Do
góry
mini

Sony pokazało PS5! | Zaraz obok garść akcesoriów i cała masa gier!

A więc stało się, od kilku dni Sony zapraszało wszystkich by pokazać gry jakie zmierzają na nową generację ich konsoli. To jednak nie wszystko, bo na końcu pokazu na wszystkich widzów czekała niemała gratka w postaci prezentacji konsoli oraz akcesoriów, które najprawdopodobniej trafią do sprzedaży w tym samym momencie.

Sony od niespełna tygodnia zapraszało wszystkich entuzjastów konsol PlayStation na wydarzenie o nazwie Future of Gaming. Już w momencie zapowiedzi pojawiły się plotki, o tym, że nie ma co nawet oczekiwać prezentacji konsoli. Że to wydarzenie zarezerwowane jest tylko i wyłącznie dla gier na nową generację. Cóż właściwie to w większości prawda. Całość trwała ponad godzinę, mogliśmy liczyć na komentarze deweloperów oraz soczyste trailery i fragmenty faktycznej rozgrywki. Jednak na koniec pojawiła się ona (prawie) cała na biało.

Sony w końcu pokazało PS5…

Sony w tej generacji zupełnie zmieniło podejście do designu, i to bardzo dobrze. Od trzech generacji, czyli blisko 20 lat korzystali z czarnego tworzywa przy tworzeniu swoich konsol. Tym razem jednak padło na połączenie bieli oraz czerni, zupełnie jak w przypadku zaprezentowanego kilka tygodni wcześniej kontrolera DualSense. Zmieniła się też konstrukcja, mamy nadzieję, że i system chłodzenia doczekał się tak ogromnego upgradu, co sama obudowa.

➡ Playstation 4 Pro w Niskiej cenie!

➡ Cena Playstation VR

Pokazowi PS5 towarzyszyła niemała dyskusja w komentarzach, sam design od razu podzielił użytkowników, nie obyło się także bez memów na temat wyglądu konsoli. Nie ma co ukrywać, że całość prezentuje się niezwykle futurystycznie, niczym prawdziwy next-genowy kawałek technologii. A przynajmniej tak sama konsola prezentuje się z zewnątrz. Czy prezentuje się lepiej od konkurencji to już kwestia gustu. Obie konsole będą podobne jeżeli chodzi o rozmiar jednak to PS5 jest znacznie bardziej eleganckie, poza faktem, że będzie to konsola do gier może służyć z także jako całkiem przyjemna rzeźba, nie to, co czarny monolit konkurencji.

Zdjęcie
Źródło: Twitter

Na start Sony zapowiedziało, dwa różne warianty, które zapewne będą znacznie różnić się od siebie ceną. Niektórym może się to nie spodobać, jednak i Sony postawiło na tak zwaną wersję All-Digital, czyli pozbawioną napędu optycznego, który notabene ma możliwość odtwarzania płyt Blu-Ray w najwyższej jakości….ale w sumie, komu to potrzebne. Tak czy inaczej na tegoroczne święta na sklepowe półki zawitają dwie różne wersje PS5 także zwracajcie uwagę na ten drobny szczegół w trakcie przyszłych zakupów.

…i akcesoria

Co ciekawe wraz z konsolami zaprezentowano też całkiem sporo akcesoriów. A wśród nich znalazły się między innymi bezprzewodowe słuchawki, stacja do ładowania kontrolerów, czy choćby pilot do prostego sterowania konsolą, która z pewnością będzie mogła działać jako centrum wirtualnej rozrywki. Obok słuchawek czy pilota nie znalazły się żadne dodatkowe akcesoria, które wymagają podłączenia do konsoli to może sugerować, że Sony na pokładzie zintegrowało specjalne układy do łączenia bezpośrednio z słuchawkami bez generowania dodatkowych opóźnień jak w przypadku technologii bluetooth. Nie ma co ukrywać, jeżeli tak jest to będzie to po prostu bardzo wygodne i praktyczne.

Tym, co jednak najciekawsze to zupełnie nowa kamera, która tak jak w przypadku PS4 korzysta z dwóch obiektywów. Daje to całkiem spore nadzieje na pojawienie się zupełnie nowej generacji gogli VR, jednak jak na razie te nie zostały jeszcze zapowiedziane.

➡ Playstation 4 Pro w Niskiej cenie!

➡ Cena Playstation VR

Wracając jednak do samej konsoli. Sony niestety nie zaprezentowało tyłu urządzenia, więc nie wiemy, jakim I/O dysponuje PS5. Jednak z przodu już na samym początku można dostrzec bardzo pozytywną zmianę, a jest nią nic innego jak port USB typu C. Nie wiadomo, czy jest to złącze o wysokiej przepustowości lub czy jest w stanie dostarczyć spore napięcie do zasilania dodatkowych akcesoriów. A może to po prostu wygodne złącze do ładowania kontrolerów? Na takie szczegóły niestety musimy jeszcze poczekać.

Ale przede wszystkim gry!

Może tematyka naszej strony nie jest stricte poświęcona grom jednak nie możemy przejść obok takich produkcji obojętnie. W końcu na samym pokazie pojawiło się kilka perełek jak na przykład kontynuacja świetnej gry, która trafiła na obecną generację, a już niedługo trafi też na komputery osobiste. Mam tutaj na myśli oczywiście Horizon Zero Dawn o podtytule Forbidden West. Z kontynuacji pojawiła się także zapowiedź nowej części Spider Mana z Miles’em Morales’em w roli głównej, kolejna część gier z uniwersum Resident Evil jak i Gran Turismo 7.

Nie zabrakło też zupełnie nowych tytułów jak na przykład intrygującego GhostWire:Tokyo czy równie tajemniczego Returnal. Fani studia From Software też powinni być zadowoleni, bo oto wraca wraz z premierą PS5 wraca Deamon’s Solus, czyli klasyk wśród klasyków i protoplasta wszystkich gier z gatunku Souls-like.

➡ Playstation 4 Pro w Niskiej cenie!

➡ Cena Playstation VR

Więcej na temat samej konsoli oraz prawdopodobniej większej ilości gier usłyszymy już w lipcu. Mówi się, że to właśnie wtedy będzie mieć miejsce kolejna konferencja, na której Sony podzieli się wszystkimi szczegółami dotyczącymi nowej konsoli, akcesoriów, a co najważniejsze daty wydania i ceny next-gena. Spekulacje mówią o nawet 3 tysiącach za wersję z napędem, idąc tym tropem wersja All-Digital będzie kosztować około 2500 zł. Wciąż niemało, jednak tutaj czekamy na ruch i oficjalne potwierdzenie od Sony.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!