Snapchat Dreams: zamień swoje selfie w portret superbohatera

Snapchat Dreams: zamień swoje selfie w portret superbohatera

Snapchat ewidentnie upatruje swoją szansę na „odrodzenie” w tym, co przejęło cały internet, czyli w sztucznej inteligencji. Dzięki Snapchat Dreams będziemy mogli w mgnieniu oka przerobić swoje selfie na zdjęcia w wybranym motywie!  

Snapchat wprowadza do swojej aplikacji kolejną funkcję, która ma zainteresować przede wszystkim miłośników AI i jej wytworów!

Snapchat Dreams to nowa funkcja, za pośrednictwem której możemy profesjonalnie przerobić swoje zdjęcia na wiele wymyślnych sposobów.

Reklama

Snapchat nie chce jeszcze umierać

Na przełomie ostatnich kilkunastu miesięcy możemy zaobserwować, że ludzie stojący za Snapchatem robią (prawie) wszystko, aby jakkolwiek przywrócić platformę do „żywych”. Do upadku Snapchata jest oczywiście jeszcze bardzo daleko, choć jeszcze nie tak dawno platforma wypadała dość słabo na tle chociażby Instagrama.

Snapchat Dreams - AI ma uratować Snapchata przed upadkiem
źródło: TechCrunch

Niezależnie jednak od tego, jak blisko było do klęski ostatecznej, osoby decyzyjne postanowiły wziąć sprawę w swoje ręce. W związku z tym, w ostatnim czasie coraz częściej użytkownicy „białego duszka” dostają więcej nowości, niż jeszcze jakiś czas temu.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Wyścig szczurów w social media. Kto wygra, a kto odejdzie w zapomnienie?

Niektóre aplikacje liczą sobie miliardy pobrań, a niektóre znacznie mniej. Nie łatwo jest uzyskać uwagę użytkownika, a tym bardziej sprawić, aby ten pozyskał na dłużej. Wyścig szczurów nie kończy się, a innowacje ciągle dochodzą. Czego można się spodziewać?

Czytaj artykuł

Powrót na salony dzięki… AI?

Pod koniec kwietnia do aplikacji dotarła nowa funkcja znana spod nazwy My AI. W dużym skrócie jest to po prostu inteligentny chatbot zintegrowany z popularnym oprogramowaniem ChatGPT. Choć początkowo z My AI mogli korzystać jedynie subskrybenci, tak niedługo później dodatek ten stał się już ogólnodostępny.

Snapchat Dreams to kolejna po chatbocie My AI funkcja oparta o sztuczną inteligencję
źródło: Beeboom

Jak się jednak okazało, taki ruch firmy nie spodobał się niektórym użytkownikom, którym My AI po prostu… zaśmiecał ekran. Oprócz irytacji spowodowanej brakiem możliwości usunięcia ikonki chatu z listy kontaktów, niektórzy skarżyli się także na dostęp bota do lokalizacji użytkownika, czy nawet pisanie nieodpowiednich wiadomości i oszustw.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Snapchat też chce zarabiać – oto Snapchat Plus!

Spółka Snap ewidentnie wie, że Snapchat musi dalej być odpowiednio rozwijany, aby utrzymać się na rynku. Decyzje o wprowadzeniu płatnych subskrypcji w ostatnim czasie podjęły bowiem takie platformy jak Twitter, Telegram czy TikTok.

Czytaj artykuł
Reklama

Czy Snapchat Dreams spodoba się użytkownikom?

Na samym początku warto zaznaczyć, że Snapchat Dreams oferuje w zasadzie te możliwości, z których można już korzystać w ramach osobnych aplikacji, jak na przykład Lensa. Przewagą Snapchat Dreams – o ile używacie Snapchata – może być więc to, że wszystko będzie dostępne w jednym miejscu, a nie rozsiane po kilku aplikacjach.

Czym jednak w ogóle jest ta funkcja? Aby sprawdzić możliwości nowego dodatku od Snapchata, wystarczy, że zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, prześlemy nasze zdjęcia do aplikacji. Po wybraniu jednego z dostępnych motywów musimy oddać się w ręce AI i poczekać, aż przerobione grafiki będą już gotowe do przejrzenia.

Snapchat Dreams - przykłady wygenerowanych zdjęć
źródło: The Verge

Choć na ten moment nie jest to dostępne, redaktor portalu The Verge – który był w kontakcie z przedstawicielem Snapchatazasugerował, że w najbliższym czasie będziemy mogli generować zdjęcia na podstawie własnych podpowiedzi.

Kiedy Snapchat Dreams i czy będzie darmowy?

Snapchat Dreams trafił już do użytkowników z Australii i Nowej Zelandii, zaś reszta świata ma otrzymać dostęp w nadchodzących tygodniach.

Snapchat Dreams - przykłady wygenerowanych zdjęć
źródło: The Verge

Kiedy już Dreams dotrze do Europy, warto pamiętać, że darmowy jest jedynie pierwszy pakiet (do 8 zdjęć). Za każdą kolejną sesję przeróbek będziemy musieli dodatkowo zapłacić, najprawdopodobniej opłatę w wysokości 1 dolara amerykańskiego (ok. 4 zł).

Korzystacie jeszcze w ogóle ze Snapchata, a jeśli tak, to co uważacie o wprowadzaniu funkcji opartych o AI? Czy Snapchat Dreams ma w ogóle szansę wypalić?

ŹRÓDŁO: The Verge, 9TO5Mac

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!