Seria ASUS ZenFone 8 już niedługo! Czekacie?

Seria ASUS ZenFone 8 już niedługo! Czekacie?

Już zaledwie dwa tygodnie dzielą nas od nowych smartfonów od firmy ASUS. Seria ZenFone 8 ma przynieść nam aż trzy urządzenia i na każde z nich warto czekać!

Zaledwie dwa tygodnie temu informowaliśmy Was, że możemy spodziewać się nowych smartfonów od firmy ASUS. I już wtedy mówiliśmy tutaj o rodzinie urządzeń gamingowych należących do serii ROG. ZenFone 8 ma zadebiutować już za niespełna dwa tygodnie, a dokładniej 12 maja. Co więcej już teraz wiemy, że nie będzie to tylko jedno urządzenie, a najpewniej aż trzy.

Reklama
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Małe smartfony wracają? ASUS ZenFone 8 mini

Kompaktowych i flagowych smartfonów na rynku właściwie nie ma. Taką niszę ma wypełnić ASUS oraz ich nadchodzący smartfon ZenFone 8 mini.

Czytaj artykuł

Seria ZenFone 8

Jak do tej pory opieraliśmy się jedynie na plotkach i przeciekach dotyczących nowych smartfonów. Za sprawą dobrze poinformowanych osób w mediach społecznościowych poznawaliśmy coraz to nowe fakty dotyczące nadchodzącej serii urządzeń. Teraz zmowę milczenia przełamała sama firma i oficjalnie zapowiedziała nadchodzące wydarzenie, które zostało zaplanowane właśnie na 12 maja. Nieco rąbka tajemnicy może zdradzić hasło przewodnie dla serii ZenFone 8.

Rodzina ZenFone 8 ma skupiać się głównie właśnie wokół cyfry 8. Jest to najpewniej nawiązanie do najnowszego flagowego procesora Snapdragon 888, który jak na razie uchodzi za najbardziej wydajny układ, mimo problemów z wysokimi temperaturami. Jednak nie to wzbudza tak wiele zachwytów. Hasło promujące – Big on Performance. Compact in Size – zdaje się sugerować, że faktycznie zobaczymy wersję mini już 12 maja.

Reklama

Jak bardzo mini?

Nie ma tutaj co liczyć na smartfon porównywalny z iPhonem 12 mini, który na froncie ma ekran 5.4-cala. ASUS ma postawić na wyświetlacz 5.9-cala, który w porównaniu z tymi obecnie stosowanymi w smartfonach z Androidem jest faktycznie mały. Niemniej jednak ma móc pochwalić się rozdzielczością FullHD+ czy odświeżaniem co najmniej 90 Hz.

ZenFone 8

Na pokładzie oczywiście znajdzie się wcześniej wspomniany układ Qualcomm Snapdragon 888. A towarzyszyć mu będzie aż 16 GB pamięci operacyjnej. To sporo zważywszy, że tak mały telefon nie będzie oferował pełni możliwości zastosowanego procesora, ze względu na nałożone ograniczenia z odprowadzaniem ciepła. Same gabaryty smartfona jak na razie pozostają wielką tajemnicą. Jednak zdaje się, że redakcja PhoneArena otrzymała pewną wskazówkę.

Zaproszenie, które do nich trafiło miało wymiar dokładnie 148 × 69 mm. Nie mamy oczywiście pewności czy przezroczysty kawałek plastiku faktycznie odpowiada rozmiarom nadchodzącego smartfona. Jeżeli tak będzie, to ASUS być może otworzy oczy zarówno producentom, jak i użytkownikom, że takiego smartfona brakowało. Ale na to musimy poczekać do momentu premiery 12 maja.

Zaproszenie
ZenFone 8
fot. PhoneArena

Wtedy też zobaczymy dwa pozostałe smartfony, czyli podstawowy model ZenFone 8 oraz ZenFone 8 Pro. Nie wiemy jakie będą różnice między tymi dwoma modelami. Jednak można zakładać, że innowacje pojawią się w aparatach oraz wyświetlaczu, gdzie wersja Pro będzie wyposażona w znacznie lepszą optykę czy wyświetlacz wyższej rozdzielczości.

Źródło: ASUS

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!