Do
góry
mini_realme_64

RealMe z najlepszym aparatem wszechczasów!

Producenci smartfonów od kilku lat prześcigają się na wielu technologicznych frontach, ale też tak prozaicznych rzeczach jak ilość tylnych lub przednich aparatów. Aparaty to bardzo interesujący segment smartfonowego przemysłu, nie chodzi bowiem tylko o rozdzielczość, ale także jakość zdjęć nocnych czy nagrywanego video.

RealMe postanowiło przyłączyć się do tego wyścigu zbrojeń i już 8 sierpnia zaprezentuje według zapowiedzi najpotężniejszy smartfonowy aparat w historii. Według oficjalnych przecieków główny aparat ma mieć oszałamiającą rozdzielczość 64Mpix i najprawdopodobniej będzie to matryca od Samsunga model GW1, o której mieliśmy okazję napisać kilka słów: Aparaty o rozdzielczości 64 Mpix już w drodze! Sama matryca jest interesująca pod względem oferowanych możliwości, jest znacznie większa od wcześniejszego modelu o rozdzielczości 48Mpix, co oczywiście przełoży się na jakość zdjęć.

Niestety wciąż nie ma informacji na temat obiektywu jaki znajdzie się nad sensorem, jednak śledząc obecne trendy możemy się spodziewać obiektywu szerokokątnego ze światłem f/1.8 lub mniejszym. Nie zabraknie także algorytmu łączenia pixeli QuadPixel. Technologia ta wykorzystuje 4 sąsiadujące ze sobą pixele, by stworzyć jeden większy, do którego dociera 4x więcej światła, a co za tym idzie informacji na temat fotografii.

RealMe X w świetnej cenie
Edycja Limitowana RealMe X
RealMe X Lite

Co ciekawe sam CEO RealMe, Madhav Sheth pochwalił się co potrafi aparat w najnowszym modelu RealMe. Zdjęcie wykonane przy użyciu pełnej rozdzielczości 64Mpix ma wymiary 9216 × 6912 px i waży około 16MB. Jeżeli zdjęcie nie zostało dodatkowo poprawione w programach graficznych, a wszystko co tam widzimy jest zasługą aparatów oraz algorytmu w  samym smartfonie to możemy śmiało mówić o rewolucji w mobilnej fotografii.

Zgodnie z z zapowiedzią jaka pojawiła się w serwisie Weibo RealMe z aparatem 64 Mpix ma zostać po raz pierwszy zaprezentowany już 8 sierpnia tego roku na pokazie w Indiach. Tydzień później czyli 15 sierpnia będzie miał miejsce oficjalny pokaz w kraju środka i to właśnie na nim dowiemy się szczegółów dotyczących dostępności w naszym kraju oraz ogólnoświatowych cen tego urządzenia.

RealMe X w świetnej cenie
Edycja Limitowana RealMe X
RealMe X Lite

Źródło: Gadgets360

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!