Do
góry

Najlepsze hulajnogi elektryczne! Jaką wybrać?

Obecna sytuacja sprawia, że wiele osób przesiada się właśnie na elektryczne hulajnogi. Jednak jaki model wybrać, by spełniał wszystkie Wasze oczekiwania?

Popularność hulajnóg elektrycznych wciąż rośnie. Ponadto wraz z rozwojem aktualnej sytuacji na świecie coraz więcej osób rezygnuje z transportu publicznego na rzecz osobistych, elektrycznych pojazdów. Na rynku znajdziecie wiele różnych modeli, które sprawdzą się w różnych, zupełnie odmiennych sytuacjach. Dlatego dziś przygotowaliśmy dla Was zestawienie naszym zdaniem najlepszych hulajnóg elektrycznych, które sprostają Waszym oczekiwaniom.

Do 1500

Motus Scooty 8.5 Power

hulajnogi elektryczne

Najtańszą propozycją w naszym ranking będzie hulajnoga od firmy Motus, która jest  obecna na naszym rynku już jakiś czas. Model 8.5 Power w wersji z 2020 roku to połączenie klasycznego designu i dość standardowych osiągów. Nazwa zdradza już rozmiar kół, jakie znajdziecie w tej hulajnodze. Ponadto przednie zostało zintegrowane z silnikiem o mocy 350 W, a to pozwoli Wam rozpędzić się do 25 km/h.

Klasycznie już dla hulajnóg elektrycznych w podstawie umieszczono akumulator. Ten ma pozwolić Wam nie tylko rozwinąć maksymalną prędkość, ale także przejechać do 25 km na pojedynczym ładowaniu. Z kolei dzięki systemowi rekuperacji, akumulator odzyskuje część energii, na przykład przy jeździe z górki czy też hamowaniu.

hulajnogi elektryczne

Przy tylnym kole znalazł się hamulec tarczowy, nad którym macie pełną władzę za pomocą dźwigni przy kierownicy. Tam znalazła się także manetka do kontroli prędkości czy wyświetlacz z przyciskiem wielofunkcyjnym. Na ekranie będziecie mieli podane takie informacje jak na przykład prędkość, stan baterii czy wybrany bieg. Za pomocą tego przycisku sterujecie też dodatkowym oświetleniem hulajnogi, które ma zapewnić Wam widoczność na drodze. 

Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

Xiaomi Mi Electric Scooter Essential
hulajnogi elektryczne

Legendarnej marki jaką jest Xiaomi oczywiście nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Najbardziej podstawowym modelem w ofercie tego producenta jest Mi Electric Scooter Essential, który za niewielkie pieniądze oferuje wszystko to, co powinna mieć hulajnoga elektryczna. Silnik o mocy 250 W został zamontowany w przednim kole 8.5-cala. Natomiast akumulator znalazł się klasycznie w podeście.

Ten pozwoli Wam na nieprzerwaną jazdę przez maksymalnie 20 kilometrów. Z akumulatora zasilane jest także oświetlenie przednie i tylne. Frontowy reflektor to zupełnie nowa konstrukcja o mocy 2 W. Z jego pomocą bez problemu możecie jeździć nawet w nocy. Podobnie jak hulajnoga Fiata, Xiaomi oferuje składaną kierownicę, by łatwo było ją przechowywać i transportować.

hulajnogi elektryczne

Na szczycie kolumny kierownicy znalazł się wyświetlacz, na którym poza prędkością czy stanem baterii możecie znaleźć jeszcze dodatkowe informacje. Ponadto z jego poziomu możecie połączyć hulajnogę ze smartfonem za pośrednictwem łączności Bluetooth. W uniwersalnej aplikacji od Xiaomi możecie monitorować nie tylko podstawowe informacje, ale i całkowity przebieg czy nawet dokładne trasy tworzone na podstawie GPS w smartfonie.

Do 2000

Fiat F85K350PL

Fiat F85K350PL
hulajnogi elektryczne

Zaczniemy klasycznie od najtańszych propozycji, które mimo niskiej ceny oferują solidną konstrukcję czy całkiem niezłe osiągi. Hulajnoga od firmy Fiat charakteryzuje się klasycznym już designem w tej kategorii produktowej. W przednim kole o rozmiarze 8.5-cala znalazł się silnik o mocy 350 W. Ten pozwoli Wam rozpędzić się maksymalnie do 25 km/h. Nie bez znaczenia jest tutaj także akumulator, który umieszczono w podeście.

Bateria o pojemności 7.5 Ah pozwoli Wam na przejechanie do 20 km na pojedynczym ładowaniu. To także ona w głównej mierze odpowiada za wagę całej hulajnogi, która wynosi 13.8 kilograma. Natomiast warto także wspomnieć o udźwigu, bo ten model uniesie aż 140 kg. Oczywiście dedykowaną ładowarkę dostajecie w zestawie. Z kolei czas uzupełnienia energii może się wahać od 3 do 5 godzin.

hulajnogi elektryczne

Na szczycie kolumny kierownicy znajdziecie wyświetlacz LED, który poinformuje Was o aktualnym stanie naładowania baterii czy prędkości. Z przodu kierownicy znalazło się także światło do jazdy wieczorem. Z kolei na tylnym błotniku umieszczono diody pozycyjne. Konstrukcja Fiata F85 pozwala na bardzo szybkie złożenie kierownicy. W takim ułożeniu znacznie łatwiej schować ją gdzieś w domu czy bagażniku samochodu. Kolumna kierownicy pozwoli Wam także łatwo przenosić hulajnogę w jednej ręce.

Motus Scooty 10

hulajnogi elektryczne

W nieco większej cenie możecie dostać hulajnogę od firmy Motus, która już pojawiła się na początku tego zestawienia. Model Scooty 10 ma do zaoferowania bardzo podobne parametry, nie licząc maksymalnego zasięgu. W tym wypadku jest to prawdziwy rekordzista, szczególnie w tym przedziale cenowym. W tym wypadku koła mają rozmiar 10 cali, a silnik został umieszczony z tyłu i ma dokładnie identyczną moc, czyli 350 W.

Bateria także pozostała na miejscu. Umieszczone w podeście ogniwo ma pojemność aż 15 Ah, co w rezultacie daje zasięg aż 65 km na pojedynczym ładowaniu. To oczywiście znalazło swoje odzwierciedlenie w wadze, bo Scooty 10 waży dokładnie 17.8 kilograma. Jednak większa bateria przyniosła też pozytywne zmiany. Obok zasięgu zwiększył się rozmiar podestu, przez co znacznie bardziej komfortowo poczują się osoby z większym rozmiarem buta.

hulajnogi elektryczne

Hulajnoga rozpędza się maksymalnie do 25 km/h, dzięki czemu możecie nią jeździć zarówno po chodniku, jak i ścieżce rowerowej. Konstrukcja jest oczywiście składana, żeby ułatwić Wam jej transport czy przechowywanie. U nasady kierownicy znalazł się ekran, na którym wyświetlana jest aktualna prędkość, bieg czy stan baterii. 

Do 3000

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro2

Ta hulajnoga znajduje się obecnie w promocji, która trwa do 30.04!

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro2
hulajnogi elektryczne

Przechodząc na wyższą półkę cenową, nie mogliśmy przejść obojętnie obok absolutnego bestsellera, jakim jest hulajnoga Mi Electric Scooter Pro2. Z zewnątrz ten model może pod wieloma względami przypominać model Essential, o którym pisaliśmy nieco wyżej. Jednak wariant Pro2 oferuje kilka pożądanych przez użytkowników funkcji i to za niewielkie pieniądze.

Rozmiar kół pozostał bez zmian, te wciąż mają 8.5-cala, jednak silnik na froncie ma wyższą moc i oferuje 300 W. Więcej dostępnej mocy nie przełożyło się na wyższą prędkość, a znacznie lepsze osiągi w trudniejszym terenie. Ponadto dzięki ogromnej baterii o pojemności 12.8 Ah hulajnoga może na jednym ładowaniu przejechać nawet do 45 km. Oczywiście w związku z tym wydłuża się także czas ładowania, który w tym wypadku może sięgnąć nawet 9 godzin.

hulajnogi elektryczne

Za sprawą większej baterii wzrosła także waga, która obecnie wynosi 14.2 kg. Niemniej jednak wciąż nie jest to ogromna waga jak na oferowany zasięg, a co za tym idzie, nie powinniście mieć problemu z wniesieniem jej do mieszkania czy wrzuceniem do bagażnika samochodu. Klasycznie już dla Xiaomi obecna jest tutaj obsługa aplikacji Xiaomi Home, gdzie macie pełną kontrolę nad hulajnogą. Możecie między innymi ją w pełni zablokować czy śledzić przejechane trasy.

Monster RiDER

hulajnogi elektryczne

Jedną z bardziej nietypowych konstrukcji w całym zestawieniu jest Monster RiDER. Na froncie znalazło się ogromne 20-calowe koło, a z tyłu napędzane silnikiem o mocy 350 W 16-calowe. Takie połączenie ma sprawić, że ta hulajnoga bez problemu poradzi sobie z trudnym terenem. Dodatkowo za sprawą pompowanych kół i trudnych do przebicia opon, jazda nawet po wyboistej drodze powinna być czystą przyjemnością.

Choć jej zewnętrzna konstrukcja mocno odstaje od konkurencji, to bateria niezmiennie znalazła się w podeście, który utrzyma do 120 kg. Akumulator ma pojemność 10 Ah, co przekłada się na nieprzerwaną jazdę maksymalnie do 30 km na pojedynczym ładowaniu. Sama hulajnoga rozpędza się maksymalnie do 25 km/h. Warto też zwrócić uwagę, że kolumna kierownicy w tym modelu ma regulowaną wysokość, dzięki czemu bez trudu dopasujecie ją do własnego wzrostu.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Premiera hulajnogi Rider Monster | Prawdziwy potwór z ogromnymi kołami!

Na rynku można znaleźć wiele elektrycznych jednośladów z kołami o rozmiarze 8.5-cala. Niektóre modele jak na przykład hulajnogi 4Swiss EX4 oraz EX6 mają koła 10-calowe. Jednak teraz na nasz rynek trafia model z kołami 16 i 20 cali.

Czytaj artykuł

O wasze bezpieczeństwo zadbają dwa hamulce tarczowe, po jednym na każde koło. Poza dźwigniami hamulców na kierownicy znalazł się także wyświetlacz informujący o stanie baterii, połączony w jednym module z klasyczną stacyjką. Tę hulajnogę uruchomicie jedynie poprzez przekręcenie kluczyka w stacyjce.

Do 4000

Bird Air

hulajnogi elektryczne

Jedną z nowości na polskim rynku są hulajnogi marki Bird, które jeszcze do niedawna można było jedynie wypożyczać na minuty. Jeżeli chcielibyście mieć taką hulajnogę na własność, to teraz jest ku temu idealna okazja. Model Air to niezwykle ciekawa propozycja do poruszania się po mieście. Od wielu konkurencyjnych modeli odróżnia ją umieszczenie silnika w tylnym, a nie przednim kole. Koła są także mniejsze, niż u konkurencji i mają 8 cali.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Hulajnogi BIRD oficjalnie trafiają do Polski!

Doskonale znane za granicą hulajnogi BIRD łączące świetny design oraz wiele przydatnych funkcji jak GPS czy aplikacja, trafiają do sprzedaży w Polsce!

Czytaj artykuł

To sprawia, że ta hulajnoga jest kierowana dla wszystkich, którzy chcą sprawnie poruszać się po miejskich chodnikach. Silnik pozwala Wam rozpędzić się do maksymalnie 25 km/h. Z kolei bateria, która znalazła się w masywnym podeście pozwala na przejechanie do 25 kilometrów na pojedynczym ładowaniu. Pomimo solidnej konstrukcji hulajnoga waży zaledwie 13 kg, a dzięki składanej kolumnie kierownicy jej przenoszenie nie będzie sprawiać jakichkolwiek problemów.

Motus PRO 10

Motus PRO 10
hulajnogi elektryczne

Przechodzimy powoli do nieco innej klasy produktów, a pierwszym tego przykładem będzie Motus PRO 10. Już po samym wyglądzie tej hulajnogi możecie się domyślić, że jest to pojazd o zupełnie innym przeznaczeniu, niż tylko podróż do i z pracy czy szkoły. Silnik o oszałamiającej mocy 600 W został umieszczony z tyłu w jednym z dwóch kół o rozmiarze 10-cali. Z jego pomocą będziecie mogli rozpędzić się nawet do 45 km/h.

Równie imponujący co prędkość maksymalna jest też zasięg, który sięga nawet 70 km na pojedynczym ładowaniu. Jest to możliwe dzięki potężnej baterii o pojemności 18.2 Ah. Zarówno przednie, jak i tylne koło jest wyposażone w hamulec tarczowy, a także dodatkową amortyzację, w której skład wchodzą podwójne pneumatyczne sprężyny. Pomimo odmiennego designu hulajnoga podobnie jak inne propozycje w tym rankingu także się składa.

hulajnogi elektryczne

Ponadto kolumnę kierownicy możecie wyregulować w zależności od Waszego wzrostu. Miłym dodatkiem, który może poprawić Wasze bezpieczeństwo są światła składające się z pasków LED, które umieszczono pod podestem i na kolumnie kierownicy. Oczywiście są obecne też klasyczne światła pozycyjne czy do oświetlenia drogi. Tym wszystkim sterujecie z poziomu jednego panelu umieszczonego na kierownicy, który sygnalizuje także prędkość czy stan baterii.

Do 8000

Bird One

hulajnogi elektryczne

Drugą propozycją od firmy Bird jest model One, który niektórzy z Was mogą znać z większych polskich miast, kiedy te można było wypożyczyć. Dopiero od niedawna hulajnogi Bird możecie zakupić na własność, a model One to najwyższy dostępny model. Podobnie jak model Air, tak i One będzie świetnym towarzyszem miejskich przejażdżek i to tych dłuższych. Bateria jaka znalazła się w podeście powinna wystarczyć na jednorazowe przejechanie nawet 40 km.

W odróżnieniu od modelu Air, silnik znalazł się z przodu i oferuje 350 W mocy. To przekłada się na maksymalną prędkość sięgającą 25 km/h. Ciekawostką może tutaj być nietypowy hamulec. Bird One oczywiście jak każda hulajnoga elektryczna hamuje silnikiem, ale tutaj w tylnym kole znalazł się także hamulec bębnowy. Dzięki temu cała konstrukcja jest znacznie bardziej zwarta i niezwykle solidna.

Motus Pro 10 Sport

Motus Pro 10 Sport
hulajnogi elektryczne

W kwocie, która jest górną granica budżetu możecie kupić już prawdziwą bestię. Motus PRO 10 Sport sprawdzi się nie tylko w mieście, ale swoje prawdziwe oblicze pokaże poza miastem i na bezdrożach. Jest to pierwsza hulajnoga w zestawieniu wyposażona w dwa silniki, a każdy z nich oferuje ogromną moc 1000 W. Te w połączeniu z niebagatelnym akumulatorem 22.4 Ah pozwalają rozpędzić hulajnogę do 65 km/h i przejechać aż 85 kilometrów na jednym ładowaniu.

Tak ogromna moc wymaga specjalnych środków, by jazda była przyjemna i bezpieczna. Przednie i tylne koło mają niezależne, regulowane zawieszenie, przez co niestraszne Wam będą nierówności i dziury w drodze. Tak samo jest w przypadku hamulców tarczowych, które znalazły się na każdym z dwóch kół. Centrum zarządzania tej hulajnogi znajduje się na kierownicy. Poza manetką prędkości czy dźwigniami hamulców jest tam także kilka innych elementów.

hulajnogi elektryczne

Przede wszystkim wyświetlacz z dwoma przyciskami, który poinformuje Was o stanie naładowania akumulatora, prędkości czy przejechanym dystansie. Nie zabrakło klasycznego dzwonka czy konieczności w pojeździe o takiej mocy, czyli stacyjce. Tą hulajnogą nie pojedziecie bez dołączonego kluczyka.

Bez ograniczeń

Motus PRO 11

Motus PRO 11
hulajnogi elektryczne

Ostatni model przygotowaliśmy specjalnie dla najbardziej wymagających z Was. Hulajnoga Motus PRO 11 to jeden z najpotężniejszych modeli, który jest w ogóle dostępny na rynku. Ta potężna maszyna potrafi rozpędzić się do nawet 100 km/h i przejechać na jednym ładowaniu aż 100 km. To nie byłoby możliwe bez odpowiedniego zapasu mocy. Za ten odpowiadają dwa silniki, każdy o mocy 1600 W oraz równie potężna bateria.

To oczywiście znalazło też odzwierciedlenie w wyższej masie całego pojazdu, który waży aż 60 kilogramów. Zdecydowanie za dużo, by nosić go po prostu w jednej ręce na czwarte piętro kamienicy. Ten sprzęt powstał z myślą o tych najbardziej wymagających, którzy są przygotowani na pewne kompromisy. Na szczęście kompromisem nie jest tutaj jakość wykonania czy dbałość o wasze bezpieczeństwo.

hulajnogi elektryczne

Z przodu i z tyłu znalazły się odpowiednio mocne hydrauliczne hamulce tarczowe, które mogą wręcz przywodzić na myśl te stosowane w motocyklach. Do tego hulajnoga jest w pełni amortyzowana z możliwością dostosowania twardości siłowników. Tutaj podobnie jak w modelu PRO 10 całą kontrolę sprawujecie z poziomu ekranu zamontowanego na kierownicy. Nie zabrakło także stacyjki z dedykowanym kluczykiem.

Podsumowanie

Lato zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, warto rozważyć zakup prywatnej hulajnogi. I to niezależnie od tego czy poszukujecie jej żeby dojeżdżać do pracy czy też bić rekordy prędkości elektrycznym jednośladem. Mamy nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie. Jednocześnie pamiętajcie, szczególnie w przypadku ostatnich modeli, by jeździć z rozwagą czy odpowiednią ochroną w postaci kasku. 

Autor
Ziemowit Wiśniewski

Geek z dużym dystansem do siebie. Zapalony miłośnik sprzętu audio, a w szczególności słuchawek. Meloman, w wolnych chwilach gracz i projektant 3D.

Pokaż wszystkie artykuły

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!