanie tej zawrotnej jak na hulajnogę prędkości odpowiadają dwa hamulce – przedni tarczowy i tylny bębnowy. Natomiast jej maksymalny zasięg wynosi aż 40 km, dzięki świetnemu akumulatorowi marki LG o pojemności 13000 mAh.

Techlife X6 również została wyposażona w tylny amortyzator, który w połączeniu z pompowanymi oponami gwarantuje w miarę przyjemną i komfortową jazdę nawet po najbardziej wymagającym podłożu. Niemniej jednak nie znajdziemy w niej pełnowymiarowego przedniego amortyzatora, a szkoda, bo tańszy model, jak i konkurencja takowym dysponuje. Tak samo koła w tej półce cenowej mogłyby być większe.


Budżet bez ograniczeń

Hulajnoga elektryczna Techlife X8
  • Prędkość maksymalna
    60 km/h
  • Rozmiar kół
    10″
  • Masa
    29,5 kg
  • Bateria
    18200 mAh

Techlife X8 to nowoczesna hulajnoga z idealnie dobranymi komponentami z najwyższej półki. Stworzona z wykorzystaniem lekkich komponentów zachowuje wagę poniżej 30kg oraz niebywałe wyniki w zakresie jej mocy i zasięgu. 

Osiąga je dzięki dwóm silnikom elektrycznym o łącznej mocy nominalnej 2000W, które pozwalają rozpędzić się jej nawet do 60 km/h. Natomiast rolę magazynu dla tak wielkiej mocy pełni akumulator o pojemności 18200 mAh, który pozwala na swobodne przejechanie nawet 60 km na jednym ładowaniu. 

Taka moc wymaga naprawdę solidnych systemów zabezpieczeń. Dlatego też Techlife X8 oferuje w standardowym wyposażeniu dwa niezależne hamulce hydrauliczne. Natomiast nad dwoma pompowanymi kołami o średnicy 10” znajdują się dwa amortyzatory. Co więcej, nie uruchomicie jej bez umieszczenia dedykowanego kluczyka w stacyjce.

Motus Pro 10 Sport GT 52V

  • Prędkość maksymalna
    74 km/h
  • Rozmiar kół
    10″
  • Masa
    35 kg
  • Bateria
    23000 mAh

W kwocie, która jest górną granica budżetu możecie kupić już prawdziwą bestię. Motus PRO 10 Sport GT 52V sprawdzi się nie tylko w mieście, ale swoje prawdziwe oblicze pokaże poza miastem i na bezdrożach. Jest to pierwsza hulajnoga w zestawieniu wyposażona w dwa silniki, a każdy z nich oferuje ogromną moc 1200 W. Te w połączeniu z niebagatelnym akumulatorem 22400 mAh pozwalają rozpędzić hulajnogę do 74 km/h i przejechać aż 63 kilometry na jednym ładowaniu.

Tak ogromna moc wymaga specjalnych środków, by jazda była przyjemna i bezpieczna. Przednie i tylne koło mają niezależne, regulowane zawieszenie, przez co niestraszne Wam będą nierówności i dziury w drodze. Tak samo jest w przypadku hamulców tarczowych, które znalazły się na każdym z dwóch kół. Centrum zarządzania tej hulajnogi znajduje się na kierownicy. Poza manetką prędkości czy dźwigniami hamulców jest tam także kilka innych elementów.

Przede wszystkim wyświetlacz z dwoma przyciskami, który poinformuje Was o stanie naładowania akumulatora, prędkości czy przejechanym dystansie. Nie zabrakło klasycznego dzwonka czy konieczności w pojeździe o takiej mocy, czyli stacyjce. Tą hulajnogą nie pojedziecie bez dołączonego kluczyka.


Podsumowanie

Aktualna pora roku i sytuacje jej towarzyszące czynią hulajnogi elektryczne jeszcze bardziej atrakcyjnym środkiem transportu, niż kiedykolwiek. Poza tym modeli nieustannie przybywa, więc zarówno przeciętna osoba dojeżdżająca do pracy, jak i entuzjasta prędkości oraz przyspieszenia może znaleźć coś dla siebie.

Jednakże bez względu na to do jakiej grupy użytkowników należycie, to należy pamiętać o kasku i o szczególnej uwadze na przejściach dla pieszych. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

  • Ja typowo szukałem hulajnogi na dojazdy do pracy. Postawiłem na Mantę i ich x-rider i był to naprawdę dobry wybór. Praktycznie codziennie jeżdżę nią do pracy, czasem jeszcze z rodzinką na jakieś przejażdżki

  • Najgorszy ranking hulajnóg. Mam nadzieje, ze nikt nie oprze swojej dycyzji o zakupu sprzetu na podstwie tego poradnika. Nie ma w nim topowych marek takich jak: ninebot, techlife, vsett, nanrobot, kaabo i wiele wiecej. Jezeli ktos pisze, ze xiaomi pro2 to „dlugodystanowiec” to niech odpusci ten temat! Pisze to na podstawie swojego doswiadczenia jak i postowi na najwiekszej grupie hulajnog elektrycznych.

    • Dziękuję za konstruktywną krytykę, przy następnej aktualizacji weźmiemy twoje propozycje pod uwagę. Nikt z nas nie jest wszechwiedzący, a rynek dość obszerny, więc łatwo coś przeoczyć. W każdym razie z najgorszego postaramy zrobić się najlepszy 😉

      • Nikt nie jest wszechwiedzący ale od osób traktujących się poważnie którzy chcą brać się za rankingi wymaga się więcej niż od pierwszego złapanego z ulicy który nie zna więcej marek niż motus i m365. Porażka.