Snapchat też chce zarabiać – oto Snapchat Plus!

Snapchat też chce zarabiać – oto Snapchat Plus!

Spółka Snap ewidentnie wie, że Snapchat musi dalej być odpowiednio rozwijany, aby utrzymać się na rynku. Decyzje o wprowadzeniu płatnych subskrypcji w ostatnim czasie podjęły bowiem takie platformy jak Twitter, Telegram czy TikTok.

Pozycja Snapchata w 2022 roku

Reklama

W ostatnim czasie o Snapchacie niewiele się mówi, a to głównie z powodu wzrostu popularności konkurencyjnych platform. Mimo tego, na podstawie udostępnianych informacji możemy wnioskować, że platforma sprawuje się bardzo dobrze. W kwietniu tego roku otrzymywaliśmy bowiem informacje, że z aplikacji codziennie korzysta około 332 milionów użytkowników, a pierwsze miesiące 2022 roku spółka zamknęła z ponad miliardem przychodu.

nowości snapchat w 2022

Warto również wspomnieć, że oprócz tego, że aplikacja utrzymuje się na rynku – to ciągle przybywają do niej nowi użytkownicy! Duży wzrost możemy zobaczyć nawet w przypadku wspomnianej liczby użytkowników, która pod koniec 2021 roku wynosiła 319 milionów. Przedstawione statystyki ukazują również, że w temacie przychodów niepokonanym liderem jest Ameryka Północna, która generuje aż 758 milionów dolarów. Na drugim, zaszczytnym miejscu, plasuje się Europa, w przypadku której mówimy o 162 mln.

Jak wiadomo ogromne przychody ze Snapchata, jego właściciele mogą zawdzięczać działaniom reklamowym. Oprócz wielu pozytywów, to właśnie w tym aspekcie Snapchat miał lekkie problemy spowodowane zmianami w systemie iOS (aktualizacja 14.5). Chodzi tutaj o aktualizacje prywatności użytkowników wcześniej wspomnianego systemu operacyjnego, co doprowadziło do strat Snapchata w wysokości 359,6 mln dolarów. Głównym utrudnieniem na drodze zarabiania stała się możliwość wyłączenia śledzenia reklam w poszczególnych aplikacjach.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

TikTok wprowadza subskrypcje live!

Miesięczne subskrypcje live pojawią się w formie beta testów na platformie TikTok już 26 maja! Początkowo do programu zostanie zaproszona jedynie ograniczona liczba twórców. TikTok zapowiada jednak, że w nadchodzących miesiącach rozszerzą dostępność nowej usługi o kolejne regiony.

Czytaj artykuł

Snapchat Plus – jakie korzyści?

Według dostępnych informacji, obecnie trwają wewnętrzne testy Snapchata Plus i brakuje jakichkolwiek informacji odnośnie daty ewentualnej premiery subskrypcji. Oprócz unikalnych i wyjątkowych funkcji, nowi subskrybenci najprawdopodobniej będą dostawali również wczesny dostęp do testowanych udogodnień. Trzeba przyznać, że ze względu na swoją charakterystykę – Snapchat raczej nie daje zbyt dużego pola manewru w kontekście dodawania nowych funkcji.

Mimo tego, niektórym użytkownikom zapewne wystarczy nawet najmniejsze docenienie ich wsparcia, a to pozwoli właścicielom na zwiększenie przychodów. Może w ramach Snapchat Plus w przyszłości będziemy mogli dodawać autorskie emotikony lub używać filtrów przeznaczonych jedynie dla „użytkowników premium”.

Reklama

Ile wyniesie koszt płatnej subskrypcji?

Cała sytuacja i tak bardzo dobrze świadczy o Snapchacie, bo oczywiście – można powiedzieć, że wcześniej płatne subskrypcje nie były tak popularne lub po prostu ich nie potrzebowali. Aczkolwiek pomijając ten argument, warto zwrócić uwagę na fakt, że za nieco ponad dwa tygodnie będziemy obchodzić 11. urodziny aplikacji!

Przez cały ten czas aplikacja działała całkowicie za darmo i teraz oczywiście nie ulegnie to zmianie – ale właściciele aplikacji wyciągają rękę w kierunku użytkowników. W ramach ciekawostki – Facebook chciał kupić Snapchata w 2013 roku za 3 mld dolarów, ale założyciele aplikacji odrzucili ofertę. Swoją decyzję argumentowali wiarą w ogromny sukces aplikacji i nadzieją, że w przyszłości będzie warta jeszcze więcej.

ceny snapchat+

Koszt subskrypcji najprawdopodobniej wyniesie 4,59 euro miesięcznie (ok. 21 zł) lub 45,99 euro (ok. 214 zł) – raz do roku. Do czasu premiery oczywiście dużo może się jeszcze zmienić, ale nieoficjalne doniesienia wydają się być bardzo prawdopodobne. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ceny w innych aplikacjach, które zazwyczaj również oscylują w okolicach 20 złotych.

Obecnie większość platform decyduje się na większą opłacalność długoterminowych subskrypcji i wszystko wskazuje na to, że i tutaj będzie podobnie. Biorąc pod uwagę podane wyżej ceny, w przypadku dłuższej subskrypcji mówilibyśmy o zaoszczędzeniu około 40 zł w skali roku!

ŹRÓDŁO: The Verge, Stuff

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!