Doge Kabosu nie żyje

Nie żyje pieseł Doge. Twarz memów zmarła w wieku 18 lat

Pieseł Doge, a właściwie Kabosu – przedstawicielka japońskiej rasy Shiba Inu – odeszła w wieku 18 lat, o czym poinformowała jej właścicielka. Zwierzak znany na całym świecie z popularnych memów był twarzą kryptowaluty Dogecoin.

Awatar Kamil Malczyk

Kabosu rozpoczęła swoją „internetową karierę” w 2010 roku, kiedy jej właścicielka opublikowała zdjęcie, które znają obecnie ludzie na całym świecie.

Oprócz ogromnej popularności przejawiającej się viralowych memach, piesek stał się inspiracją dla twórcy kryptowaluty o nazwie Dogecoin, której była twarzą.

Jak Doge podbił internet?

Wszystko zaczęło się w 2008 roku, kiedy przyszła właścicielka Kabosu Atsuko Sato – postanowiła adoptować młodego pieska rasy Shiba Inu z hodowli szczeniąt. Poprzedni dom internetowej gwiazdy miał pozostawiać wiele do życzenia, więc adopcja najprawdopodobniej przyczyniła się do uratowania jej życia.

Kabosu - zdjęcie, które stało się viralem
viralowe zdjęcie przedstawiające Kabosu na kanapie w domu (src: soranews24)

Około dwa lata później niczego nie spodziewająca się kobieta opublikowała w internecie zdjęcie swojego pupila, który – podczas odpoczynku na kanapie – przyjął wyjątkową pozę i obdarzył ją nietypowym spojrzeniem. Jak się później okazało, wspomniana fotografia podbiła Internet, który został zalany falą memów.

Co więcej, zdjęcie to stało się NFT, które następnie zostało sprzedane za zawrotną kwotę 4 milionów dolarów amerykańskich. Kabosu stała się twarzą kryptowaluty Dogecoin, która początkowo była jedynie żartem, ale od tamtej pory zdecydowanie urosła i dzisiaj jest już 8. najcenniejszą kryptowalutą na świecie.

pomnik Kabosu w Japonii
Atsuko Sato, Kabosu i burmistrz Sakury Sango Nishida przy pomniku Kabosu (src: soranews24)

Pod koniec ubiegłego roku w miejscowości Sakura w Japonii odsłonięto statuę na cześć Kabosu, której wybudowanie miało kosztować 100 000 dolarów amerykańskich. Właścicielka Doge’a przełożyła popularność na szczytne cele i przekazała m.in. ponad 1 milion dolarów na rzecz organizacji Save the Children.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Twitter z nowym logiem! Słynny „pieseł” zawitał na salony

W obliczu wszystkich zmian przeprowadzanych na platformie Elona Muska, chciałoby się rzec, że już nic nie jest w stanie zaskoczyć użytkowników. Nic bardziej mylnego, bowiem właściciel Tesli postanowił, że Twitter będzie sygnowany… piesełem z memów!

Czytaj artykuł

Kabosu odeszła w wieku 18 lat

Z powodu okoliczności, w ramach których Kabosu trafiła do Atsuko Sato, kobieta nigdy nie miała 100-procentowej pewności, kiedy tak naprawdę przyszła na świat. Mimo tego, w opublikowanym pożegnalnym poście, kobieta poinformowała, że według szacunków Kabosu odeszła od nas w wieku około 18 lat.

źródło: Pinterest

Pod koniec 2022 roku pupil zmagał się z białaczką i chorobą wątroby, ale – jak stwierdziła właścicielka – „niewidzialna moc” modlitw fanów z całego świata pomogła jej przetrwać. „Najszczęśliwszy pies świata” odszedł w ciszy i spokoju na rękach „najszczęśliwszej właścicielki na świecie” – jak stwierdziła Atsuko Sato.

Dziękujemy za wszystkie piękne wspomnienia, spoczywaj w spokoju Kabosu!

ŹRÓDŁO: The Guardian

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.