Do
góry
smart_garden_technostrefa__ (8)

Smart Garden | Wszechstronny domowy ogród w wydaniu Smart!

Uprawa ziół, roślin, a nawet warzyw w warunkach domowych to niemałe wyzwanie. W końcu nie każdy ma doskonałą rękę do roślin, a każda z nich wymaga przecież innych warunków i odpowiedniej opieki. Jednak nawet dla tych, którym udało się zasuszyć kaktusa znajdzie się rozwiązanie Smart. 

Jednym z ciekawszych rozwiązań, jakie są dostępne na rynku jest Smart Garden, który na tę chwilę dostępny jest w dwóch rozmiarach. Te mieszczą 3 lub 9 specjalnych kapsułek z ziemią oraz nasionami roślin. Co jednak sprawia, że ten ogród jest faktycznie smart? 

Click and Grow

Czyli Smart ogród, który korzysta kapsułek, o których przeczytacie w dalszej części. Jednak rola tego urządzenia nie ogranicza się jedynie do systematycznego podlewania „kwiatków”. Smart Garden potrafi znacznie więcej, choć oczywiście podlewanie jest jedną z tych czynności. 

➡ Sprawdź cenę Smart Garden 3

🛒 Sprawdź Smart Garden 9

💰 Kup kapsułki Smart Soil

Dzięki odpowiednim czujnikom będzie wiedział dokładnie, kiedy nawadniać rośliny. Zbiornik w tych inteligentnych doniczkach wystarczy na dwa tygodnie na pojedynczym napełnieniu, a w początkowej fazie rozwoju nawet na miesiąc. Z boku takiego domowego Smart ogrodu znajduje się prosty pływak, który informuje o stanie napełnienia zbiornika. 

Kolejnym ważnym elementem jest oświetlenie, to dla roślin jest wręcz kluczowe. Ważne by miało odpowiedni kolor oraz temperaturę, a także oświetlało rośliny o określonych porach. Smart Garden wyposażony jest w dwa rodzaje diod. Pierwsze z nich są jasne, a przy tym mają neutralną barwę. Drugie zaś są diodami czerwonymi, które mają stymulować wzrost roślin. Dodatkowo wysokość tej specjalnej lampy możecie regulować przy wykorzystaniu elementów, jakie znajdują się w zestawie. 

Smart Soil

Pierwszym elementem są właśnie kapsułki, które wspierają rewolucyjne technologie pierwotnie stosowane przez NASA. Smart Soil, bo tak nazywa się ziemia jaką znajdziecie w kapsułkach, pełni szereg niezwykle istotnych funkcji w prawidłowym rozwoju rośliny. Cała struktura wypełniona jest nano membranami, których zadaniem jest równomierna dystrybucja wody do całego systemu korzeniowego. Jednocześnie regulują one dostęp składników odżywczych jak i powietrza. 

➡ Sprawdź cenę Smart Garden 3

🛒 Sprawdź Smart Garden 9

💰 Kup kapsułki Smart Soil

Dodatkowo Smart Soil zapewnia odpowiedni poziom pH dostosowany dla konkretnej rośliny. Co jednak najważniejsze każda kapsułka wykonana jest z materiałów biodegradowalnych i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. 

Czy to w ogóle jest przydatne? 

To już zależy od waszych upodobań. Jeżeli lubicie zajmować się roślinami i jest to wasze ulubione zajęcia to taka doniczka może być jedynie ciekawostką. Jednak daje ogromne możliwości hodowli własnych ziół, warzyw czy kwiatów osobom niedoświadczonym. 

Uprawa takich warzyw jak papryka słodka, papryczki chili czy choćby groszek może być wymagająca. Jednak Smart Garden może skutecznie zdjąć z was konieczność opiekowania się i ciągłego doglądania roślin. 

W przypadku, kiedy pracujecie, nawet teraz nie każdy ma okazję do pracy zdalnej warto mieć takiego pomocnika, który przez 24 godziny na dobę będzie dbać o wasze rośliny. 

Jednak, co ważniejsze taki domowy ogródek daje wam pewny dostęp do waszych ulubionych warzyw i ziół. Wszystko to oczywiście pod ręką w kuchni. Jednak rośliny można hodować nie tylko w celu doprawienia ulubionych potraw. 

➡ Sprawdź cenę Smart Garden 3

🛒 Sprawdź Smart Garden 9

💰 Kup kapsułki Smart Soil

Dla przykładu lawenda czy petunia mogą pełnić funkcję ozdobne. Ponadto wcześniej wspomniana lawenda może być też wykorzystana do produkcji olejków zapachowych, choć to już zajęcie bardzo wymagające. 

Na tym możliwości się nie kończą. W ofercie znajduje się jedna specjalna kapsułka, która pozwala wam zasadzić właściwie cokolwiek chcecie. Wystarczy, że do tak przygotowanej kapsułki Smart Soil dodacie wybrane przez was nasiona… I w sumie to tyle. Tutaj wasza rola właściwie się kończy. O będziecie mogli podziwiać jak wasza uprawa rozwija się i nabiera kolorów. 

Jeżeli więc zawsze marzyliście o własnym ogrodzie z dostępem do świeżych ziół i warzyw, których możecie użyć między innymi w kuchni to ten gadżet będzie dla was doskonały. Sprawdźcie koniecznie pełną ofertę Smart Garden oraz dostępne kapsułki.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!