Do
góry

Rusza produkcja nowego budżetowego iPhone’a! | Premiera za kilka tygodni!

Zdaniem informatorów z magazynu Fast Company już w marcu możemy się spodziewać premiery nowego iPhone’a. Nie będzie to jednak flagowy model, na niego przyjdzie nam standardowo poczekać do przełomu września i października. Według przecieków właśnie wystartowała produkcja modelu SE 2. 

Najnowszy budżetowy model od Apple według najnowszych doniesień ma zadebiutować już w marcu tego roku. Jak na razie wciąż nie znamy dokładnej specyfikacji czy nawet nazwy smartfona. Obecnie najbardziej popularne są dwie nazwy, według niektórych najnowszy model zyska miano iPhone 9, inni zaś sugerują, że będzie to następca budżetowego modelu czyli po prostu iPhone SE 2. 

Jak podaje Fast Company, nowy przystępny cenowo model ma kosztować dokładnie 399 $. Co ważne kilka miesięcy temu znany analityk Ming-Chi Kuo, który ju nie raz doskonale odczytywał poczynania firmy podał dokładnie tę samą cenę dla tego urządzenia. Jest to jednocześnie dokładnie taka sama ceną w jakiej zadebiutował pierwszy iPhone SE. 

➡ Sprawdź cenę iPhone 11

➡ Kup iPhone Xr

W Polsce kosztował on 2149 zł, a po późniejszej obniżce do 349 $, polska cena spadała do 1729 zł. Warto tutaj dodać, że to właśnie Fast Company podało jako pierwsze podało dokładną cenę iPhone X na długo przed jego oficjalną premierą. Obecnie najtańszym modelem smartfona z nadgryzionym jabłkiem jest iPhone 8, który w podstawowej wersji z 64GB pamięci koztuje 449 $, a w Polsce – 2349 zł. 

To jednak nie wszystkie rewelacja jakie podał magazyn Fast Company. Ich zdaniem nowy tani iPhone będzie miał na pokładzie ekran 4.9-cala, a nie tak jak wcześniej zakładano 4.7-cala, który był obecny we wszystkich modelach bez plusa od iPhone 6, aż do modelu 8. Nie jest jasne czy to błąd ze strony magazynu czy faktycznie Apple zdecydowało się na minimalnie większy ekran względem starszych modeli. 

Wiemy natomiast jedno, design się nie zmieni. Nowy iPhone SE będzie z zewnątrz przypominać wciąż produkowanego iPhone’a 8. Pod ekranem znajdzie się przycisk Home wraz z czytnikiem linii papilarnych czyli Touch ID. Nad ekranem pojedyncza kamera selfie oraz brak wsparcia dla technologii Face ID. Na pokładzie nie pojawi się też 3D Touch, który zniknął nawet z zeszłorocznych flagowych modeli. 

➡ Sprawdź cenę iPhone 11

➡ Kup iPhone Xr

Co jednak ważniejsze, nowy model ma działać w oparciu o procesor A13 Bionic, który znany jest między innymi z całej serii iPhone 11. Ten ma być wspierany przez 3GB pamięci RAM, a sam iPhone SE 2 będzie ponoć dostępny w dwóch wariantach pamięci, 64GB i 128GB. Co do kolorów to wciąż nie ma stuprocentowej pewności. Mówi się o trzech wersjach kolorystycznych: srebrnej, czerwonej i gwiezdnej szarości. 

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!