Reddit pozwoli zarabiać na memach. Serio

Reddit pozwoli zarabiać na memach. Serio

Kupowanie wirtualnych walut często nie przynosi większych korzyści w realnym świecie. Ale te mają sens na Reddicie. Użytkownicy, którzy otrzymają głosy w postaci sztabek złota, będą mogli je wymienić na realne pieniądze.

Reddit ogłosił nadejście planu „Contibutor”, który wnosi nowy sposób uznawania twórczości użytkowników.

Otrzymane „złote sztabki” mogą być zamieniane na walutę, oczywiście jeśli spełnicie określone warunki.

Personalizowane nagrody odchodzą w zapomnienie, tak samo jak „monety”.

Reklama

Kupuj, wydawaj, zarabiaj

Poniedziałki bywają trudne ze względu na czekający Was cały tydzień szkoły lub pracy. Jednak ten okazał się bardzo szczęśliwy dla użytkowników Reddita. Ci z Was, którzy otrzymają złoto na platformie, będą mogli je wymienić na realną walutę, a to dzięki „Program Contributor”.

System Reddit Gold został zmodyfikowany. Od teraz wybierając głosy “za” możecie wybrać opcję kupienia złota w ramach uznania czyjejś twórczości. Platforma będzie oferować sześć różnych opcji zakupu sztabek złota w kształcie strzałek “za”.

źródło grafiki Reddit

Jedna, pojedyncza sztuka to koszt 1,99 USD, a maksymalnie jednorazowo można kupić 25 sztuk, co wyniesie 49 USD. Po oferowaniu użytkownikowi swojego złota, obok komentarza lub posta pojawi się „pozytywny złotym głos”.

Reklama

Koniec z nagrodami, niech będzie prosto

Co się zmieniło jeszcze? Skończyła się możliwość przyznawania personalizowanych nagród. Monety Reddita również odeszły w zapomnienie, ale to zupełnie niedawno, bo 12 wrześniaNie użyjecie ich też do zakupu złota. I jest ku temu powód.

N„W przeszłości dystrybuowano zarówno płatne, jak i bezpłatne monety, co sprawiało, że było to niezwykle trudne”. „Po długich rozważaniach zdecydowaliśmy, że lepiej będzie zacząć od zera”.

– Tim Rathschmidt, rzecznik Reddita

Teraz strzałki “za” ze złota będą oznaką zachwytu treścią, ale również formą zarabiania realnych pieniędzy. Osoby, które kwalifikują się do programu “Contributor” i przejdą przez proces weryfikacji, będą mogły otrzymywać co miesiąc wypłatę gotówki w oparciu o ilość uzyskanych sztabek oraz punktów karmy, którą zdobyli.

źródło grafiki Reddit

Nie mniej są sztywne wytyczne, które bardzo ograniczają kto i gdzie może kupować złote sztabki i jak można je wręczać. Oto zasady, których trzeba przestrzegać:

“Złoto można przyznawać za posty i komentarze, chyba że zawierają treści o charakterze seksualnym, treści przedstawiające przemoc lub przedstawiają pewne tematy dla dorosłych (np. alkohol, hazard). Ponadto złoto nie może zostać przyznane za treści opublikowane w społecznościach, które nie są bezpieczne w pracy (NSFW), poddane kwarantannie lub wspierające osoby po urazach. Podobne treści na stronie profilowej Redditora nie kwalifikują się do otrzymania złota — można ją kupić tylko w społecznościach, na kanałach i na stronie postów.”

“Aby kwalifikować się do programu dla dostawców, musisz mieć ukończone 18 lat, mieszkać w „obsługiwanej lokalizacji” (którą na początku są tylko Stany Zjednoczone), a Twoje konto musi mieć „dobrą opinię”. Jeśli się kwalifikujesz, proces weryfikacji powinien zająć tylko kilka minut”.

– Tim Rathschmidt

Z The Verge dowiedzieliśmy się również jak wygląda sytuacja ze stopniami wspierania, bo jak się okazuje te występują:

  • Na standardowym poziomie „współpracownika” otrzymasz 90 centów za każde zarobione złoto. Aby jednak móc wypłacić pieniądze, musisz zdobyć co najmniej 10 sztuk złota i otrzymać od 100 do 4999 karmy w ciągu 12 miesięcy
  • Jako „najlepszy współtwórca” otrzymasz 1 dolara za każde zarobione złoto. Aby wypłacić pieniądze, musisz przekroczyć minimum 10 sztuk złota i zarobić ponad 5000 karmy w ciągu 12 miesięcy.

Wszystko to zostanie wdrożone już niebawem w aplikacji Reddit, zaś strona internetowa będzie obsługiwać taką funkcję dopiero pod koniec tego roku.

Źródło: The Verge, TechCrunch

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!