Do
góry
11_11_mini

Rekord podczas Dnia Singla – zakupy za ponad 30 mld $!

Czas największych promocji w chińskich sklepach internetowych należących między innymi do grupy Alibaba.com właśnie się zakończył. Dzień singla, czyli dzień w roku, podczas którego organizowana jest największa na świecie wyprzedaż na takich serwisach jak aliexpress czy gearbest odnotował rekordowy wynik, jednocześnie zostawiając takie święta jak Black Friday daleko w tyle.

Niebagatelną sumę ponad 30 miliardów dolarów wydali użytkownicy wszystkich portali należących do grupy Alibaba. Założyciel Jack Ma podczas gali nie krył emocji mówiąc o wielkim sukcesie. Zaledwie w ciągu pierwszych 60 minut zostały zrobione zakupy na łączną sumę 10 miliardów dolarów.

Pomimo zmniejszenia tempa wzros–tu sprzedaży z 39% do 27% w porównaniu do 2017 roku przychody wciąż robią wrażenie. Mimo wszystko można to nazwać ogromnym sukcesem, w 2017 roku użytkownicy zostawili na portalach łącznie 25 miliardów dolarów, a w 2016 18 mld.

Na uwagę zasługuje także porównanie jakie zostało użyte na łamach serwisu Business Insider Australia. W 2017 roku kupujący podczas Black Friday wydali 5mld $, natomiast podczas Cyber Monday 6,6mld $. Pomimo, że są to ogromne sumy pieniędzy, grupa Alibaba właściwie potroiła wynik Black Friday i Cyber Monday razem wziętych.

Źródła:

  1. Business Insider
  2. MSN News
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!