Do
góry

Samsung Unpacked 2019 – Wszystko co wiemy o Note 10!

Samsung już 7 sierpnia przerwie milczenie i zaprezentuje najnowsze smartfony, a właściwie już phablety z serii Note. Informacje jakie napływają do nas od tygodni sukcesywnie podgrzewają atmosferę przed oficjalną premierą.

Za niespełna miesiąc Samsung zaprezentuje całemu światu aż dwa nowe urządzenia z serii Note. Modele, które z dużą dozą prawdopodobieństwa będą nosić nazwy Note 10 oraz Note 10 Pro to jubileuszowa odsłona całej serii.

➡ Galaxy S10
➡ Galaxy S10+
➡ Ciekawe smartfony

Najbardziej interesujące są oczywiście informacje i przecieki dotyczące modelu z dopiskiem Pro. To właśnie tam Samsung chce zastosować najnowsze technologie, nad jakimi pracował przez ostatnie lata. Według wielu doniesień w tym modelu mamy zobaczyć wyświetlacz o przekątnej 6.75 cala. W przypadku mniejszego modelu będzie to 6.3 cala. Delikatna zmianę zaliczyła za to kamera, która wciąż umiejscowiona jest w otworze w ekranie. Jednak w przeciwieństwie do serii S10 została ona przesunięta na środek górnej części ekranu i będzie znajdować się bezpośrednio pod głośnikiem słuchawkowym.

Dodatkowej pewności dodają rendery mniejszego modelu, które pojawiły się w sieci w ostatnim tygodniu. A dostarczyli je reporterzy takich portali jak WinFuture oraz MySmartPrice. Te prawdopodobnie oficjalne zdjęcia pochodzą z dwóch niezależnych od siebie, a jednocześnie wiarygodnych źródeł, które już nie raz dostarczały wiarygodnych informacji.

O ile front urządzeń to dość świeże spojrzenie na umiejscowienie kamery to nie zabrakło tam typowych dla Samsunga zaokrąglonych krawędzi. Już jednak na renderach widać brak symetrii ramek, a dokładniej dolnej oraz górnej. Ramki boczne pozostają poza strefą narzekań właśnie ze względu na zaokrąglenia oraz to, że ekran dochodzi bezpośrednio do krawędzi i kończy się na linii przycisków. Pomimo braku symetrii Samsungowi będą należeć się brawa jeżeli uda się osiągnąć tak cienkie ramki oraz minimalną różnicę pomiędzy górą i dołem.

➡ Galaxy S10
➡ Galaxy S10+
➡ Ciekawe smartfony

Tył urządzenia bardziej przywodzi na myśl flagowe Chińskie konstrukcje niż to do czego przywykliśmy w serii Galaxy Note oraz Galaxy S. Plecki urządzenia to oczywiście kamery, a te wyglądają dokładnie jak w modelu P30 czy Mi9, a jedyną różnicą jest umiejscowienie lampy doświetlającej. Jest to dość duża zmiana w porównaniu do choćby modelu S10, gdzie kamery wciąż znajdowały się w klasycznym dla Samsunga ułożeniu.

Najciekawszym jest jednak to co niewidoczne, na renderach, które krążą obecnie po internecie zabrakło dwóch szczegółów, które od razu przykuły uwagę ekspertów branży. Pierwszym z nich jest brak zaznaczenia obecności czytnika linii papilarnych pod ekranem. Brak tej prostej grafiki na ekranach smartfonów rodzi pytanie, które dodatkowo nabiera na sile kiedy pomyślimy o drugim szczególe, jakim są jedynie 3 przyciski fizyczne znajdujące się na lewej krawędzi urządzenia.

Ostatnie modele z serii Galaxy Note były wyposażone w 4 przyciski fizyczne: przycisk zasilania, kontroli głośności +/- oraz dedykowany Bixby Button. Pomimo niewielkiego zainteresowania dedykowanym asystentem, Samsung nie planował jego szybkiego końca. Z drugiej strony ustawienie przycisków widoczne na zdjęciach może się wielu osobom nie spodobać gdyż wszystkie znalazły się na lewej krawędzi. Co zatem stało się z przyciskiem włączania?

Być może został on zamieniony na gest ściskania telefonu lub zamiast stosować fizyczny klikalny przycisk zdecydowano się na rozwiązanie dotykowe. To jak dotąd pojawiało się tylko jako koncept w takich modelach jak na przykład Vivo Apex, który w zupełności był pozbawiony fizycznych przycisków. Być może czytnik linii papilarnych także został rozwiązany tak jak w wyżej wspomnianym modelu, ze względu na wielkość telefonów mógł on zostać powiększony do dolnej części ekranu aby łatwiej było operować przy użyciu jednej ręki.

➡ Galaxy S10
➡ Galaxy S10+
➡ Ciekawe smartfony

Ponadto należy wspomnieć, że wszystkie rendery, o których obecnie mowa przedstawiają mniejszy model Galaxy Note 10, na prezentację większego modelu przyjdzie nam poczekać właśnie do 7 sierpnia. Wtedy też prawdopodobnie Samsung wspomni o technologii 5G, która być może znajdzie się w najnowszych Note’ach, jednak co do tego nikt nie ma pewności. Może powtórzyć się scenariusz z premiery Galaxy S10, kiedy to obok standardowych wersji została zapowiedziana osobna wersja z obsługą 5G.

Wspomniane na samym początku wydarzenie Samsung UNPACKED możecie oglądać za pośrednictwem oficjalnej strony Samsunga ➡ tutaj już 7 sierpnia tego roku.

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!