Rośnie popularność polskiego ClickMeeting!

Rośnie popularność polskiego ClickMeeting!

Popularność polskiej platformy ClickMeeting wciąż rośnie, w 2020 r. na całym świecie skorzystało z niej 31 mln ludzi, wzrost w Polsce przebił granicę 1000%.

O 953% wzrosła w 2020 r. liczba spotkań i eventów organizowanych w Polsce. Natomiast średni czas trwania eventu online wyniósł 82 minuty. Płatne wydarzenia zarobiły prawie 2,5 mln złotych. Na całym świecie liczba wydarzeń zdalnych wyniosła ponad 2,3 mln z udziałem 30,7 mln uczestników za pośrednictwem polskiej platformy webinarowej ClickMeeting. 

Reklama
popularność clickmeeting

Według raportu ClickMeeting „State of Online Events 2021” na temat globalnego i polskiego rynku webinarów wzrost liczby wydarzeń, które odbyły się za pośrednictwem tej platformy na całym świecie, robi wrażenie – 269%, a liczba uczestników o 262% w stosunku do 2019 r. Najczęściej organizowanymi wydarzeniami były webinary na żywo, których odbyło się 1 541 925.

Na drugim miejscu znalazły się spotkania w grupach do 25 osób – 649 367. Trzecie co do popularności były webinary, podczas których odtwarzano wcześniej nagrane wystąpienie – 106 478. W Polsce ogólna liczba wydarzeń online wzrosła aż o 953%. Natomiast liczba ich uczestników o 1037%, w stosunku do 2019 r.

Webinary jako źródło zarobku

wydarzenia
popularność clickmeeting

W czasie lockdownu na popularności zyskały płatne webinary, które dla wielu osób stały się podstawowym źródłem zarobku. W sumie w 2020 r. na całym świecie za pośrednictwem ClickMeeting odbyło się 8580 płatnych webinarów. Te łącznie zarobiły 7 556 943,59 zł (2 034 124, 62 dolarów) – zgodnie z danymi z 15 lutego 2021. Co ciekawe w stosunku do 2019 r. jest to wzrost o 465 proc. W Polsce płatne webinary zarobiły w sumie 2 495 815 zł.

Wideo – nauka i narzędzie sprzedaży

Według danych ClickMeeting oprócz edukacji online w większych grupach aż 44,2% wydarzeń online zorganizowanych w 2020 r. stanowiły kursy i szkolenia. W tym zawierają się również firmowe szkolenia wewnętrzne i wprowadzające dla nowych pracowników. 

popularność clickmeeting

Korzystanie z webinarów w celach sprzedażowych i marketingowych było popularne już przed pandemią, a w roku 2020 ten trend tylko się nasilił – w końcu docieranie do jak największej grupy potencjalnych klientów niezależnie od ich lokalizacji jest istotą tych działań. Ze sprzedażą i marketingiem związane było 36,5% wydarzeń online. Większość związana była z prezentacją produktów, zarówno wirtualnych, jak i materialnych. 

Wideo od dawna doskonale sprawdzało się jako narzędzie sprzedaży i marketingu. Potwierdzają to dane: 94% marketerów twierdzi, że filmy pomogły użytkownikom lepiej zrozumieć ich produkty i usługi, a 78%, że korzystanie z wideo pomogło bezpośrednio w zwiększeniu sprzedaży. 

Dominika Paciorkowska, Dyrektor Zarządzająca w ClickMeeting

Praca i eventy online

Platformy webinarowe awansowały do stopnia podstawowych narzędzi codziennej pracy. Spotkania biznesowe, takie jak spotkania zespołów, rozmowy rekrutacyjne, spotkania zarządu, małe konferencje czy warsztaty, stanowiły w 2020 r. 19% wszystkich spotkań na platformie ClickMeeting. 

praca i eventy
popularność clickmeeting

Wydarzenia online wprowadzane na szybko w celu zminimalizowania szkód w branży eventowej wywołanej pandemią okazały się  sukcesem, pozwoliły to zwiększyć liczbę uczestników wydarzeń i dotrzeć do odbiorców z odległych miejsc, którzy w normalnych warunkach prawdopodobnie nie wzięliby w nich udziału. W ciągu 2020 r. za pośrednictwem ClickMeeting odbyły się 842 wydarzenia dla maksymalnie 10 tys. uczestników. 

Średni czas trwania webinaru w zeszłym roku wyniósł 99 minut, natomiast spotkania były nieco krótsze i trwały średnio 65 minut. Webinary są doskonałym narzędziem sprzedażowym, pomagającym budować zaangażowanie odbiorców. Dlatego warto dodać je na stałe do strategii marketingowo-sprzedażowej i dbać o to, by były atrakcyjne dla uczestników. 

Dominka Paciorkowska, Dyrektor Zarządzająca z ClickMeeting
Reklama

Popularne funkcje webinarowe

Najpopularniejszą funkcją używaną przez organizatorów była funkcja prezentacji, z której korzystano w prawie 53% wszystkich webinarów. Na drugim miejscu znalazło się udostępnianie ekranu, przydatne zarówno przy wspólnej pracy, jak i podczas nauki czy prezentacji sprzedażowych.

popularność clickmeeting

Tej funkcji używano podczas 18% spotkań. Kolejna pod względem popularności była tablica, używana podczas prawie 7% spotkań, szczególnie przydatna dla osób prowadzących zajęcia edukacyjne. Na czwartym miejscu znalazła się opcja odtwarzania filmów bezpośrednio z YouTube’a, bez konieczności wchodzenia na stronę – ponad 6% spotkań. 

Organizatorzy webinarów często starali się również w miarę możliwości upraszczać ich obsługę. Na przykład wysyłając zautomatyzowane e-maile z zaproszeniami, w 2020 roku liczba wyniosła 18 mln. Z kolei przypomnienia o rozpoczęciu spotkania wysłano w liczbie 44,4 mln i podziękowania za udział w ilości 17,4 mln. 

Źródło: Raport ClickMeeting „State of Online Events 2021”

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!