Rośnie popularność polskich webinarów ClickMeeting

Jak podaje polski ClickMeeting, na stworzonej przez nich platformie, w tym roku globalnie przeprowadzono ich blisko 2 miliony. A uczestniczyło w nich ponad 24 miliony użytkowników.

Awatar Redakcja TechnoStrefa

Jak podaje polski ClickMeeting, na stworzonej przez nich platformie, w tym roku globalnie przeprowadzono ich blisko 2 miliony. A uczestniczyło w nich ponad 24 miliony użytkowników.

Cyfryzacja komunikacji postępuje w ogromnym tempie, stąd duża popularność wydarzeń online, w tym webinarów. Te na stałe zagościły w naszej nowej rzeczywistości. Słowo „webinar” w roku 2021 w polskim Internecie odnotowało niemal 1,2 mld wyświetleń. podczas gdy rok wcześniej było to 313 mln.

W okresie od stycznia do listopada tego roku słowo „webinar” zostało wspomniane przez polskich internautów ponad 406 tys. razy. Dla porównania, w roku 2020 było to 205 tys., co oznacza wzrost aż o 66 proc.

clickmeeting

Rekordowy zarobek i miliony uczestników

Obecna sytuacja pandemiczna oraz cyfrowa transformacja przyczyniły się do rosnącej popularności webinarów. Wszystko dlatego, że można wykorzystać je do prowadzenia wszelkiego rodzaju działań, które dotychczas odbywały się głównie na żywo. Najróżniejsze szkolenia, kursy, nauka zdalna, konferencje lub prezentacje produktów mogą teraz odbywać się bez problemu na odległość. I stąd także stały się one dla wielu źródłem zarobku.

Jak podaje ClickMeeting, rekordowy zysk z pojedynczego webinaru, przeprowadzonego za pośrednictwem platformy, odnotowano w Wielkiej Brytanii. Ten wyniósł on 19 180 GBP, z kolei w Polsce było to ponad 60 tys. zł. Co więcej, tylko w roku 2021 w wydarzeniach za pośrednictwem narzędzia poprowadzono niemal 2 miliony webinarów. Jeżeli mowa o uczestnikach to wzięło w nich udział łącznie aż 24,5 mln osób.

Poprzedni rok zdecydowanie był rokiem spektakularnych wzrostów w materii webinarów, natomiast w tym zauważamy trend stabilizacyjny. Choć część wydarzeń już zaczęła odbywać się na żywo lub w dużej mierze hybrydowo, to webinary stały się dla uczestników głównym miejscem zdobywania wiedzy, a dla prowadzących – miejscem jej przekazywania, także odpłatnie. Ta forma spotkań online na stałe wpisała się w naszą rzeczywistość.

Dominika Paciorkowska, Dyrektor Zarządajaca i Członek Zarządu ClickMeeting
Dominika Paciorkowska, Dyrektor Zarządajaca i Członek Zarządu ClickMeeting

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.