Seria telefonów ZenFone odejdzie w zapomnienie

Seria telefonów ZenFone odejdzie w zapomnienie

Małe smartfony to niszowe pozycje na rynku. Co gorsza okazuje się, że będzie ich jeszcze mniej. ASUS postanowił nie wypuszczać kolejnych telefonów z serii ZenFone i stoi za tym konkretny powód.

Ruszyła przedsprzedaż ZenFona 10 w Stanach Zjednoczonych, jednak jest to zwiastun złej wiadomości.

Firma przeszła restrukturyzację organizacyjną. Miały być przesunięcia, a skończyło się na zwolnieniach.

ASUS wycofuje się z serii ZenFone. Dział ma zostać zlikwidowany, a pracownicy przeniesieni do innej grupy.

Reklama

Koniec serii ZenFone?

ASUS ZenFone 10 to ostatni maluch firmy jaki wyszedł na rynek smartfonów. W tym miesiącu ruszyła przedsprzedaż tego modelu w Stanach Zjednoczonych. Można by pomyśleć, że to dobra wiadomość, jednak nie do końca.

źródło grafiki ASUS

Tajwańskie media piszą o wycofaniu się z serii ZenFone. Jaki jest konkretny powód? Przeorganizowanie działów, a przynajmniej tak miało to wyglądać. Restrykcyjne zmiany dotknęły działu PC, w którym doszło do zwolnień.

Okazuje się, że Ci pracownicy mieli zostać przeniesieni do sekcji telefonów. Zostali oni zwolnieni mimo wszystko. Dlaczego? Z informacji wynika, że zespół odpowiedzialny za telefony z serii ZenFone przestanie się nią zajmować i zostanie zlikwidowany.

ASUS ROG Phone 7

Prawdopodobnie zespół zostanie w przyszłości przydzielony do innego działu, chociażby odpowiedzialnego za smartfony z serii ROG Phone. Ten ma dalej normalnie funkcjonować, pomimo licznych zwolnień.

Reklama

Maluch nie taki zły

Małe smartfony to nisza na rynku i nie ma zbyt wielkiego wyboru pomiędzy Pixelem, iPhonem mini i właśnie ZenFonem. Jednak likwidacja serii z maluchami chociaż od jednej firmy oznacza, że wybór małych urządzeń będzie skrajnie ograniczony. Może dojść nawet do sytuacji, gdzie na rynku będą jedynie duże telefony lub składaki.

Natomiast ASUS ZenFone 10 jest naprawdę dobrą pozycją, jeśli chodzi o podzespoły na pokładzie. W końcu na pokładzie znalazł się najnowszy Snapdragon 8 Gen 2 z pojemnością 8/16 GB RAMu, a wraz z nią 128/256/512 GB pamięci wewnętrznej. A zasila to bateria 4 300 mAh, która starcza na 2 dni pracowania na urządzeniu. Jeśli chcecie przeczytać więcej o tym smartfonie to zajrzyjcie do naszego tekstu.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Niezwykły maluch zrobi zamieszanie – ASUS Zenfone 10

ASUS wypuścił swój najnowszy model małego smartfona – Zenfone 10 już od wczoraj gości na polskim rynku. Firma pokazuje, że Telefon na każdą dłoń wcale nie musi być słaby i zmieści się w nim to co widzicie w większych modelach u konkurencji.

Czytaj artykuł

Nie bez powodu producenci wprowadzili do swojej oferty niewielkie smartfony. W ten sposób nie tylko dali wybór konsumentowi, który jest bombardowany coraz to większymi urządzeniami. Ale również pokazali, że da się zrobić urządzenie tak samo wydajne a o mniejszych rozmiarach. W końcu nie każdemu wygodnie się używa ponad 6-calowy telefon. I mniejszy wcale nie musi oznaczać gorszy.

Dajcie znać poniżej, czy będzie Wam brakować smartfonów z serii ZenFone?

Źródło: Tech News, 9to5Google.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!