Seria WD_BLACK powiększa się o dyski dla graczy konsolowych

Western Digital postanowiło powiększyć swoją serię dysków WD_BLACK o pozycję dla graczy konsolowych. Duża pojemność i łatwa instalacja sprawiają, że szybko i bezproblemowo zyskacie miejsce na Wasze ulubione gry.

Western Digital powiększyło swoją serię “WD_BLACK” o dyski dla fanów grania na konsolach.

Dodano kartę rozszerzenia WD_BLACK C50 dla Xboxa oraz dysk WD_BLACK SN850P NVMe SSD do PS5.

Często tytułowe hity wśród gier wymagają dużej liczby GB na dysku, aby móc je w ogóle pobrać czy uruchomić. Z rozbudowaną biblioteką na dziesiątki tytułów może zacząć się problem z pojemnością.

Seria dysków od Western Digital “WD_BLACK” została stworzona z myślą o graczach i ich wysokich wymaganiach. Teraz doszły pozycje dedykowane specjalnie dla konsolowców. Znajdzie się coś dla fanów Xboxa, jak i PS5.

Karta rozszerzenia WD_BLACK C50 dla konsoli Xbox

Ta mała karta trochę większa od pendrive’a umożliwi Wam w łatwy sposób zwiększenie pamięci Waszego Xboxa Series X|S. Wystarczy, że zdejmiecie osłonę ochronną i wepniecie ją do slotu, bez zbędnego “rozbierania” sprzętu.

źródło grafiki Western Digital

Łatwa instalacja jest możliwa dzięki oficjalnej licencji od Xboxa, która pozwala na podłączenie “plug and play” do konsoli. Jej szybkość pozwala na odczytywanie tytułów bezpośrednio z jej poziomu, bez przenoszenia. W zestawie otrzymacie skrócony opis całego procesu instalacji.

Wydajność karty jest zbliżona do dysków już zamontowanych wewnątrz Waszej konsoli, a to za sprawą wykorzystania technologii “Xbox Velocity Architecture”. Nie musicie więc martwić się o gorsze działanie karty zewnętrznej.

Nie będzie również kłopotem przerwanie rozgrywki i nagła zmiana tytułu, w który chcecie grać. Wszystkie dane błyskawicznie się zapiszą, pozwalając na dowolność spędzania czasu i odpalanie wcześniej zapisanych save’ów z funkcją Quick Resume.

źródło grafiki Western Digital

Pojemność WD_BLACK C50 wynosi od 500 GB do 1 TB, ale pamiętajcie że rzeczywista dostępna  pojemność może być ciut mniejsza od podanej. Karta o mniejszej pojemności kosztuje 599 zł, z kolei większa już 799 zł, więc opłaca się bardziej.

Wszystko to upakowane w małej, zgrabnej, czarnej konstrukcji, łatwej w przenoszeniu. Jej wygląd dobrano z myślą o zacięciu graczy i samej konstrukcji Xboxa, do której będzie pasować.

Dysk WD_BLACK SN850P NVMe SSD do konsol PS5

Ten dysk również otrzymał oficjalną licencję zgodności, tym razem dla PS5. W tym przypadku jest to już standardowa kość pamięci, którą będziecie musieli wpiąć do gniazda M.2 konsoli PlayStation, po wcześniejszym jej otworzeniu. I tyle nie potrzeba żadnych skomplikowanych instalacji.

Wysiłek się opłaci i to z względu na szybkość odczytywania danych 7300 MB/s i prędkości zapisu do 6600 MB/s (testowano na modelu z pojemnością 2 TB).

źródło grafiki Western Digital

Warianty pojemności są aż trzy: 1 TB, 2 TB i aż 4 TB. Ostatnia ilość pamięci pozwoli Wam na pobranie nawet do 100 dodatkowych gier, oczywiście jest to mocno sugestywne i zależne od faktycznego rozmiaru tytułów.

Odpowiednio dla każdego wariantu są inne ceny: 1 TB kosztuje 668,99 zł, 2 TB są już po 1 071,99 zł, a za 4 TB zapłacicie 2 235,99 zł.

Zainstalowany radiator na pokładzie zapewni niską temperaturę podczas używania i nie pozwoli na przegrzanie. Format obudowy to M.2 2280, a dokładne wymiary wynoszą 80 mm x 24,46 mm x 9,89 mm.

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!