Do
góry

Samsung Galaxy Watch teraz z EKG!

Zegarki z linii Galaxy Watch otrzymały właśnie aktualizację, która wprowadza funkcję EKG. Dzięki temu mogą stać się jeszcze bardziej użyteczne w śledzeniu zdrowia.

Funkcja EKG w smart zegarkach powoli, lecz znacząco zyskuje na popularności. Pierwsze w tej materii było Apple, które wprowadziło elektrokardiogram na swoje zegarki już przy okazji serii 5. Początkowo ta funkcja była dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych za sprawą bardzo restrykcyjnych regulacji. Urządzenia oferujące pomiar EKG muszą spełniać dodatkowe normy medyczne oraz dotyczące BHP.

Czas na Samsunga

galaxy watch ekg

Wczoraj koreański gigant poinformował świat, że ich smartwatche z serii Galaxy Watch3 oraz Galaxy Active2 otrzymają właśnie taką funkcję. Co istotne wszystko zostanie przeprowadzone za pośrednictwem klasycznej aktualizacji oprogramowania. Wszystkie potrzebne sensory do wykonania takiego pomiaru są już obecne na pokładzie zegarków. Największym problemem i hamulcem dla tej technologii były wcześniej wspomniane restrykcyjne regulacje.

Jeżeli jesteście właścicielami zegarków Samsunga z wyżej wymienionych serii to by dobrać się do nowej funkcji będziecie potrzebowali dodatkowej aplikacji. Wraz z ogłoszeniem wprowadzenia funkcji EKG oraz pomiaru ciśnienia krwi, pojawiła się także nowa aplikacja o nazwie Samsung Health Monitor. Znalazły się tam wszystkie potrzebne informacje oraz wskazówki jak poprawnie korzystać z nowej funkcji. Jednocześnie Samsung podkreśla, że wyniki, jakie otrzymacie z takich pomiarów mogą się różnić od faktycznych wartości.

Niestety tego typu badania są bardzo czułe na położenie czujników czy nawet na to jak mocno zaciśniecie pasek od zegarka. Nawet pomimo mniejszej dokładności, te funkcje mogą przyczynić się do znacznie szybszego wykrywania groźnych chorób serca oraz innych związanych z układem krwionośnym. Świetnym przykładem jest tutaj Apple, które niezwykle mocno chwali się tym, że ich smart zegarek uratował już wiele ludzkich istnień.

Jeżeli chcecie zapoznać się z dokładnym opisem funkcji pomiaru ciśnienia krwi oraz EKG to koniecznie zajrzyjcie na oficjalną stronę Samsunga. Znalazły się tam wszystkie instrukcje dostępne także w aplikacji. Zatem jeżeli planujecie zakup zegarka dla funkcji EKG, może to być lektura obowiązkowa.

Nie tylko Polska

Pomiar ciśnienia
galaxy watch ekg

Nowa funkcja trafiła między innymi do Polski, ale nie tylko. Samsung rozszerzył możliwości swoich zegarków w 31 kolejnych krajach, głównie w Europie. Pełna lista krajów obejmuje: Austrię, Belgię, Bułgarię, Chile, Chorwację, Czechy, Danię, Estonię, Finlandię, Francję, Niemcy, Grecję, Węgry, Islandię, Indonezję, Irlandię, Włochy, Łotwę, Litwę, Holandię, Norwegię, Polskę, Portugalię, Rumunię, Słowację, Słowenię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Wielką Brytanię.

Źródło: Samsung

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!