Smartwatch i słuchawki w jednym? Huawei Watch Buds

Były już urządzenia, które spełniają wiele funkcji. Teraz nadchodzi czas, aby urządzenia codziennego użytku były zawsze pod ręką, łatwo dostępne. Smartwach i słuchawki w jednym. W Huawei Watch Buds chodzi o zaoszczędzenie miejsca.

Awatar Marta Urbaniak

Były już urządzenia, które spełniają wiele funkcji. Teraz nadchodzi czas, aby urządzenia codziennego użytku były zawsze pod ręką, łatwo dostępne. Smartwach i słuchawki w jednym. W Huawei Watch Buds chodzi o zaoszczędzenie miejsca.

Słuchawki bezprzewodowe były krokiem naprzód w rozwoju technologii. Wysokiej jakości dźwięk, tłumienie hałasu z otoczenia, zero kabli, a to wszystko zamknięte w małej lekkiej formie. O ile melomani kochają słuchawki mają złącze jack i kable zapewniające wręcz nieskazitelne brzmienie, tak przeciętni użytkownicy najczęściej sięgają po słuchawki bezprzewodowe. 

I nie ma co się dziwić. Małe pchełki są łatwe do przechowania, zawsze dostępne pod ręką i co najważniejsze bezprzewodowe. Nigdy więcej spaghetti z kabli. 

W związku z zwiększonym zainteresowaniem o własne zdrowie w ostatnich latach, coraz więcej użytkowników pragnie mieć nad nim kontrolę. Popyt na smartwatche rośnie nie tylko u osób młodych, ale również starsza część społeczeństwa się do nich przekonała. 

monitorowanie zdrowia

Coraz większa liczba funkcji, jak chociażby monitorowanie tętna, temperatury czy nawet możliwość EKG, mają pomóc Wam w dbaniu o swoje samopoczucie. A co gdyby dało się połączyć te dwa podstawowe już w dzisiejszych czasach sprzęty (zaraz po smartfonach)? 

Huawei Watch Buds

Huawei wpadł na ten pomysł i stworzył nowy produkt. Wydaje się w pierwszym momencie, że to po prostu smartwatch. Nic bardziej mylnego. Huawei Watch Buds skrywa etui wraz ze słuchawkami wewnątrz. Jak to możliwe? Zobaczcie sami – po naciśnięciu przycisku pod tarczą ta zaczyna się unosić. Wtedy odsłania się miejsce na dwie umieszczone magnetycznie pchełki. Te niewątpliwe nie należą do największych.

Skoro w zegarku o standardowych rozmiarach schowane są słuchawki, to można założyć, że miejsca na baterię będzie mniej. Co za tym idzie jej pojemność również będzie mniejsza, jak i sam czas pracy smartwatch. Ale trzeba mieć tu na uwadze, że wyżłobienia do przechowywania również będą służyć za ładowarkę. Tak jak ma to miejsce w zwykłym etui na fasolki.

QSQ Technology mówi o podobieństwie tego innowacyjnego modelu do Huawei Watch 3, ale wspomina również o działaniu na bazie systemu Harmony OS. 

Huawei Watch Buds
zdjęcie z Huawei Central

Co Wy sądzicie o takiej fuzji? Czy używalibyście takiego zegarka? A przede wszystkim czy bylibyście skłonni pójść na kompromis i ładować takie urządzenie częściej w zamian za 2 produkty w 1? Jedno jest pewne, idziemy w kierunku posiadania więcej przy zachowaniu mniejszej, optymalnej formy.

Źródło: Android Authority

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez