Serialowy Fallout już niedługo! Czy warto czekać?

Fallout jest cenionym i rozpoznawalnym tytułem w świecie graczy. Jednak przygody w postapokaliptycznym świecie zostaną umieszczone w nowym formacie. Prime Video podzieliło się datą premiery serialu.

Awatar Marta Urbaniak

W 2022 roku oficjalnie potwierdzono informację o rozpoczęciu prac nad serialem Fallout.

Podczas Gamescom 2023 zaprezentowano teaser serialu, który ma dziać się w tym samym uniwersum.

Na koncie Prime Video na platformie X (dawniej Twitter) ogłoszono oficjalnie kiedy nastąpi premiera serialu Fallout.

Każdy kto jest graczem, choć raz w życiu słyszał nazwę “Fallout”. I nic dziwnego. Postapokaliptyczny świat po wybuchu bomby atomowej, stylizowany na retrofuturystykę przedstawia niełatwe realia świata, w którym trzeba walczyć o surowce. Skutki spuszczenia bomby atomowej odbijają się na ludziach zmieniając ich w genetycznie modyfikowane potwory, a ocalali skrywają się w podziemnych kryptach.

Powstała seria gier, gdzie pierwszy tytuł “Fallout: A Post Nuclear Role Playing Game” wyszedł w 1997 roku, a najnowszy to “Fallout 76” z 2018 roku. W tych grach czeka Was walka z mutantami, robotami i ludźmi, którzy nie mają przyjaznych przyjaznych zamiarów.

Jak się okazuje, w świat Fallouta przyjdzie Wam się zanurzyć nie tylko poprzez gry. W 2020 roku wspomniano o zamiarze produkcji serialu o takim tytule. Zaś 2 lata później oficjalnie potwierdzono informację o rozpoczęciu prac nad serią.

źródło grafiki X (dawniej Twitter)

W sierpniu tego roku zapowiedziano serial w formie plakatu promującego oraz teasera. Ten drugi został wyświetlany przy okazji zbliżającej się premiery gry Starfield podczas wydarzenia Gamescom 2023.

Widać na nagraniu, że serial będzie się dziać w postapokaliptycznym Los Angeles i to właśnie tam bohaterowie serialu będą walczyć każdego dnia o przeżycie. Widoczna była oczywiście krypta ze świata gry i jak podał Amazon, jej numer to 33.

Wczoraj na koncie Prime Video na platformie X (dawniej Twitter) ogłoszono oficjalnie kiedy nastąpi premiera serialu Fallout. W poście oprócz samej daty widnieje krótki filmik z rozpoznawalnym dla uniwersum Vault Boy’em, który wpisuje na komputerzę datę.

Premiera przypada na 12 kwietnia 2024 roku. Zatem przyjdzie Wam jeszcze chwilę zaczekać. Będziecie mogli obejrzećprodukcję wyłącznie za pośrednictwem Amazon Prime.

Serial nie będzie odwzorowaniem przygód żadnej postaci z gier, a jedynie będzie się dziać w tym samym uniwersum.

Źródło: X (dawniej Twitter) #1, #2, #3

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez