Sony znowu zaskakuje, takiej Xperii jeszcze nie było

Sony szykuje się, aby wypuścić w nadchodzącym 2024 roku nowego smartfona dla fanów fotografii – model Sony Xperia Pro-II. Ten oprócz zaawansowanych ustawień do wykonywania zdjęć ma mieć na pleckach… fizyczny element.

Awatar Marta Urbaniak

Sony w nowym roku ma wypuścić nowy telefon dedykowany dla zapalonych fanów fotografii.

Chodzą plotki, że nowy smartfon – Sony Xperia Pro-II ma mieć fizyczny element do sterowania aparatem.

Możliwe, że będzie mieć zastosowanie po podłączeniu pod aparat „lustrzankę”.

Telefon dla zapalonych fotografów

Sony Xperia Pro-I | źródło grafiki Sony

Pierwszy model dedykowany fanom fotografii – Sony Xperia Pro-I był napakowany szeregiem opcji i ustawień, które pomagały uzyskać wymarzony kadr. Oczywiście jest to smartfon zaprojektowany dla niszowej grupy zapalonych miłośników, którym nie straszne jest poświęcanie czasu, aby tylko uzyskać idealny kadr.

Na pokładzie pierwszego modelu znalazł się nawet fizyczny spust migawki z boku obudowy, nadając namiastkę odczucia podobnego do korzystania z aparatu cyfrowego czy lustrzanki.

źródło grafiki Sony

Coś więcej niż tylko fizyczne przyciski

Nadchodzący smartfon – Sony Xperia Pro-II, ma dać Wam jeszcze większą namiastkę doświadczeń płynących z trzymania “cyfrówki”. Chodzą pogłoski, że na pleckach, wokół aparatu macie zobaczyć nic innego jak… fizyczny pierścień. Ten ma prawdopodobnie pozwolić na przełączanie trybów albo dostosowanie ostrości czy ustawienie zmiennej przysłony.

W smartfonie Sony Xperia Pro-I mieliście możliwość jedynie przełączania się pomiędzy f/2.0 a f/4.0. Zatem byłaby to nowość i zarazem innowacja patrząc na to, że będziecie mogli fizycznie dostosować parametr.

Jest jeszcze teoria, że obręcz ma być mechanizmem sterowania w momencie, gdy pełnogabarytowy aparat jest podłączony do telefonu. Wtedy Sony Xperia Pro–II pełniłaby jedynie funkcję podglądu zdjęcia.

źródło grafiki Sony

Kiedy możecie spodziewać się nowego “tworu” z innowacją od Sony? Smartfon ma mieć premierę w zbliżającym się już nowym roku.

Entuzjaści fotografii mogą uznać taki krok za miły dodatek i delikatny ukłon w stronę aparatów cyfrowych i lustrzanek. Inni mogą uznać, że jest to niepotrzebne skoro można sterować ustawieniami z poziomu dotykowego ekranu. Jedno jest pewno, w nowym roku okaże się, czy plotki były prawdziwe.

Źródło: GSM Arena

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez