Do
góry

Razer Blade 15 Advanced z kartami nVidia RTX!

Razer na targach CES 2019 zaprezentował odświeżoną wersję swoich laptopów gamingowych z serii Blade. Nowy model Blade 15 Advanced pod względem designu nie zmienił się względem modelu z zeszłego roku. Zachowany został minimalistyczny design gamingowego potwora to jednak nie wpłynęło na jego możliwości.

W porównaniu do poprzedniego modelu, najwięcej zmieniło się wewnątrz. Razer Blade 15 Advanced będzie wyposażony w karty graficzny od firmy nVidii z rodziny RTX. Tak w zależności od modelu w specyfikacji zobaczymy RTX 2060 (6GB), RTX 2070 Max-Q (8GB), RTX 2080 Max-Q (8GB). Jednak na tym nie kończą się możliwości wyboru. Razer zaprezentował bowiem kilka wersji wyświetlaczy, oczywiście z myślą o graczach. Do wyboru zostały oddane modele z matrycą FullHD (1920 x 1080) oraz odświeżaniu na poziomie 144Hz. Druga opcja to dotykowa matryca o rozdzielczości 4K.

Poza oficjalnymi modelami, Razer pokazał także dwa prototypy, które są znacznie ciekawsze. Mowa tu bowiem o odświeżaniu na poziomie 240 Hz w przypadku rozdzielczości FullHD oraz model z matrycą OLED 4K. Sugerowane ceny Razer Blade 15 Advanced w konfiguracji z kartami RTX 20XX znajdują się w przedziale 2299$, a 2999$.

Poza laptopami światło dzienne ujrzał monitor, coś czego wielu się nie spodziewało. Ekran od Razer’a pokazany jako koncept zapowiada się bardzo obiecująco. Rozdzielczość na poziomie 2560 x 1440 px wraz z przekątną 27-cali oraz częstotliwości odświeżania na poziomie 144Hz robi ogromne wrażenie. Według specyfikacji posiada ona także 95% pokrycie standardu DCI-P3 jak i wsparcie dla HDR.

W parze z doskonałymi parametrami idzie typowy dla producenta gamingowych akcesoriów wygląd. Rami stanowią zaledwie 2.3 mm bocznych krawędzi, a całości dopełnia podświetlenie RGB dolnej części podstawy monitora. O ile wcześniej wspominałem iż jest to koncept, to Razer twierdzi, że jeszcze w 2019 roku zobaczymy ten monitor w sprzedaży, a jego sugerowana cena obecnie wynosi 699$.

Źródła:

  1. CNet
  2. Digital Trends

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!