“Samsung Galaxy AI Zoom”, czyli nadchodzi nowy wymiar fotografii

Dzień temu Samsung pokazał teaser z nową funkcją, która ujrzy światło dziennie wraz z premierą nowego Samsunga Galaxy S24 Ultra. Za 2 tygodnie zacznie się nowa era fotografii.

Awatar Marta Urbaniak

Galaxy Unpacked odbędzie się 17 stycznia i wtedy światło dzienne ujrzą smartfony z serii S24.

Najnowsze modele mają mieć wbudowaną nową funkcję fotograficzną, która pozwoli na większe przybliżenie.

To sztuczna inteligencja ma pomóc w powiększaniu obiektów i krajobrazów ze znacznej odległości.

Premiera najnowszych smartfonów z serii Galaxy S24 odbędzie się już za niecałe 2 tygodnie. Galaxy Unpacked zaplanowano na 17 stycznia o godzinie 19:00. Transmisję będziecie mogli obejrzeć na oficjalnej stronie producenta.

Nadchodzi Galaxy AI

Jednak już teraz Samsung uchylił delikatnie rąbka tajemnicy czego możecie się spodziewać. Mowa dokładnie o nowej funkcji, która ma zawitać na pokładzie Samsunga Galaxy S24 Ultra. Najnowsze smartfony mają mieć wbudowane ulepszenia oparte na działaniu sztucznej inteligencji.

Nowa funkcja “Samsung Galaxy AI Zoom” ma umożliwić wykonywanie lepszych zdjęć z odległości. Sztuczna inteligencja ma pozwolić na większy zoom niż standardowe opcje, przy znikomej utracie jakości i rozdzielczości obrazu. AI ma wyostrzyć to co jest odległe i pozwolić na uchwycenie szczegółów.

źródło grafiki X (dawniej Twitter)

Prawdopodobnie wbudowane czujniki pozwolą wybrać konkretne ujęcie do przybliżenia. Możliwe, że również obiekty znajdujące się na skraju kadru, będą mogły zostać powiększone przy pomocy tej nowej funkcji. Na teaserach widać, że zarówno zwykłe obiekty, jak i krajobrazy będą mogły zostać powiększone z zoomem AI.

Powiększenie samych przedmiotów odbywa się za pomocą gestu uszczypnięcia i zwiększenia odległości pomiędzy palcami. Jest ewentualność, że sztuczna inteligencja wykryje automatycznie obiekty do powiększenia i nada im ostrości.

Nie została podana informacja czy funkcja “Samsung Galaxy AI Zoom” zawita jedynie do lepszych smartfonów czy znajdzie się na pokładzie wszystkich modeli z serii S24.

Źródło: YouTube, X (dawniej Twitter)
Źródło miniaturki: Samsung

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.