Chcecie małych smartfonów? Poznajcie Unihertz Jelly Star

Chcecie małych smartfonów? Poznajcie Unihertz Jelly Star

Znacie osoby, które przy każdej wymianie smartfona narzekają, że żaden model nie leży dobrze w ich małych dłoniach? A może sami jesteście takimi klientami? Rozwiązaniem Waszych (nie)małych problemów może być potężny Unihertz Jelly Star.

Do grona osób, które mają największe problemy z wybraniem nowego smartfona, są zdecydowanie klienci z… małymi dłońmi i krótkimi palcami!

Chińczycy wiedzą o tym kłopocie, więc uruchomili na Kickstarterze sprzedaż… najmniejszego smartfona z Androidem 13!

Reklama

Problemy ludzi z małymi dłońmi, a Unihertz Jelly Star

W obecnych czasach zdecydowanie nie możemy narzekać na brak światowych premier, zwłaszcza, jeśli mówimy stricte o urządzeniach mobilnych. Dzieję się tak przede wszystkim ze względu na imponującą liczbę producentów rozsianych po całym świecie. Jakby tego było mało, do tego zacnego grona co i rusz dołączają kolejne mniejsze lub większe zespoły, które chcą dołożyć swoją cegiełkę (i przy okazji odebrać kawałek tortu) do globalnego rozwoju.

Unihertz Jelly Star - dwie wersje kolorystyczne
źródło: GIZMOCHINA

Zdrowa konkurencja jest oczywiście bardzo dobrym czynnikiem, ale w tym przypadku chcielibyśmy skupić się na czymś innym, niż konkretnie rosnącej liczbie producentów. Pomimo tego, iż z miesiąca na miesiąc na rynku pojawiają się kolejne modele telefonów i smartfonów, to właśnie ta jedna grupa osób ma szczególny problem z dokonaniem wyboru.

Mowa oczywiście o osobach z małymi dłońmi czy krótkimi palcami, które często muszą poświęcić masę godzin na podjęcie odpowiedniej decyzji w sprawie swojego przyszłego urządzenia mobilnego.

Zbawieniem dla tych osób może być nowe dzieło firmy Unihertz, znanej z produkcji kompaktowych smartfonów i nietuzinkowego podejścia do technologii. Chiński producent ma już na swoim koncie kilka wartych uwagi sukcesów i wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie podobniej.

W tym przypadku mowa o Unihertz Jelly Star, czyli najmniejszym smartfonie z Androidem 13 na rynku! W tym przypadku małe nie oznacza słabe, bowiem producent zadbał o możliwości smartfona poprzez znaczące ulepszenia wydajnościowe względem poprzedników.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Lubisz małe smartfony? ‐ Przykro mi to mówić, ale…

Jeszcze kilka lat temu nie można było sobie wyobrazić korzystania z urządzenia przy użyciu obu rąk, a teraz jest to normą. Jednakże dożyliśmy czasów, gdzie małe smartfony zaczynają się od przekątnej 6”, a to oznacza, że prawie wcale nie ma ich na rynku. 

Czytaj artykuł

Unihertz Jelly Star w praktyce – specyfikacja potężnego malucha

Największym i zdecydowanie najważniejszym argumentem przemawiającym za wydajnością Unihertz Jelly Star jest procesor w postaci ośmiordzeniowego MediaTek Helio G99. Idąc dalej, na pokładzie znalazło się 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci na dane, a także czytnik kart microSD. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się nie tylko zdecydowanie wyższą wydajnością w porównaniu do poprzednika (Jelly 2E), ale też większą ilością miejsca na swoje prywatne dane.

Unihertz Jelly Star - specyfikacja
źródło: GIZMOCHINA

Jeśli zamierzaliście doszukiwać się jakichś minusów Unihertz Jelly Star, to na próżno szukać ich w sekcji aparatów. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, w urządzeniu znalazło się miejsce na 48-megapikselowy aparat tylny oraz przedni – 8-megapikselowy – aparat do selfie i połączeń wideo. Pozostając na froncie, jednym z głównych elementów tamtejszej powierzchni jest rzecz jasna 3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 480 x 854 pikseli.

Jak to jest z tymi rozmiarami?

Unihertz Jelly Star ma być zbawienie dla osób z małymi dłońmi, więc dobrze byłoby wspomnieć, o jakich rozmiarach mówimy w przypadku dzieła chińskiego producenta. Jeśli chodzi o same wymiary, to ten 116-gramowy smartfon zmieści się na powierzchni o następujących rozmiarach: 95,1 x 49,6 x 18,7 mm. Jakby tego było mało, z tyłu smartfona znaleziono miejsce na… pojemnościowy skaner linii papilarnych!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Oto są! Cała seria iPhone 14 zaprezentowana!

Tak jak co roku Apple z początkiem roku szkolnego zaprezentowało najnowsze smartfony ze swojego portfolio. Cała seria iPhone 14 licząca dokładnie 4 urządzenia ujrzała światło dzienne, a wraz z nimi nowy system operacyjny i kilka intrygujących dodatków.

Czytaj artykuł
Reklama

Jak zdobyć smartfona od Unihertz?

Mimo tego, że tak dużo wiemy o Unihertz Jelly Star od samego producenta, to ten nietypowy smartfon nie jest jeszcze dostępny w regularnej sprzedaży. A to dlatego, iż cały projekt dopiero niedawno wystartował na platformie KICKSTARTER, dzięki czemu pomysłodawcy mieli okazję się zorientować, czy ich nowy pomysł wzbudzi w ogóle zainteresowanie potencjalnych klientów.

Unihertz Jelly Star on KICKSTARTER
źródło: KICKSTARTER @Jelly Star

Jak się jednak okazało, efekt publikacji projektu przerósł chyba oczekiwania nawet największych marzycieli. Aby wszystko doszło do skutku, Unihertz chciało zebrać minimum +/- 208 136 zł do 13 lipca 2023 roku. Tymczasem, już 15 lipca, do systemu zarejestrowało się aż 1800 klientów, co przełożyło się na 1,349,315 zł, czyli ponad 6-krotnie więcej od minimalnego progu!

Unihertz Jelly Star on KICKSTARTER
źródło: KICKSTARTER @Jelly Star

Wszystko wskazuje więc na to, iż projekt Unihertz Jelly Star stanie się faktem, a sam smartfon jeszcze w tym roku trafi do małych rąk nowych właścicieli. Na ten moment nadal możliwe jest wsparcie projektu na KICKSTARTER poprzez wybranie jednej z dostępnych opcji.

Pomijając najmniej interesujące członkostwo VIP za około 42 zł, już za około 707 zł możecie nabyć swojego Jelly Stara w jednej z dwóch wersji kolorystycznych: czerwonej lub niebieskiej. Tym samym zaoszczędzicie aż 26% (Jelly Star w regularnej sprzedaży ma być blisko 200 zł droższy), a nowe urządzenie powinno trafić do Was w październiku tego roku!

Czy znacie kogoś lub sami mierzycie się z problemem wyboru smartfona ze względu na rozmiar rąk? Jak podoba Wam się Unihertz Jelly Star?

Źródła GizmoChina, Kickstarter

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!