Samsung patentuje Galaxy Z Dual Fold

Samsung patentuje Galaxy Z Dual Fold

Kolejny rok to kolejne smartfonowe premiery. W tym także od Samsunga, który właśnie opatentował zupełnie nowy projekt na Galaxy Z Dual Fold.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o przeciekach związanych z serią Galaxy S21. Samsung najpewniej planuje dość spore roszady w trzech obecnie flagowych seriach. Nowe modele, które już niedługo zastąpią Galaxy S20 zejdą najpewniej na dalszy plan. Według nowych informacji Samsung ma poświęcić tej serii znacznie mniej uwagi. Wcześniej pojawiały się też doniesienia, że Galaxy S oraz Galaxy Note mają zostać połączone w jedną serię. Nie mamy jednak potwierdzenia takich rewelacji.

Reklama
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Galaxy S21 – brak wyczekiwanej rewolucji?

Tegoroczna premiera smartfonów z serii Galaxy S była niespecjalnie udana dla Samsunga. Czy Galaxy S21 naprawi błędy poprzednika?

Czytaj artykuł

Teraz oczkiem w głowie Samsunga jest seria Galaxy Z. Zarówno modele Fold jak i Flip stały się najwyższymi modelami oraz automatycznie ultra flagowcami dla tego producenta. Niższe serie mają ominąć największe innowacje, jak kamery pod ekranem czy lepsze baterie z szybszym ładowaniem.

Galaxy Z Dual Fold

Samsung już nie raz patentował różnego rodzaju rozwiązania, które później trafiały do smartfonów. Niemniej jednak ma na swoim koncie całą listę niewykorzystanych zastrzerzonych projektów. Podobnie może stać się z tym, który niedawno trafił do koreańskiego urzędu patentowego. Nie dość wspomnieć, że Samsung ma ogromny udział w rynku składanych smartfonów. Sam jeden sprzedał blisko 75% wszystkich składanych urządzeń z Androidem, jakie są lub były w użytku.

Nowe rozwiązanie znacząco odbiega od tego znanego do tej pory. Zamiast integrowania dwóch ekranów w pojedynczym smartfonie, firma chce postawić na jeden ogromny elastyczny ekran łamany w dwóch miejscach. Co więcej jedno miejsce ma być łamane nie w jedną, a w obie strony. Jako, że składane smartfony wciąż są bardzo świeżym tematem, to zanim dojdziemy do spopularyzowania tej technologii minie jeszcze trochę czasu. Wiąże się to także z formą, obecnie producenci dosłownie bawią się designem szukając najbardziej optymalnego rozwiązania.

Stąd też bardzo różne podejścia do problemu takich firm jak Samsung, Xiaomi, Huawei, Royole czy Motorola. Wszystkie te zaprezentowały już przynajmniej w prototypowej wersji swoje składane smartfony. Jednak każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy. Dlatego też nie dziwi dość nieszablonowe podejście ukazane w najnowszych patentach Samsunga. Galaxy Z Dual Fold byłby skrajnie różny od swojego poprzednika.

Nowy rewolucyjny design

Następca Galaxy Z Fold 2 miałby się składać w dwóch miejscach natomiast elastyczny ekran oplatałby całe urządzenie. Może to przywodzić na myśl takie konstrukcje jak Mate Xs od Huawei czy prototyp Xiaomi. Jednak na patentach widać jeszcze jeden, dość istotny szczegół. Ekran by odpowiednio się układać nie będzie przymocowany na stałe na jednym z końców. Podobne rozwiązanie zastosowała Motorola w przypadku modelu Razr. Ekran przy dolnej krawędzi się poruszał i dzięki temu można było uniknąć wyraźnego zagięcia, a co za tym idzie uzyskać odpowiednie napięcie wyświetlacza.

Całość wygląda nieco topornie z wystającymi elementami skomplikowanych zawiasów oraz nóżką. Z tyłu ma znaleźć się dodatkowy element, który umożliwi ustawienie nowego Folda w wygodnej pozycji niczym miniaturowego laptopa. Wszystko to brzmi dość futurystycznie, choć pod względem pozostałych elementów smartfon niespecjalnie się wyróżnia.

Reklama

Poszukiwanie ideału

Samsung bez wątpienia poszukuje formy idealnej dla swojego składanego smartfona. Wiele osób byłoby zadowolonych z możliwości ustawienia tak dużego składanego ekranu w formie mini laptopa. Niczym mobilne biuro mieszczące się w wewnętrznej kieszeni marynarki. Nie wspominając już o mocy obliczeniowej większej niż niejeden ultrabook.

Zaprezentowany w tym roku Galaxy Z Fold 2 jest przynajmniej w pewnym stopniu odpowiedzią na problemy użytkowników. Zmiana zawiasu czy też pełnowymiarowy frontowy wyświetlacz to zmiany, których ludzie oczekiwali. Te sprawiły, że Fold 2 jest znacznie doskonalszą konstrukcją, ale daleko jej do prawdziwego ideału. I doskonale wie o tym Samsung szukając znacznie lepszych rozwiązań dla swojej serii super flagowców.

Źródło: LetsGoDigital

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!