Czy Sony Xperia 5 V zamiesza na rynku? Lepszy niż średniopółkowiec, gorszy niż flagowiec

Czy Sony Xperia 5 V zamiesza na rynku? Lepszy niż średniopółkowiec, gorszy niż flagowiec

Sony uderza na światowy rynek z kolejną smartfonową pozycją w postaci modelu Xperia 5 V. Oprócz bardzo wydajnego procesora, jego ogromnym plusem ma być bateria, która według producenta z łatwością dominuje konkurencyjne akumulatory.

Japoński producent Sony zaprezentował właśnie model Xperia 5 V, określany jako „nowy, zaawansowany smartfon”.

Ma on wyróżniać się świetnym procesorem, dobrymi aparatami i znakomitą baterią, która spokojnie przeżyje do kolejnego dnia bez ładowania.

Reklama

Sony Xperia 5 V – aparaty sprawdzą się w każdych warunkach

Główny aparat smartfona Sony Xperia 5 V został wyposażony w najnowszy przetwornik obrazu „Exmor T do urządzeń mobilnych”, znany z flagowca Xperia 1 V. Co to oznacza w praktyce? Jak informuje producent, matryca ta „utrwala wyraźny obraz o wysokiej rozdzielczości w każdych warunkach”.

Sony Xperia 5 V - aparaty

Za pomocą funkcji „Twórczy wygląd” możemy wybrać jedno z dostępnych ustawień koloru, by „nadać scenie żądany wygląd lub klimat bez potrzeby dalszej obróbki”. Tryb bokeh, który wykorzystuje sztuczną inteligencję, zapewni zdecydowanie wyższą jakość portretów.

Sony Xperia 5 V - trzy ogniskowe w tylnym aparacie

Znajdujący się z tyłu aparat umożliwia przełączanie się między trzema ogniskowymi (16 mm, 24 mm i 48 mm). Ostatnia pozycja jest odpowiednikiem 2-krotnego zoomu optycznego, dzięki któremu możemy utrwalić obiektywy w większej skali bez obaw o jakiekolwiek pogorszenie jakości obrazu.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Wyjątkowy telewizor Sony XR A95L zmierza do Polski. Co potrafi i ile trzeba za niego zapłacić?

Czy Sony XR A95L to wymarzony telewizor wszystkich kinomaniaków i zaciętych graczy? Flagowy model Sony zdecydowanie może walczyć o ten zaszczytny tytuł, ale za tym wszystkim idzie również… bardzo wysoka cena.

Czytaj artykuł

Twórz filmy bez żadnych umiejętności

Oprócz możliwości fotograficznych, Sony – przy okazji premiery modelu Xperia 5 V – wystawia pomocną dłoń w ręku w amatorów wideo, którzy od czasu do czasu chcą tworzyć swoje własne klipy. Po wybraniu zdjęć, filmów i muzyki, aplikacja Video Creator zajmie się przetwarzaniem dostarczanych materiałów.

Po około minucie powinniśmy uzyskać efekty działań aplikacji, dzięki czemu bez jakiegokolwiek wysiłku będziemy mogli w mgnieniu oka opublikować nasz klip. Do podniesienia jakości klipów przyda się obecny w smartfonie mikrofon do nagrywania głosu, który poradzi sobie nawet w głośnym otoczeniu.

Ciesz się z królewskiej wydajności nawet przez cały dzień

Sercem i jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za sukcesem nowego smartfona Sony, jest obecny na pokładzie wydajny procesor Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform. Ulepszanie doczekaliśmy się także w przypadku modułu odprowadzającego ciepło, który jest o 40% większy niż w modelu Xperia 5 IV.

Sony chwali się również dużą baterią o pojemności 5000 mAh, która „wystarcza na dłużej niż w innych smartfonach z baterią o takiej samej pojemności”. W związku z zastosowaniem energooszczędnej technologii, „pobór mocy jest o około 20% niższy niż w poprzednim modelu” (Sony Xperia 5 IV).

Sony Xperia 5 V - wygląd

Wspomniane usprawnienia mają skutkować temu, że „poziom baterii nie spada poniżej 50% nawet po całym dniu intensywnego użytkowania telefonu” (korzystanie z wszystkich dostępnych funkcji przez 360 minut). Xperia 5 V obsługuje ładowanie bezprzewodowe i szybkie ładowanie (do 50% w 30 minut).

Kinowa jakość w kieszonkowym wydaniu

Sony Xperia 5 V dysponuje jasnym oświetlaczem OLED i dobrej jakości głośnikami wewnętrznymi, dzięki czemu możemy cieszyć się z na przykład oglądania filmów w kinowej jakości. Wyjątkową jakość obrazu zapewnia procesor „X1™ for mobile”, wykorzystywany w telewizorach Sony BRAVIA.

Sony Xperia 5 V pomoże również graczom

W smartfonie nie zabrakło również dodatków stworzonych stricte dla graczy, które znajdziemy w aplikacji o nazwie „Pomocnik Gracza”. W rozgrywce mobilnej mogą pomóc: korektor niskiego poziomu gamma, korektor dźwięku, czy funkcja nagrywania zawartości ekranu, wspierane przez procesor Elite Gaming.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Mały, ale z mocą – nowy głośnik Sony SRS XB100

Kompaktowy głośnik z Bluetooth pozwoli na długie godziny słuchania muzyki w każdych warunkach. Jego mała konstrukcja sprawia, że zabierzecie go wszędzie, gdzie potrzebujecie dobrego brzmienia. Sony SRS XB100 to najnowsza pozycja od japońskiej firmy.

Czytaj artykuł
Reklama

Niezawodność z eleganckim designem

Kolorystyka smartfona jest mocno ujednolicona poprzez zastosowanie matowego wykończenia, dzięki czemu jest on bardzo przyjemny dla oka.

Sony Xperia 5 V - wyjątkowy design

Warto wspomnieć również o trybie Photography Pro z nowymi funkcjami ustawień dostępu, w tym sygnalizacją dźwiękiem, która poinformuje nas w momencie, gdy telefon jest trzymany w pozycji poziomej.

Sony Xperia 5 V – kiedy i w jakiej cenie?

Najnowszy smartfon z portfolio Sony, Xperia 5 V, będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, platynowo-srebrnej i niebieskiej.

Sony Xperia 5 V - warianty kolorystyczne

Estymowana cena modelu Sony Xperia 5 V, który trafi do sprzedaży na przełomie września i października 2023 roku, wynosi około 4900 zł.

Xperia 5 V jest według Was bardziej średniopółkowcem, czy już flagowcem? Czy nowy smartfon do Sony ma według Was szansę zawojować na rynku?

ŹRÓDŁO: informacja prasowa Sony

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!