Do
góry
north mini

Propozycje w zakresie smart okularów zaprezentowane przez gigantów takich jak Google czy Intel nie zagrzały długo miejsca na rynku. Powodów takiego obrotu spraw można dopatrywać się w designie samych okularów lub wysokiej cenie i możliwościach oferowanych w ramach poniesionego wydatku.


Zegarki Smartwach w niskich cenach ➡ https://technostrefa.com/smartwatche


Teraz start-up o nazwie North chce zrewolucjonizować dobrze znany, choć niekoniecznie lubiany produkt. Przywołując z pamięci konstrukcje konkurencji widzimy duże konstrukcje, które nadawałyby się bardziej na imprezę cyberpunkową niż na wyjście na co dzień do pracy. Okulary Focal z zewnątrz wyglądają zupełnie jak klasyczne oprawki, które znaleźć możemy u każdego optyka. Różnice widać dopiero po głębszych oględzinach, główną różnicą między klasycznymi oprawkami, a Focal’ami są zgrubienia na zausznikach, gdzie została umieszczona cała elektronika, bateria oraz projektor.

focal-north-1200x630

W przeciwieństwie do Google Glass nie znajdziemy tu osobnego wyświetlacza, na którym zobaczymy wszystkie informacje. Zamiast tego wykorzystane jest szkło okularów, dostosowane do potrzeb wyświetlania obrazu z miniaturowego projektora. Inaczej została rozwiązana kwestia poruszania się po interfejsie okularów. W zestawie znajduje się pierścień z czterokierunkowym joystickiem oraz jednym przyciskiem. Łączy się on bezprzewodowo z okularami i w dyskretny sposób pozwala na sterowanie dostępnymi funkcjami.

A funkcji w zapowiedzi dostępnych jest całkiem sporo, wynika to z faktu integracji systemu okularów między innymi z asystentem głosowym Alexa. Za ich pomocą możemy odczytać wiadomości, zarządzać kalendarzem czy nawet zamówić Uber’a. Dostępna jest także nawigacja, czy wcześniej wspomniany asystent znacząco rozbudowujący możliwości.


Zegarki Smartwach w niskich cenach ➡ https://technostrefa.com/smartwatche


Futerał, w którym dostarczane są okulary jest także ich ładowarką, całość działa analogicznie do etui bezprzewodowych słuchawek. Możemy w nim ładować zarówno okulary jak i pierścień sterujący.

2018-10-23-image

Obecnie okulary mimo iż są personalizowane, nie pozwalają na wybranie szkieł korekcyjnych innymi słowy obecnie dostępne są jedynie “zerówki”. North jednak zapowiedział już, że okulary dla osób posiadających wady wzroku pojawią się w późniejszym czasie.

Za przyjemności w postaci North Focal trzeba będzie zapłacić 999 USD, jeżeli jednak jakimś przypadkiem jesteście na Brooklynie w Stanach Zjednoczonych lub w Toronto w Kanadzie możecie zajrzeć bezpośrednio do ich salonu i przekonać się jak to działa.


Zegarki Smartwach w niskich cenach ➡ https://technostrefa.com/smartwatche


Źródła:

  1. CNBC
  2. ByNorth
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!