Samsung ogłasza wirtualny event na MWC 2021!

Samsung niestety odwołał swoją obecność na tegorocznych targach MWC. Jednocześnie zapowiedzieli wirtualny event dla wszystkich!

W zeszłym roku MWC, czyli Mobile World Congress nie odbyło się z oczywistych powodów. Rok później nie powrócili do starej formuły, bo zaproszono znacznie mniej osób, niż miało to miejsce jeszcze przed wybuchem pandemii. Co prawda przedstawicieli Samsunga nie zobaczymy i w tym roku, ale nie macie powodów do obaw. Wielu producentów nie anulowało swojej obecności, jedynie zostanie zmieniona jej forma na wirtualną.

Jedną z takich firm jest właśnie Samsung. W poniedziałek ogłoszono oficjalnie datę wydarzenia Samsung Galaxy MWC. Odbędzie się ono już 28 czerwca o 19:15. Każdy będzie mógł obejrzeć transmisję na YouTube lub na oficjalnej stronie MWC. Jednak co właściwie szykuje dla swoich fanów Samsung? Możemy się spodziewać nowych urządzeń mobilnych zgodnych z duchem całego wydarzenia. 

Barwna podpowiedź 

Wbrew powszechnej opinii określenie Mobile nie dotyczy jedynie smartfonów. Choć oczywiście Samsung i o nich nie zapomni. Zatem o jakich urządzeniach mowa? Po grafice promującej można wnioskować, że pojawią się nie tylko smartfony, w tym te składane czy zegarki, ale również laptopy i tablety. Trudno jednoznacznie mówić o konkretnych modelach. 

Galaxy TAB

Ewidentnie widoczny jest Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, którego można poznać po bardzo charakterystycznej wyspie na aparaty. Po jego prawej widać jasnopomarańczowe kontury urządzenia z rysikiem, prawdopodobnie chodzi o nowy tablet Galaxy Tab S8. Jest to tym bardziej możliwe, zwłaszcza że ostatnio wyciekły o nim informacje do Internetu.

Galaxy Watch

W ciemniejszym pomarańczu został przedstawiony jeden zegarek. W tym wypadku będzie niezwykle ciekawie. Samsung na ten rok zapowiedział kolejne modele z serii Galaxy Watch. Między innymi mają nimi być Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch Active 4. To na tę premierę czekamy najbardziej, bo będą to pierwsze zegarki z nowym systemem połączonego WearOS i Tizen OS. Nie wiemy, czy zobaczymy dwa zegarki, czy może będzie to któryś z tych dwóch.

Więcej składaków

Schodząc niżej w lewym dolnym rogu, na niebiesko widać bliżej niezidentyfikowane składane urządzenie. Najprawdopodobniej jest to laptop ze względu na jego formę i jeden podświetlony ekran. Jednak jeszcze za wcześnie na nowe laptopy, w końcu event dedykowany mobilnym komputerom odbył się niespełna w kwietniu. Zatem, czy może być to smartfon Galaxy Z Flip 3? Jest to bardzo prawdopodobne, jednak to są jedynie nasze spekulacje na ten temat.

Na koniec został w prawym dolnym rogu składany telefon z logiem Knox. Co do tego nie mamy większych wątpliwości. Nadchodzi Galaxy Z Fold 3 z nową wersją zabezpieczeń od Samsunga. O ile premiery smartfona mogliśmy się spodziewać, to nowy system zabezpieczeń nie był taką oczywistością. Jednak to bardzo potrzebna zmiana, w końcu w ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, że ani system Knox, ani preinstalowane aplikacje Galaxy nie były do końca bezpieczne.

Unpacked?

Nowe produkty zazwyczaj są prezentowane w trakcie specjalnych wydarzeń znanych pod hasłem “Unpacked”. To właśnie wtedy Samsung zapowiada swoje największe nowości. Zapowiedziany event nie należy do serii Unpacked. Można więc założyć, że będzie to jedynie rzut okiem na nadchodzące urządzenia. Najwcześniej premiery możemy oczekiwać dopiero w sierpniu.

Źródło: GSMArena, Samsung

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!