Sonos Roam – jedyny taki przenośny smart głośnik!

Sonos Roam – jedyny taki przenośny smart głośnik!

Firma Sonos, znana głównie z produkcji głośników smart do domów i systemów audio, postawiła na rewolucyjne rozwiązanie przenośne o nazwie Roam.

Wczoraj swoją premierę miał jeden z bardziej wyjątkowych głośników przenośnych – Sonos Roam. Zaprojektowano go z myślą nie tylko o wysokiej jakości dźwięku w domu i plenerze, ale też szerokiej funkcjonalności. Było to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów połączenia bezprzewodowego. Głośnik współpracuje z domowym systemem za pośrednictwem Wi-Fi i automatycznie przełącza się na Bluetooth, kiedy jesteście poza domem.

Reklama

Stworzyliśmy Sonos Roam, by dać klientom prosty w obsłudze głośnik o wysokiej jakości dźwięku, który mogą zabrać ze sobą wszędzie. To nasz najbardziej przystępny cenowo głośnik. Roam pozwoli nowym klientom poznać ekosystem Sonos. Urządzenie będzie idealnym towarzyszem spotkań z rodziną i przyjaciółmi, do których to spotkań powoli wracamy.

Patrick Spence, CEO Sonos

Streaming w domu i w plenerze

sonos roam

Sonos Roam łączy się jednocześnie z Wi-Fi oraz za pośrednictwem Bluetooth. Czyni to streaming z łatwym, prostym i przyjemnym, niezależnie gdzie i kiedy z niego korzystacie. W domu głośnik używa Wi-Fi, a po wyjściu na zewnątrz automatycznie przełącza się na technologię Bluetooth. Jest to możliwe dzięki nowej funkcji Sonos Swap. Z jej pomocą za pośrednictwem jednego przycisku play/pause możecie „przerzucić” muzykę z urządzenia na najbliższy głośnik domowy należący do systemu.

Roam odtwarza treści z ponad 100 serwisów streamingowych (w tym Sonos Radio). Możecie nim z łatwością sterować za pomocą aplikacji Sonos, Apple AirPlay 2 czy też z poziomu ulubionej apki muzycznej. Nie zabrakło tutaj także obsługi asystentów głosowych takich jak Amazon Alexa i Google Assistant. 

Dostrojony przez najlepszych

Podobnie jak inne produkty z portfolio Sonos, także Roam powstawał pod okiem najlepszych. Za jego dostrojenie, by zawsze brzmiał fenomenalnie, odpowiadali doświadczeni inżynierowie dźwięku z branży filmowej i muzycznej. Dzięki temu macie pewność, że dźwięk, jaki wydobywa się z tego głośnika brzmi dokładnie tak, jak chcieli tego artyści.

Roam ma zapewnić bogaty, pełen szczegółów dźwięk z klarownością i głębią typową dla znacznie większych konstrukcji. Funkcja automatycznego dostrojenia urządzenia do warunków akustycznych otoczenia Automatic Trueplay działa teraz zarówno podczas streamu przez Wi-Fi, jak i Bluetooth. Co oczywiście przekłada się na doskonałą jakość w każdych warunkach.

Jak na mały, przenośny głośnik, Roam zapewnia klarowny i donośny dźwięk. Nie brzmi jak przesterowany czy sztucznie podkręcony, co świadczy o jego dobrym zaprojektowaniu. Jest wyjątkowy w swojej klasie, ponieważ został precyzyjnie dostrojony i nie działa jak megafon.

Emili Lazar, inżynier masteringu, zdobywca nagrody Grammy i członek zespołu inżynierów dźwiękowych Sonos 
Reklama

A poza tym…

Sonos Roam do sprzedaży trafi w kolorach Lunar White oraz Shadow Black. Uwagę mogła przykuć nietypowa bryła urządzenia, ale dzięki trójkątnemu przekrojowi trzyma się go pewnie i wygodnie. Z kolei minimalistyczny design z pewnością spodoba się wielu osobom i wpasuje w najróżniejsze wnętrza. Do tego głośnik ma certyfikat odporności na wodę oraz kurz IP67, a gumowe podstawki na obu końcach ochronią go przed ewentualnymi upadkami.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj bateria, która wystarczy na maksymalnie 10 godzin ciągłej pracy oraz 10 dni czuwania. Co najciekawsze Sonos Roam może być ładowany na dwa sposoby. Klasycznie już przy pomocy przewodu USB-C oraz za pośrednictwem ładowarki bezprzewodowej. Sonos reklamuje własną podstawkę ładującą, która pasuje do designu głośnika, jednak każda inna mata ładująca w standardzie Qi zadziała dokładnie tak samo.

sonos roam

Głośnika możecie używać zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Nóżki urządzenia i gumowana podstawa zadbają o stabilność niezależnie od położenia. Opakowanie urządzenia wykonano w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu, bez użycia plastiku i z ograniczoną ilością tuszu.

Głośnik już teraz dostępny jest w przedsprzedaży na oficjalnej stronie Sonos.com w cenie 799 zł. Z kolei dokładnie 20 kwietnia tego roku pojawi się także na półkach sklepowych.

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!