ZTE wraca do Polski! Oto seria Blade, czyli nowe niedrogie smartfony

ZTE wraca do Polski! Oto seria Blade, czyli nowe niedrogie smartfony

ZTE to jedna z największych firm telekomunikacyjnych w Chinach, która swego czasu zdołała już zdobyć zaufanie w oczach polskich klientów. Wszystko wskazuje na to, że marka powraca przytupem, prezentując niedrogie smartfony z serii Blade!

Jedna z największych chińskich firm telekomunikacyjnych pojawiła się w Polsce ponad 18 lat temu, ale przez 8 ostatnie lat miała małą przerwę.

Teraz się to zmienia, bowiem producent wraca na nasz rynek z premierą dwóch budżetowych smartfonów!

Reklama

ZTE Blade A72s – „elegancki i solidny telefon z Androidem”

Jednym z dwóch zaprezentowanych przez chińską firmę modeli jest Blade A72s, czyli telefon wyposażony w ekran HD+ o rozmiarze 6,74 cali i częstotliwością odświeżania 90 Hz. Zasilany przez baterię o pojemności 5000 mAh smartfon obsługuje szybkie ładowanie 22,5 W. Jeśli mowa o miejscu na dane, to dostępne jest 128 GB z możliwością rozszerzenia o kolejny 1 TB przy użyciu karty pamięci.

Za wydajność smartfona odpowiada ośmiordzeniowy procesor oraz 3 GB szybkiej pamięci RAM. Z tyłu tego urządzenia znajdziemy wyspę aparatów wyposażoną w główną jednostkę o rozdzielczości 50 Mpix oraz dwa mniejsze obiektywy po 2 Mpix – jeden z nich odpowiada za głębie ostrości i efekt rozmycia, a drugi to zwykły obiektyw makro. Dużym plusem modelu Blade A72s jest obecna w nim gładka, matowa obudowa, która nie zbiera odcisków palców.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

ZTE testuje telefon z 20 GB RAM?

Czyżby jeden niefortunny wpis zdradził plany firmy? Według jednego z dyrektorów ZTE testuje telefon z 20 GB RAM lub przynajmniej go projektuje.

Czytaj artykuł
Reklama

ZTE Blade V40 Design, czyli wyjątkowy styl przede wszystkim

Drugim przedstawicielem chińskiej marki, który dumnie wkracza na polski rynek, jest model Blade V40 Design, wyposażony w nieco mniejszy, bo 6,6-calowy ekran FHD+. Podobnie jak w A72s, i tutaj znajdziemy baterię o pojemności 5000 mAh zasilaną przez szybkie ładowanie 22,5 W. Żadnych znaczących zmian nie doszukamy się również w przypadku pamięci przeznaczonej na dane, bowiem mówimy tu o 128 GB z możliwością rozszerzenia do 1 TB przy użyciu dodatkowej karty pamięci.

ZTE Blade V40 Design - czarny
ZTE Blade V40 Design (źródło: ZTE)

Kolejne podobizny nadchodzą w temacie wydajności, bowiem sercem V40 Design jest ośmiordzeniowy procesor, tym razem wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Wracając na chwilę do ekranu, warto wspomnieć, że znalazło się na nim miejsce na umieszczenie notcha „w kształcie kropli wody”, w którym uchował się aparat do selfie o rozdzielczości 8 Mpix. Z tyłu zaś mamy do czynienia nie z jedną, a z dwiema wyspami obiektywów, na których rozmieszczono aparat główny (50 Mpix) i dwa mniejsze obiektywy (2 Mpix) o tym samym przeznaczeniu, co w modelu A72s.

Zbiór promocji na urządzenia z serii Blade

Oficjalne ceny smartfonów z serii Blade to odpowiednio 699 zł za model A72s i 799 zł za model V40 Design, aczkolwiek do końca lipca trwa specjalna promocja! W ramach tej oferty, klienci, którzy zdecydują się na zakup urządzeń do 31 lipca, mogą zaoszczędzić odpowiednio 50 zł (A72s) lub 100 zł (V40 Design) na zakupie tych smartfonów. To jednak nie koniec, bowiem Ci, którzy nabędą któryś z modeli w dniach 26 czerwca – 31 lipca, otrzymają zegarek ZTE Watch Live kompletnie za darmo!

ZTE Blade A72s + ZTE Watch Live
ZTE Blade A72s + ZTE Watch Live

Model Blade A72s dostępny jest w dwóch kolorach: eleganckim ciemnym oraz jasnym błękitnym, zaś model Blade V40 Designjedynie w kolorze czarnym. Urządzenia z serii Blade można nabyć w oficjalnym sklepie producenta https://zteshop.pl/, a także w największych elektromarketach w Polsce!

Cieszycie się z powrotu chińskiej marki do naszego kraju po tak długiej przerwie? Który z modeli smartfonów z serii Blade wzbudza w Was większe zainteresowanie?

Źródło: informacja prasowa ZTE

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!