Do
góry

SanDisk Extreme SSD – Wydajność i mobilność

SanDisk prezentuje zupełnie nową generację dysków z serii Extreme SSD. Te są nawet dwukrotnie szybsze niż poprzednia generacja.

Firma Western Digital Corp. oficjalnie wprowadziła dziś do oferty dwa nowe przenośne dyski SSD SanDisk. Oferują one prawie dwukrotnie wyższą prędkość przesyłu danych niż ich poprzednia generacja. Przenośne dyski SanDisk Portable Extreme oraz SanDisk Extreme PRO SSD specjalnie zaprojektowane. Wszystko po to by nadążać za potrzebami użytkowników, którzy rejestrują i przechowują coraz więcej materiałów w najwyższej jakości.

SanDisk Extreme SSD

Mowa tu m.in. o profesjonalnych fotografach czy twórcach wideo. Firma nie zapomniała także o osobach, które chcą zachować swoje cyfrowe wspomnienia. Wszystkich z nich łączy jednak jedna wspólna cecha. Potrzebują oni niezawodnego oraz wydajnego urządzenia, które będzie w stanie zapisać dane z najwyższą prędkością.

Oferujące do 2 TB pojemności nowe dyski NVMe są doskonałym rozwiązaniem do rejestrowania i przechowywania treści. Zwłaszcza tych zapisywanych w rozdzielczościach 4K oraz 8K. Flagowy model SanDisk Extreme PRO SSD wyposażony został w obudowę z kutego aluminium. Dzięki temu pozostaje chłodny nawet podczas intensywnej pracy oraz jest odporny na uszkodzenia. Użytkownicy mogą chronić dostęp do swoich danych hasłem a także skorzystać z opcji ochrony 256-bitowym sprzętowym szyfrowaniem AES1.

Niezawodne i potężne SSD

Zaprojektowane z myślą o profesjonalistach przenośne produkty z serii SanDisk SSD stworzono tak, by były w stanie obsłużyć najbardziej wymagające zadania, i to w dowolnym środowisku – zarówno w domu czy biurze, jak i w terenie. SanDisk Extreme Portable SSD to świetne rozwiązanie dla użytkowników, poszukujących mobilnego i pojemnego dysku. Z kolei SanDisk Extreme PRO doskonale sprawdzi się u osób, które potrzebują najwyższej, stabilnej wydajności oraz gotowości do pracy w każdych warunkach.

SanDisk Extreme SSD

Dla naszych klientów, życie jest przygodą – dlatego oczekują od nas produktów, które cały czas będą coraz lepiej wpisywały się w ich plany zawodowe. Marce SanDisk ufają profesjonalni fotografowie z całego świata, dlatego też stworzyliśmy dla nich rodzinę produktów Extreme. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii NVMe jeszcze bardziej zwiększyliśmy wydajność tych urządzeń, a zastosowanie trwałych materiałów sprawia, że dyski są gotowe do ciężkiej pracy – i zapisywania najlepszych ujęć – w każdych warunkach.

Brian Pridgeon, dyrektor marketingu działu Consumer Solutions Western Digital

Kluczowe cechy nowych urządzeń

SanDisk Extreme SSD
 • SanDisk Extreme PRO Portable SSD
  • Oszczędzaj czas zapisując i przesyłając dane z prędkością do 2000 MB/s (odczyt/zapis), dzięki zastosowaniu technologii NVMe
  • Obudowa z kutego aluminium działa jak radiator, odprowadzając ciepło i gwarantujące stabilną prędkość transferów.
  • Zabezpieczone przed skutkami upadków z wysokości do 2 m, wodo- i pyłoszczelność potwierdzone certyfikatem IP55 – dyski są gotowe na wszelkie przygody
  • Obudowa z kutego aluminium z elementami z silikonu doskonale wygląda i zapewnia dodatkową ochronę przed urazami mechanicznymi.
  • Prywatne treści można chronić hasłem lub skorzystać z opcjonalnego sprzętowego szyfrowania AES 256-bit.
 • SanDisk Extreme Portable SSD
  • Wydajność NVMe – prędkość odczytu do 1050MB/s / prędkość zapisu do 1000MB/s – w kompaktowym, pojemnym przenośnym dysku, idealnym do zapisywania i przechowywania treści w wysokiej rozdzielczości.
  • Dysk jest odporny na upadki z wysokości do 2 m, oferuje wodo- i pyłoszczelność (IP55).
  • Trwała, pokryta silikonem, obudowa doskonale wygląda i zapewnia dodatkową ochronę przed urazami mechanicznymi
  • Prywatne treści można chronić hasłem lub skorzystać z opcjonalnego sprzętowego szyfrowania AES 256-bit.

Użytkownicy mogą również skorzystać z wygodnego oczka, pozwalającego na bezpieczne podpięcie dysków do paska lub plecak (np. z pomocą karabińczyka). Dyski są kompatybilne z komputerami PC oraz Mac, można je też łatwo podłączyć do smartfonów wyposażonych w złącze USB Type-C.

Dostępność i ceny

SanDisk Extreme SSD

Modele SanDisk Extreme oraz SanDisk Extreme PRO SSD są objęte 5-letnią ograniczoną gwarancją i można je już kupić w Western Digital Store. SanDisk Extreme Portable SSD jest już dostępny w wersjach 500GB (cena MSRP 149,99 Euro) oraz 1TB (MSRP 239,99 Euro). Z kolei wersja 2TB pojawi się na rynku pod koniec roku. SanDisk Extreme PRO Portable SSD dostępny jest obecnie w wersji 2TB (MSRP 459,99 Euro), zaś wersja 1TB będzie dostępna pod koniec roku.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!