Sklep Google Play

Sklep Google Play pozwala zdalnie odinstalować aplikacje z innego urządzenia. Jak to zrobić?

Sklep Google Play wreszcie otrzymał zapowiedzianą już jakiś czas temu nową funkcję. Do tej pory użytkownicy mogli zdalnie instalować aplikacje na innych urządzeniach zalogowanych na to samo konto Google, ale bez odwrotu. Teraz się to zmienia!

Awatar Kamil Malczyk

Już od dłuższego czasu Sklep Google Play pozwala użytkownikom zdalnie instalować aplikacje na swoich innych urządzeniach.

O ile z instalacją nie było problemów, tak nie było możliwości ich odinstalowania. Teraz – po wielu miesiącach od zapowiedzi – się to zmienia, bowiem do aplikacji oficjalnie trawiła już nowa funkcja, pozwalająca na zdalne odinstalowywanie.

Zdalne instalowanie aplikacji znalazło zwolenników

Wśród użytkowników Androida, którzy posiadają więcej niż jedno urządzenie oparte na tym systemie, znajdzie się wielu miłośników, którzy korzystali z opcji, którą już od jakiegoś czasu oferował oficjalny Sklep Google Play. Mowa oczywiście o zdalnym instalowaniu aplikacji na urządzeniach zalogowanych do tego samego konta Google.

Sklep Google Play - zdalna instalacja aplikacji
źródło: Droid Life

W jakich sytuacjach funkcja ta znajdowała zastosowanie? Przede wszystkim przy okazji przeprowadzania wstępnych konfiguracji „czystych” urządzeń opartych o Androida. W ten sposób – po wcześniejszym zalogowaniu – mogliśmy szybko i sprawnie zainstalować aplikacje na wszystkich naszych sprzętach.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie? (Android, iOS)

Czy zdarzyło Wam się kiedyś zapomnieć hasło do WiFi? Oczywiście w takiej sytuacji można odczytać je spod routera, ale istnieją łatwiejsze sposoby. Do jednej z metod będzie potrzebny nam telefon oraz wiedza, jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie!

Czytaj artykuł

Sklep Google Play – zdalna dezinstalacja aplikacji

Była instalacja, a teraz nadeszła również zdalna dezinstalacji aplikacji z innych urządzeń zalogowanych na to samo konto Google. Choć wprowadzenie tej oczekiwanej funkcji ogłoszono już kilka miesięcy temu, to dopiero teraz oficjalnie trafiła ona do sklepu z aplikacjami na urządzeniach z Androidem.

Dzięki temu, możliwe będzie nie tylko zdalne instalowanie aplikacji na wszystkich urządzeniach zalogowanych na to samo konto Google, ale również – w razie potrzeby – ich późniejsze odinstalowanie np. z naszego głównego telefonu z Androidem.

Sklep Google Play - zdalna dezinstalacja aplikacji
źródło: Android Authority

Jak tego dokonać? Najpierw trzeba uruchomić Sklep Google Play, kliknąć w swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu i wybrać opcję „Zarządzaj aplikacjami i urządzeniami”. W przypadku dostępności innych urządzeń naszym oczom ukaże się pozycja „To urządzenie”, którą należy kliknąć i wybrać np. odpowiedni telefon.

Jeśli wszystko zrobiliśmy poprawnie, na naszym ekranie zostanie wyświetlona pełna lista aplikacji zainstalowanych na danym urządzeniu (na górze pojawi się napis, jakiego smartfona, tabletu czy telewizora dotyczy dana lista). W tym momencie pozostaje nam ją przejrzeć, odznaczyć pozycje i odinstalować aplikacje!

Czy zdarza Wam się korzystać z funkcji zdalnego instalowania aplikacji? W jakich sytuacjach według Was takie rozwiązanie może przydać się najbardziej?

ŹRÓDŁO: Android Authority

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez